2015. gada MotoGP sezona ir iegājusi pēdējā stadijā, un šīs sezonas lieliskā cīņa par titulu starp Valentīno Rosi un Horhi Lorenco noslēgsies ar sacīksti Valensijā.

Pasaules motošosejas čempionāta 67. gadu ilgajā vēsturē tikai 16 gadījumos tituls izšķīries ir pēdējā sezonas sacīkstē. 2015. gadā, pēc vienas no aizraujošākajām un dramatiskākajām sezonām, “Movistar Yamaha” komandas braucēji Rosi un Lorenco dodas uz Valensijas lielās balvas izcīņu, kamēr abu braucēju starpā ir tikai septiņi punkti. Rosi septiņu punktu pārsvars ir mazākais, kāds ir bijis starp diviem braucējiem, ierodoties uz pēdējo sacīksti, kopš 1992. gada.

“The Comunitat Valenciana – Ricardo Tormo” trasē divreiz kopš 2002. gada, kad trase kļuva par sezonas pēdējo posmu, ir izšķīries čempiona tituls. 2006. gadā, kad Nikijs Heidens pārspēja Rosi, un 2013. gadā, kad Marks Markess savā debijas sezonā augstākajā klasē spēja būt labāks par divkārtējo čempionu Lorenco.

Iepriekšējā sacīkstē Malaizijā Lorenco izcīnīja otro vietu, bet Rosi – trešo, ļaujot Lorenco samazināt Rosi pārsvaru līdz septiņiem punktiem, taču galvenais notikums norisinājās starp Rosi un Markesu. Rosi uzskatīja, ka Markess mēģina palīdzēt Lorenco, aizkavējot Rosi, un pēc ilgākas cīņas starp abiem čempioniem, Rosi izspieda Markesu līkuma ārmalā, un izraisīja Markesa kritienu. Par incidentu motošosejas leģenda Rosi saņēma 3 soda punktus, kas apvienojumā ar soda punktu no Sanmarīno GP kvalifikācijas, nozīmē startu no pēdējās vietas.

Pērnā gada Valensijas posmā, jau par čempionu kronētais Markess izcīnīja uzvaru, pārspējot no pole startējošo Rosi, bet Danijs Pedrosa noslēdza pirmo trijnieku. Lorenco no sacīkstes izstājas pēc tam, kad pieļāva stratēģisku kļūdu. Jau no starta trasē nedaudz pilināja lietus, taču trase nebija pietiekami slapja, lai izmantotu slapjā laika riepas. Tomēr Lorenco izlēma doties boksos, lai mainītu motociklus, un tā izrādījās kļūda. Viņš vairs nespēja uzrādīt konkurētspējīgus apļa laikus un izstājās no sacīkstes.

Rosi ir piedalījies visās sacīkstes, kas notikušas Valensijā kopš trases parādīšanās kalendārā 1999. gadā, un uz pjedestāla ir finišējis 8 no 16 sacīkstēm, taču uzvaru Rosi izdevies izcīnīt tikai divas reizes, 2003. un 2004. gadā.

Lorenco galvenajā klasē divreiz ir stāvējis uz augstākā pakāpiena, taču ir piedzīvojis arī divas izstāšanās. 2009. gadā Lorenco finišēja trešais, bet 2011. gadā nestartēja dēļ savainojuma. Ja Lorenco izdosies izcīnīt titulu, viņš kļūs tikai par trešo braucēju, kuram izdevies atgūt punktu deficītu sezonas pēdējā posmā, kopā ar Veinu Reiniju (1992. gadā) un Nikiju Heidenu (2006. gadā).

Šeit varat redzēt kur jāfinišē Lorenco, lai Rosi kļūtu par pasaules čempionu. Ja abiem braucējiem būs vienāds punktu skaits, tad Lorenco būtu čempions, jo spānim ir vairāk uzvaras.

  • Ja Lorenco uzvar, Rosi jābūt otrajam, lai kļūtu par čempionu.
  • Ja Lorenco paliek otrais, Rosi jābūt uz pjedestāla, lai kļūtu par čempionu.
  • Ja Lorenco paliek trešais, Rosi jābūt sestajam vai augstāk, lai kļūtu par čempionu.
  • Ja Lorenco finišē ceturtais, Rosi jābūt devītajam vai augstāk, lai kļūtu par čempionu.
  • Ja Lorenco finišē piektais, Rosi jābūt ne vairāk, kā sešas vietas aiz Lorenco.
  • Ja Lorenco finišē zemāk par devīto, Rosi būs čempions.

Pēc aizvadītām 17 sacīkstēm, 418 apļiem, un 1988,8 kilometriem, 2015. gada MotoGP čempionāta cīņa par titulu starp Rosi un Lorenco noslēdzas ar sacīksti Valensijā.

Valensijas GP izcīņu vērot varēsiet Viasat Sport Baltic kanālā. Plkst. 11.45 Moto3 sacīkste, kur arī izšķirsies čempiona tituls, bet 2015. gada sezonas noslēguma sacīkste plkst. 14.45.

[socialpoll id=”2307127″]