Huans Pablo Montoija uzskata, ka Formulā 1 vienas komandas dominante ir ierasta lieta un pastāvējusi vienmēr: “Tā tas ir bijis vienmēr: “Ferrari” laikos, kad es vēl startēju, pirms tam “McLaren” laikos un tagad ar “Mercedes”. Kad es biju bērns, sapņoju par nokļūšanu F1, bet, kad tur nokļuvu, mans sapnis tika iznīcināts – Formulā 1 visu diktē skarba politika.” Pats kolumbietis, kurš izcīnīja uzvaru IndyCar sezonas pirmajā posmā, šogad turēs īkšķus par Sebastianu Fetelu: “Man viņš ļoti patīk. Pazīstu viņu jau kopš viņš bija vēl jauns puika un domāju, ka viņš ir labāks kā pilots, salīdzinājumā ar Luisu Hamiltonu. Tomēr arī viņam ir nepieciešama laba sacīkšu mašīna, jo vienatnē viņš uzvarēt nevar.”

ZaksBraunsEklstonsAizvien biežāk prese raksta par Bernija Eklstona iespējamo demisiju, kas šobrīd jau netieši tiek veicināta arī no Formula 1 īpašnieku “CVC Capital” puses. ‘Pagrieziena punkts’ Eklstona iespējamai aiziešanai esot bijusi pērnā gada nogale, kad viņš nav piekritis “Renault” kompānijas prasībai par papildus maksājumiem vēsturisko panākumu kontekstā. Gala rezultātā tikai CVC pārstāvja Donalda Makenzija iejaukšanās ļāva nodrošināt franču autoražotāja palikšanu Formulā 1. Šobrīd kā Eklstona aizstājējs tiek minēts amerikāņu uzņēmējs Zaks Brauns, kurš šajā sakarā ir bijis pieminēts arī iepriekš. Brauns un viņa “Just Marketing” kompānija pārstāv vairākus ļoti lielus brendus, kur ir iesaistīti Formulā 1. Savukārt pats Bernijs Eklstons kā savu pēcteci redz Nikiju Laudu, kurš gan šobrīd ir cieši piesaistīts “Mercedes” komandai un šāda loma varētu radīt interešu konfliktu.

Mihaela Šūmahera menedžere Sabīne Kema ir aizstāvējusi savu un ģimenes nostāju par pilnīgu slepenību attiecībā uz Šūmahera atveseļošanās procesu. Kopš traģiskā slēpošanas incidenta ir pagājuši vairāk kā divi gadi, tomēr šobrīd plašākai publikai nav nekādas informācijas par vācieša veselības stāvokli. Kema paziņoja, ka neredz saprātīgu alternatīvu esošajai slepenības taktikai, jo jebkādas informācijas izpaušana radītu tikai ‘lavīnas efektu’ un daudz papildus jautājumu, kas nekad nebeigtos. Savukārt pāris teikumos Šūmahera veselības stāvokli nemaz nevarot raksturot. Kema arī norādīja, ka pats 47 gadus vecais Šūmahers būtu vēlējies, lai visi respektē viņa privāto dzīvi, jo arī pirms incidenta viņš turēja to noslēpumā.

PolsDiRestaNeskatoties uz to, ka “Williams” jau otro sezonu turpina sadarbību ar jauno un talantīgo GP2 pilotu Aleksu Linu, kurš iepriekš bija “Red Bull” junioru programmas biedrs, Grūvas komanda ir apstiprinājusi, ka rezervists šajā sezonā būs Pols di Resta. Pērn komandas rezerves pilota pienākumus pildīja pieredzējušais Adrians Zutils, bet šogad viņa vietu ieņems bijušais Zutila komandas biedrs Pols di Resta, kurš pēc F1 karjeras beigām atgriezās DTM čempionātā. Jāatgādina, ka Pols di Resta 2010.gadā kļuva par DTM čempionu, bet 2011.gadā debitēja F1 “Force India” sastāvā, kur pavadīja trīs sezonas un kopā guva 121 punktu.

28 KOMENTĀRI

 1. Interesants vārdu salikums – ‘Eklstona iespējamā demisija’. Ņemot vērā Bernija onkuļa vecumu un diktatora cienīgo veģetēšanu paša radītajā tronī, ar vārdu ‘demisija’ gan vairāk gribas saprast atvaļināšanos baltās čībās iekš koka kastes. Pēcteča sakarā nav arī brīnums, ka Eklstons vairāk sliecas uz Laudu – tāds pats vecišķa paskata vīrelis, kurš visdrīzāk turpinās pašreizējo kursu uz nekurieni. Savukārt pieminētais amerikānis var izrādīties bīstams – sāks vēl propagandēt aizokeāna skatījumu par to, kas ir īstas gonkas un šovs skatītājiem.

  • Pro , pārspļauj trīs reizes pār plecu – nedod dievs vēl ievazāt kādu no jeņķu slimībām….tā pēctecība ir gaužām bīstama lieta, jo tas, kā izskatīsies šis pasākums nākotnē ir atkarīgs no pēcteča IQ un interesēm…..jeb politiskais ārprāts – kad vara pieder vienam vai mazai indivīdu grupai..viss atkarīgs, cik šis indivīds vai indivīdi ir dulli…. Laudam ir līdzīgs domāšanas stils kā vecajam Eklstonam… ….. kāds jeņķis – tas būtu beigu sākums…jau tā šis sports ir sačakarēts, drīz pēdējās ,,suliņas,, izspiedīs….

 2. Par Šūmi tas ir pilnībā saprotams un atbalstāms, ka žurnālistu žurkām nav jābāž deguns viņa tagadējā situācijā, jo žurnālisti tikai grib nopelnīt uz šīs ziņas rēķina.. Man kā fanam jau tāpat ir skaidrs, ka situācija nav diezko cerīga un man nevajag fotogrāfijas tam par apliecinājumu..

  • zini, kas tomēr ir pats dīvainākais Māri?? – Šūmahera ģimene negrib liekas runas , tāpēc nedalās informācijā….bet tas ir koks ar diviem galiem…. lieta tāda, ka jo tu vairāk klusē un nestāsti, jo vairāk cilvēkiem un žurnālistiem patīk minēt un izteikties..tas ir pretējs efekts….kā redzam – runas nebeidzas…. Šūmahera ģimenes misija nenes augļus…apmelo ,baumo , u.t.t….lai cik tas dīvaini nebūtu – tas. ka ģimene slēpj faktus – žurnālistiem nes vēl lielāku peļņu, jo tiem ir brīvas rokas spekulēt, minēt un rakstīt pasakas..un katra informācija – melīga vai patiesa – piesaista uzmanību un naudu…. es Šūmahera ģimenes vietā labāk teiktu taisnību un neko neslēptu, lai cik tas grūti….tad, kad sabiedrība zina patiesību – viņai vairs nevajag minēt vai spekulēt….runas apklustu daudz ātrāk , nekā tagad , kad visi nodarbojas ar minēšanu….pilnīgi pretējs efekts…tad , kad tu zini apstiprinātu taisnību – tev vairs nav iespējas spekulēt…tā ir visvienkāršākā cilvēku psiholoģiskā iezīme…. kaimiņu tantes mani aprunā, no kā man bērns?? – viendien pateicu no kā – un viss , šīm nav vairs par ko runāt 😀 ..nu apmēram tā 😉 …

   • ..jā, tikai neizskatās, ka ietu īpaši ,,vieglāk,, , nekā būtu bijis citā variantā….

   • Runas par veselību apklustu tikai tad, ja Šumahers sasauktu preses konferenci un teiktu – te es esmu izveseļojies sveiks un vesels. Diemžēl tas nevar notikt. Visos citos gadījumos, stāsta vai nestāsta ko Šumahera gimene,dzeltenā prese darīs savu. Manuprāt Šumahera ģimene dara pareizinelaižot informāciju uz āru.

   • Tāli , taisnība…bāzt jau bāzīs….tikai tad , kad cilvēki uzzina patiesību no paša galvenā avota (ģimenes) , presei tiek sasietas rokas, un meli uz cilvēkiem vairs neiedarbojas, jo tie zina apstiprinātu patiesību…preses meli tad kļūst neizdevīgi pašai presei…tādā veidā tās baumas un runas izplēn ātrāk…. pašlaik kā baumoja , tā baumos, un tas nebeigsies kamēr vien Šūmahers pats savām kājām nepiecelsies un neparādīsies ekrānā vesels , vai arī tik ilgi, kamēr vien viņu neiznesīs no mājas ar kājām pa priekšu (nedod Dievs, protams) …vienkārši taisnībai ir lielāks efekts , nekā neziņai…..tas tā….atkal jau tā pati psiholoģija…. 😉

 3. par Montoiju runājot – šķiet – viņu par F1 sāka interesēties laikam tad, kad pats tajā sāka startēt 😀 …miiiiiilzīgas un tik REGULĀRAS dominantes nav bijis agrāk F1 vēsturē… tas aizsākās 80 gadu vidū, kad pilnībā F1 tika aprīts kapitālisma iekārtas važās un politika tika balstīta uz naudu un biznesplāniem…pirms tam tik traki nebija…. tieši tajā ĒRĀ sākās Mclaren , Williams , Ferrari u.t.t. TIK IZTEIKTĀS dominantas…. kādreiz varai un ietekmei nebija tāda loma kā tagad…bija – bet ne tik dziļa…. naudas ēra to arī nodrošina – ,,pie teikšanas būs tas, kam vislielākā vara,, – un nav svarīgi , cik gadus no vietas tas notiks…. Montoija – labrīt – ja vēl nezināji, tad F1 aizsākās 1950 gadā, nevis tā ap 90tajiem….

  • ..pag , pag , Šūmahers pats esot lūdzis???? … neminēšu , bet tādā gadījumā viņa stāvoklis sanāk ka ir visnotaļ labs….kautgan es par to dikti šaubos, jo labas ziņas parasti neslēpj neviens, bet sliktas gan…nu nez….. manā skatījumā tā PAŠA lūgšana ir mazliet pārspīlēta, lai raksts izskatītos ,,draudīgāks,, un viņiem patiešām visi liktu mieru… 🙂 ….bet nu , kas zina 😉

   • Būtu jau labi, ja viņš īstenībā tagad lasītu grāmatas un malkotu atdzesētus dzērienus uz kādas vientuļas salas. Un pēc 10 gadiem atkal parādītos, it kā izveseļojies..

 4. in meantime, Williams-ā par rezerves šoferi ir pierakstīts skotietis ar spānisko famīlijas vārdu Pols di Resta.

  Yess!!!

  WILLIAMS MARTINI RACING is pleased to announce Paul di Resta as its official Reserve Driver for the 2016 FIA Formula One World Championship season.

   • …šķiet pret dāmām dažiem labiem ir vēl īpašāka attieksme, nekā pret viedokļu oponentiem 😀 ……nez kāpēc mani tas nepārsteidz…. ,,nešķirosim, iesim pāri līķiem,, bezmazvai 😀 …..o ļautiņi 😀 ….

   • neglaimojiet sev, Vutnāns k-gs – jo man personīgi Jūs esat nevis ‘viedokļu oponents’, bet gan apnicīgi kaitinoša dabas parādība, ar kuru vienkāŗši jāsadzīvo – nu kaut kas tai līmenī, kā nepārtraukti vankšķošais kaimiņienes či-hua-hua a.k.a. čivava

   • ….nāksies vien sadzīvot Austin, nāksies… jūs mums te tāds komplektiņš – , kur Āris Plūģis, tur Austin Powrs un otrādi…. Tu vismaz pontu un matu nedzen ,par ko protams paldies, bet stils jau no tā nemainās…pasaules nīdēji , buntnieki ar savām ,,morālajām traumām,, …kas zina, kas Jums tā nodarījis pāri dzīvē…. – to lai izmeklē kāds licenzēts speciālists 😀 …bet visticamākais – klasiskais un vienkāršais uzmanības trūkums , ko kompensē negāciju izrādīšana…

   • brīdinājums uzmanīties, ka nepaliekat te viens pats ‘diskutētājs’, uz Jums acīmredzami neiedarbosies 😀