Jau nākamajā nedēlā 16.-17.martā Portugālē sāksies FIA Pasaules Rallijkrosa čempionāta 2016.gada sezona, kurā netrūks jaunumu un arī jauninājumu.

Mums, protams, visvairāk interesē latviešu starti. Jānis Baumanis un Reinis Nitišs šogad cīnīsies prestižākajā Supercar klasē, bet Artis Baumanis startēs Super1600 klasē un centīsies atkārtot brāļa pērnā gada panākumu. Tostarp čempionāta oficiālā mājas lapā apkopoti galvenie jauninājumi pirms šīs sezonas.

RX3masinasKvalifikācijas. Turpmāk priekšsacīkstes (Heats) tiks sauktas par kvalifikācijām, lai pielāgotos FIA izmantotai terminoloģijai. Tas nozīmē, ka sacīkšu nedēļas nogalē būs četras kvalifikācijas sesijas: Q1, Q2, Q3 un Q4, kas noteiks pilotus startiem abos pusfinālos.

Jauns posms. Otrs iemesls latviešiem sekot līdz rallijkrosam un būt īpaši lepniem ir Latvijas RX posma debija čempionātā. Šogad kopā sezonā būs 12 posmi un Biķernieku trasē 1.-2.oktobrī tiks aizvadīts 10.čempionāta posms.

Eiropas ieskaite. Arī šogad FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta dalībnieki ar Supercar klases automašīnām sacenstīsies piecos posmos Eiropas trasēs (Beļģijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Barselonā un Latvijā). Tomēr ar šo gadu pirmo reizi Worls RX un Euro RX dalībnieki startēs atsevišķos braucienos jau sākot ar kvalifikācijas sesijām, lai varētu cīnīties ar saviem tiešajiem konkurentiem. Arī pusfināli un finālbrauciens notiks atsevišķi.

Elektronika. Šogad pirmo reizi FIA Pasaules Rallijkrosa čempionāta Supercar klases mašīnu elektronikas bloki tiks homoloģēti no FIA puses, kā tas notiek visos FIA pārraudzītajos čempionātos. Tas ļaus kontrolēt komandu izmantoto elektroniku un nepieļaut neatļautu vilces kontroles izmantošanu.

Starts. Lai uzlabotu starta procedūru un mazinātu iespējas falšstariem, šogad visām trasēm jāpāriet uz elektronisko starta sistēmu. ‘Ready to Race’ plakāts tiks aizstāts ar elektronisku uzrakstu, bet starta tiesneša uzdevums būs tikai ar pogas palīdzību palaist starta procedūru, kas sāksies ar ‘Ready to Race’ uzrakstu (4 sekundes), kam sekos 1,5 sekunžu periods bez gaisām un tad būs nenoteikts laika periods (starp 0 un 2 sekundēm) līdz iedegsies zaļā gaisma, kas signalizēs par sacīkstes sākšanos.

austria1, Baumanis, RXKomandu sastāvi. Izmaiņas notikušas arī komandu un pilotu sastāvos. Par Reiņa Nitiša pāreju uz “All-Inkl.com Munnich Motorsport” komandu un Jāņa Baumaņa pievienošanos “World RX Team Austria” vienībai jau daudz ziņots Latvijas presē. Tostarp paziņots arī dalībnieku sastāvs abās klasēs uz pirmo čempionāta posmu Portugālē:

Supercar klases dalībnieku sastāvs Portugāles posmam.

Super1600 klases dalībnieku sastāvs Portugāles posmam.