Viens no pieredzējušākajiem F1 braucējiem Felipe Masa izteicis vēlmi palikt “Williams” komandas sastāvā arī pēc sava līguma termiņa beigām nākamās sezonas izskaņā, ja komanda spēs saglabāt vietu tabulas augšgalā, tomēr nenoliedz iespēju pievienoties arī kādai citai komandai pēc 2016. gada sezonas. Masa F1 ienāca 2002. gadā “Sauber” komandas sastāvā un savā karjerā aizvadījis jau 228 sacīkstes. Tikai 9 braucējiem F1 izdevies aizvadīt vairāk posmus.

“Manor” komandas braucējs Aleksandrs Rosi uzskata, ka “Haas” komanda ir palaidusi garām lielisku iespēju nolīgt konkurētspējīgu amerikāni, kāds bija komandas sākotnējais uzstādījums. Rosi atzīst, ka Grožāna un Gutjeresa piesaiste jaunizveidotajai komandai viņam nav bijis pārsteigums, atzīmējot, ka F1 vispirms ir bizness un tikai tad sports. 24 gadus vecais amerikānis gan ļaunu prātu uz “Haas” komandu netur un nākamsezon ved pārrunas par startu “”Manor” komandā, kuras sastāvā šogad aizvadīja 5 sacīkstes. Rosi uzsver, ka sevi jau pierādījis, regulāri pārspējot komandas biedru Vilu Stīvensu. Tikmēr pati “Manor” komanda “Pirelli” riepu testos Abū Dabī, uz kuriem gan sākotnēji nebija plānojusi doties, izmantos GP2 braucēju Džordana Kinga un Rio Harjanto pakalpojumus.

“F1LV

Dažkārt par avāriju karali dēvētais “Lotus” komandas braucējs Pastors Maldonado komentējis savu braukšanas stilu. Venecuēlietis stāsta, ka vienmēr cenšas no mašīnas izspiest maksimumu un balansēt uz ‘visu vai neko’ robežas, tādēļ dažkārt kļūdas izraisa nepatīkamas sekas. Vaicāts vai reputācija nav traucējusi attiecībās ar citiem braucējiem, 30 gadus vecais Maldonado atbild noliedzoši, uzsverot, ka viņam, iespējams, ir vairāk draugu F1 nekā Hamiltonam, par piemēriem minot Felipi Masu, Fernando Alonso un Serhio Peresu. Maldonado arī uzskata, ka spētu sagādāt problēmas Hamiltonam, ja abi brauktu vienā komandā. “Es to vēlētos izmēģināt. Diemžēl man vēl nav bijusi iespēja braukt ar labāko mašīnu, bet uzskatu, ka braucot “Mercedes” noteikti spētu cīnīties ar Luisu. Man noteikti netrūktu ambīcijas un cīņasspara, kā arī zinu, ka man ir pietiekami daudz talanta, lai viņu pārspētu.”

9 KOMENTĀRI

 1. Abi Messeršmitu piloti tomēr pietiekami atbildīgi izturās gan viens pret otru, gan pret vāģiem. Kas būtu, ja Pastoram izsniegtu Mercedes?, grūti iedomāties, vai nu tas pats, kas mērkaķim granātu vai ekstrēmam pilotam tik pat ekstrēmu vāģi…

  • … vai arī Žilam Vilnēvam iedod Ferrari… 😀
   Te viss atkarīgs tikai no situācijas un skatupunkta. Maldonado is sliktais jau pēc noklusējuma – krimināla paskata feiss, nepareizā valsts, nelaiķa komunista Čavesa protežē, džeks, kuram vienmēr sponsoru naudiņas vairāk kā citiem utt. To, ka atšķirībā no visādiem pēdējo gadu talantiem – botasiem, hulkenbergiem, peresiem, vai grožāniem – viņš ir pat izcīnījis GP uzvaru, daudzi piemirst.
   Patiesībā 1.formulai nāktu tikai par labu, ja šādu Maldonado tipa čaļu būtu vairāk, t.i., pilotu, kuriem ir pietiekoši liela finansiālā aizmugure, lai brauktu kā patīk. Nevis padevīgi izpildītu komandu pavēles un izmisīgi baidītos sasist mašīnu.

   • ..ar uzvaru Maldonādo vienkārši paveicās…jeb kvalifikācijā nospīdēja…veiksme bija tajā, ka tajā sacīkstē viņam neviena nebija priekšā…. un Dieva laime, ka Alonso neizdarīja apdzīšanas manevru..ganjau šo komanda nobrīdināja, lai tuvumā nelien bullim 😀

   • …nauda jau tā bendē jebkuru sporta veidu un izsmeļ tā vērtības , a te vēl lielāku uzsvaru liksim uz naudu un sponsoru padarīšanām…..tā gan tā gan…..dosim tik piķi kaimiņu Vaņkam un laidīsim šo tur , lai tik dara ko grib….

   • …O jā, tas nu tiešām objektīvam sportam nāktu par labu, ja visi brauktu kā patīk…o jā 😀 ….pārslēdzies uz CAR CRASH sacensībām – tur tu apmierināsi savas vajadzības pēc – ko gribam, to daram…..

 2. ….ir kāda svarīga nianse pilotu psiholoģijā… – sportiskā pārgalvība un neaprēķinātība dažiem izpaužas vairāk , dažam mazāk…tai ir divas formas – labdabīgā un ļaundabīgā, kas ir daļa no pilota rakstura…ja piemēram Perezs vai Grožāns kādreiz tika saukti par tikpat neapdomīgiem kā Maldonādo, tad laika gaitā un ar pieredzi šīs lietas ,,apārstēja,, , un tagad šie divi piloti izskatās pavisam citādāk…. Ja Perezam un Grožānam tas izdevās, tad Maldonādo nav pat pusceļā…tas liecina, ka pārgalvība ir daļa no viņa rakstura, nevis tikai pieredzes trūkums…tas savukārt nozīmē skarbu diagnozi – Maldonādo nav ārstējams, jo daļu no savas būtības ārā neizgriezīsi…… vai nu kulsies pa vājākajām komandām rādot šovu , cik nu tā naudiņa atļaus, vai nu aizies pats labprātīgi (kas protams nenotiks) ….

  • Šosezon viņš gan ar sūdu taisīšanu nemaz nav izcēlies, pārsvarā viņa Lotus vienkārši apstājās vai neripo. Savulaik bija līdzīgi ar Takumu Sato, kurš pamanījās iznīcināt ne vienu vien vadošo pilotu un pelnīti dabūja kļičku “kamikadze”, bet tagad IndyCar viņš pat šaurās ieliņās ir ļoti pieklājīgs “samurajs”,bet stipri apgreidojies, nekā bija F1 laikos. 🙂

 3. …comoon….arī šosezon Pastors ir tabulas galvgalī starp pilotiem ar sodiem…..tāpat kā arī tika pieminēts ,,ar labu vārdu,, ēterā visai bieži…. Sato tāpat kā Grožāns ir apārstējies… Maldonādo tika dots pamatīgi ilgs laiks rehabilitācijai, bet salīdzinot ar citiem piotiem – attieksme nav mainījusies…. ATTIEKSME, kas jūtama pat viņa intervijās….