Palmers_bio

PalmersRenaultPrez
tevi-deli
Foto: GP2

Šīs sezonas pirmajā posmā Austrālijā, kā jau ierasts, blakus jau fanu iemīļotiem braucējiem stāsies arī dažas jaunas sejas. Katram no viņiem ceļš uz autosporta virsotni bijis atšķirīgs, tomēr ambīcijas visiem ir pašas augstākās. Šoreiz iepazīsim tuvāk “Renault” braucēju Džolionu Palmeru.

“Esmu gatavs atdot jebko, lai tikai šogad iegūtu titulu. Tas nozīmē vairāk darba, nekādas sociālās dzīves, striktu diētu, nekādu draudzeņu.”

“F1LV

Tā par sevi Palmers izteicās 2014. gada jūlijā, kad bija viens no galvenajiem favorītiem uz GP2 čempiona titula izcīnīšanu. Tie neizrādījās tikai tukši vārdi. Palmers guva samērā drošu titulu, pārspējot Stofelu Vandūrnu un Felipi Nasru.

Nav šaubu, ka Palmers ir izsalcis pēc panākumiem, ko pierādīja ne tikai togad bet jau krietni agrāk. 2010. gadā F2 čempionātā izcīnīts vicečempiona tituls. Tomēr gan F2, gan GP2 čempionātos lielākie panākumi gūti, kad jau pieredze šai čempionātā iekrāta. Piemēram, debijas sezonā GP2 Palmers neguva nevienu punktu, kamēr komandas biedrs Krāls pat pamanījās uzkāpt uz goda pjedestāla.

Lai gan Palmers sevi ir pierādījis kā stabilu braucēju, tomēr, ja neizdosies pietiekami ātri adaptēties pie F1 stūres, otrā iespēja var nepienākt. Pēc pagājušogad testos redzētā lielas bažas par Palmera prasmēm nerodas, tomēr Barselonas testos Palmera komandas biedrs Kevins Magnusens veica ievērojami lielāku distanci, turklāt dāņa pieredze “McLaren” sastāvā, visticamāk, nostādīs Palmeru komandas otrā braucēja lomā.

Formula 1 otrajā paaudzē

Kā jau nereti gadās, arī Džolions Palmers nav pirmais savas ģimenes loceklis Formula 1 čempionātā. Viņa tēvs Džonatans pēc uzvarām Britu F3 un Eiropas F2 čempionātos tika pie izdevības debitēt F1 1983. gadā ar “Williams”, kā arī noslēgt līgumu ar “RAM” komandu uz nākamo sezonu. Panākumi nesekoja, tādēļ britu braucējs uz 2 gadiem pievienojās “Zakspeed”. Komanda šai laikā neguva ne punktu, bet Palmera labākais sasniegums tika sasniegts ārpus čempionāta – 2. vieta Lemānas 24 stundu sacīkstēs.

Patīkamas pārmaiņas sekoja, pievienojoties “Tyrell” vienībai, kur gūti pirmie punkti, kā arī 4. vieta Austrālijas GP 1987. gadā. Tomēr pēc 2 blāvām sezonām Palmers kļuva par “McLaren” testu braucēju, bet līdz pamatsastāva braucēja vietai nekad tā arī netika.

Pēc Džeimsa Hanta nāves 1993. gadā Palmers kļuva par sacīkšu komentētāju BBC, kā arī pievērsās biznesam, kļūstot par “MotorSport Vision” īpašnieku un vadītāju, vēlāk izveidojot arī savu autosacīkšu čempionātu Formula Palmer Audi. Džoliona brālis Vils pagājušogad pavadīja F4 čempionātā, kas ļauj rast cerības, drīzumā sagaidīt autosporta virsotnē vēl vienu Palmeru.

[socialpoll id=”2341905″]