Formula 1 čempionāts, iespējams, atrodas vēl viena spiegošanas skandāla priekšā. “Mercedes” komanda uzsākusi tiesas procesu pret inženieri Bendžaminu Hoilu, kurš pēc 4 sezonu darba pametis komandu, lai pievienotos viņu galvenajiem konkurentiem “Ferrari”, līdzi ņemot krietnu apjomu ar konfidenciāliem datiem par “Mercedes” formulu darbību. Līdz šim lielākais spiegošanas skandāls notika 2007. gadā, kad “McLaren” komanda tika diskvalificēta no konstruktoru kausa izcīņas par datu iegūšanu no “Ferrari”.

Bijušais “Renault” komandas vadītājs Flavio Briatore paziņojis, ka komandai nepieciešamas būtiskas pārmaiņas, lai sasniegtu labus rezultātus. Briatore uzsver, ka pašreizējais “Renault” komandas attīstības modelis esot pārāk gauss, un būtu nepieciešams strauji piesaistīt labākus inženierus, kā arī nomainīt tās braucējus. Runājot par vadošajām komandām, Briatore prognozē “Mercedes” dominances turpināšanos.

“F1LV

F1 vadītājs Bernijs Eklstons paziņojis, ka čempionāts tiks iznīcināts, ja netiks pieņemti noteikumi par neatkarīgajiem dzinēju piegādātājiem, uzsverot, ka pie esošās situācijas čempionāts strauji zaudē reitingus pārliecinošās “Mercedes” dominances dēļ. Eklstons vēlās krietni samazināt dzinēju izmaksas 2018. gadā, taču vadošie dzinēju ražotāji jau paguvuši paust kritiku šai idejai, galvenokārt, tādēļ, ka tādējādi to ietekme strauji samazinātos.

1 KOMENTĀRS

  1. sarkanā skudērija gan apgalvo, ka nekāda līguma ar misteru Hoilu viņiem neesot, un pat ja viss, ko savā tiesas darbu prasībā pret misteru Hoilu esot sarakstījuši Mercedes mācītie likumu vīri, esot taisnība, tā esot tīri divpusēja lieta starp Mercedes un misteru Hoilu.

    To Be Continued, methinks..