Portugālē uzsākusies jaunā rallijkrosa sezona. Šogad tajā piedalās divi latvieši – Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, kuri pēc pirmās dienas kļuvuši par nopietniem konkurentiem cīņā par tikšanu pusfinālā.

Treniņbraucienos ātrāko rezultātu “Olsbergs MSE” braucējs Kevins Ēriksons, aiz sevis atstājot Matiasu Ekstremu un Andreasu Bakerudu. Pasaules čempions Peters Solbergs palika desmitais, bet latvieši nebija tik sekmīgi – Nitišs 13., Baumanis 18. vietā starp 20 braucējiem.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā abi latvieši nokļuva vienā braucienā. Paliekot aiz Bakeruda un Ēriksona, Nitišs palika trešais, bet Baumanis zaudēja arī Solbergam savā braucienā paliekot piektajā vietā. Kopējā ieskaitē Nitišam 10. vieta, bet Baumanis 3 vietas zemāk. Abu braucēju komandas biedriem brauciens gan nebija tik veiksmīgs – “ALL-INKL.COM Muennich Motorsport” braucējs Mjūniks palika 17. vietā, bet Baumaņa kolēģis “World RX Team Austria” sastāvā Timurs Timerzjanovs finiša līniju nesasniedza.

“Izdevās labs starts, diemžēl džokeraplī kļūdījos un zaudēju pozīciju. Braucienu veicu lielā burzmā, cīnoties ar konkurentiem un dubļiem. Trases segums ir ļoti slidens, vienā no līkumiem ar auto aizmuguri pat aizķēru trases nožogojumu. Lai nu kā, pirmais starts aiz muguras!” Tā par pirmo braucienu izteicās Nitišs.

Foto: Twitter @FIAWorldRX

Otrajā kārtā Baumanis jau atkal sacentās ar Solbergu, kurš bija ātrākais šai braucienā. Baumanis finišēja trešais aiz Marklunda, kas summā deva 11. labāko rezultātu. Tikmēr Nitišs savā braucienā pārspēja tikai vienu konkurentu un pēc uzrādītā rezultāta ierindojās uzreiz aiz Baumaņa.

Reinis Nitišs par otro braucienu: “Šis noteikti nebija ātrākais brauciens, jo, cīnoties ar Timmiju Hansenu, un vienam otru apdzenot, abi zaudējām laiku. Šovakar vēl gaida darbs ar datu analīzi un auto regulējumu pielāgošanu, lai jau rīt varam braukt ātrāk!”

Pirmajā braucienā ātrāko rezultātu uzrādīja Johans Kristofersons, kurš šai trasē uzvarēja pērn. Otrajā braucienā zviedrs palika trešais aiz Ekstrema un Heikenena. Šie trīs sportisti sadalījuši labākos laikus savā starpā abos braucienos, tādējādi var justies samērā droši par pusfinālu. Rallija leģenda Sebastians Lēbs pēc pirmās dienas ir piektais, pārspējot pat seno cīņas biedru no WRC laikiem Peteru Solbergu. Kevins Bloks pagaidām tikai 17. vietā, kamēr latviešu komandas biedri ieņem 2 pēdējās vietas.

Kopējā vērtējumā pēc 1. dienas Reinis Nitišs ir dalītā 10. vietā, bet Jānis Baumanis 14. vietā. Sacīkstes turpināsies rītdien ar vēl 2 kvalifikācijas kārtām, bet labākie 12 braucēji iekļūs pusfinālā. Sacensības TV ekrānos tiešraidē Latvijā būs iespējams redzēt “Best4Sport” kanālā.

Screenshot_111