Neraugoties uz ne pārāk pārliecinošu sniegumu sacensību pirmajā dienā, norvēģu veterāns Peters Solbergs izcīnījis uzvaru Pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas 1. posmā Portugālē. Tikmēr latviešu sportisti Jānis Baumanis un Reinis Nitišs ieņēma attiecīgi 14. un 15. vietu.

Latviešu sportistiem trešā kārta nebija pārāk sekmīga – abi tikās vienā braucienā, taču piekāpās Žanī un Hansenam, finišējot vienam aiz otra. Sākumā Nitišam pat izdevās pabūt 2. vietā, bet to nenoturēja. Kopējā ieskaitē braucienā 15. un 16. vieta, bet Solbergam pārlicinoši ātrākais laiks.

Līdz 4. kārtai trase bija izžuvusi un braucēji lietoja sausam laikam paredzētās riepas. Tas Baumanim padevās labāks, kamēr Nitišs savā braucienā palika pēdējais. Ātrāko laiku no visiem braucējiem uzrādīja Matiass Ekstrems, kurš kvalifikācijā pārliecinoši ieņēma pirmo vietu. Latvieši ieguva vienādu punktu skaitu, bet augstākā vietā tika klasificēts Baumanis, kurš kopvērtējumā ieguva 3 punktus, bet Nitišs – divus. Neraugoties uz to, viņš jūtās apmierināts ar paveikto un uzsver, ka jaunai komandai nepieciešams laiks, lai sasniegtu iecerētos mērķus.

Pirmajā pusfinālā neveiksmi piedzīvoja Matiass Ekstrems, kurš sadūrās ar Timiju Hansenu un finālam nekvalificējās. Pie uzvaras braucienā tika Kristofersons, bet uz finālu tika arī Lēbs un Larsons. Otrajā pusfinālā pie panākuma tika Solbergs, bet otrais palika Heikinens. Bakeruds pieļāva kļūdu, kas ļāva Kevinam Ēriksonam pārņemt 3. pozīciju, bet Nitiša bijušais komandas biedrs Bakeruds brauciena beigās atguva pozīciju un kvalificējās finālam.

Tajā Bakeruds ierindojās 4. vietā. Peters Solbergs nokļuva sacīkšu vadībā jau ar startu, bet uz goda pjedestāla vienīgajam “Citroen” pārstāvim pievienojās “Audi” braucēji Robins Larsons un Tomass Heikinens. Sebastianam Lēbam pēc sadursmes ar Kristofersonu fināla ugunskristības nebija pārāk sekmīgas un ziemeļnieku kompānijā izcīnīta 5. vieta.

S1600 klasē Jāņa Baumaņa brālis Artis demonstrēja lielisku ātrumu, ar kuru noteikti būtu pieticis pusfinālam, vai pat finālam, tomēr diskvalifikācija 2. braucienā radīja pamatīgu robu punktu skaitā un šoreiz nācās samierināties ar 18. vietu summā (pa braucieniem 18., DQ, 3., 7.).

Kopvērtējumā Solbergam izdevies iegūt 29 punktus, Larsonam un Kristofersonam 21 punkts, bet Heikinenam un Bakerudam 20.

Fināla un pusfinālu rezultāti

Screenshot_123