KimiFetelsSadursmeSebastians Fetels un Daņila Kvjats satikās pirmajā aplī Ķīnas GP sacīkstē, kad vācietis, izvaioties no jaunā krievu pilota, uztriecās savam komandas biedram, un vēlāk abi satikās pirms apbalvošanas ceremonijas, kad aizkulisēs emocionāli pārrunāja notikušo.

“Tu! Tu nāci virsū kā torpēda!”
“Tādas ir sacīkstes!”
“Ja mēs abi tā būtu turpinājuši, tad sekotu avārija!”
“Tad neturpini! Es taču nevaru redzēt visas trīs mašīnas. Man ir tikai divas acis. Galu galā mēs ar tevi nesaskrējāmies un esam uz pjedestāla abi! Tātad viss kārtībā.”

Luiss Hamiltons ir atzinis, ka Niko Rosbergs iegūst ļoti izšķirošu pārsvaru čempionāta kopvērtējumā, tomēr brita reakcija uz to nav sakāpināta, kāda tā būtu bijusi vēl pāris gadus iepriekš. Kamēr Rosbergs guvis jau trešo uzvaru pēc kārtas šajā sezonā, Hamiltonu Ķīnā piemeklēja tehniskas problēmas – vispirms pārnesumu kārbas maiņa un vēlāk dzinēja problēmas kvalifikācijā. Arī komandas boss Toto Volfs atzina, ka Hamiltona attieksme ir pārsteidzoši mierīga un konstruktīva. Pēc Volfa domām ar divu čempiona titulu izcīnīšanu Hamiltons ir nobriedis kā personība. Arī pats Hamiltons piekrīt tam:

“Mana mentalitāte ir mainījusies – esmu krietni mierīgāks. Tas nenozīmē, ka esmu apmierināts vai laimīgs par situāciju. Es cīnos par čempiona titulu, bet Niko šobrīd mierīgi aizsoļo man garām. Taču sezona vēl ir gara.”

“McLaren” komanda varētu nebūt vienīgā iespēja pilnvērtīgai debijai Formulā 1 priekš Stofela Vandūrna. Pēc beļģu pilota pārliecinošā sieguma Bahreinā, viņam vairs nav nekas jāpierāda, uzskata “McLaren” komandas vadītājs Ēriks Buljē. Arīmredzot tā uzskata arī citas komandas, jo par Vandūrnu esot interese vēl vairākām komandām. Šobrīd gan pastāv iespēja, ka Džensons Batons šīs sezonas izskaņā varētu pievienoties “Williams” vienībai, lai pagarinātu savu karjeru. Tas atbrīvotu vietu Vandūrnam Vokingas komandā. Pats beļģis atzina, ka jau šogad viņam ir bijusi iespēja pilnvērtīgi debitēt F1:

“Jau šogad es biju tuvu iespējai tikt pie vietas F1 komandā uz visu sezonu. Šobrīd vēl pāragri runāt par 2017.gada sezonu, bet tuvākie mēneši būs ļoti interesanti. “McLaren” un pāris citas komandas jau tagad ir izrādījušas interesi par mani.”

59 KOMENTĀRI

 1. laikam pirmā reize šī, kad nu nevaru piekrist VET pozīcijai..

  Rādās, ka (mentāli) šams pamazām tuvojas veco stirnāžu DC un WEB ‘mindsetam’ (to karjeru pēdējos gados), ka ja kāds pietuvojas man “pārāk tuvu”, tā ir viņa problēma un/vai vaina.

  • Sebs teica pa radio ka Kvjac to līkumu nebūtu paņēmis. tādā ātrumā saglabāt iekšējo trajektoriju neesot bijis iespējams.

   Kvaca taktika bija tāda- krievs lido, papis visi malā kas negrib izstāties! Sennam arī bija tāds pats radikāls piegājiens nolikt oponentu tādā situācijā ka ir jāizvēlas. vainu piekāpies, vai arī abi avarēsim. tas ir bulliju maindsets. nepatīk.

   • 😀 .. ir simtiem materiālu ar to , kā pilots lielā ātrumā nozog konkurentam iekšmalu…. man tev jautājums: –
    a) vai Kvjats SAMAZINĀJA ātrumu ieņemot iekšmalu torpēdas ātrumā?? – nē ,nesamazināja….
    b) vai Kvjata formula šajā torpēdas ātrumā kļuva nestabila , vai pavirzījās uz ārējo malu ,nespēdama normāli iegriest līkumā tik lielā ātrumā?? ..kā redzam – nē…formula uzvedās stabili un TĀDĀ ātrumā Kvjats normāli iegrieza līkumā….
    …….nu tad un ko tu lej ,ka ,,Kvaca taktika bija tāda- krievs lido, papis visi malā kas negrib izstāties! ?? ..kur Tu redzi , ka Kvjats aizbrauca taisni nespēdams iegriest?????? 😀 ..kā redzams – spēja gan ….

    Fetels uz to vienkārši noreāģēja un INSTINKTĪVI noraustījās….Jeb tautas valodā runājot – nom…za …

   • Redzi tev ir kā parasti – novērojumi pareizi, secinājumi nepareizi 😀
    Man vienmēr ir patikuši lieli gudrīši, kas spriedelē – ko nu tas pilots tur tajās sekundes simtdaļās, kad tas viss notika, domāja 😀 Atbilde ir vienkārša – viņš domāja tieši to pašu , ko tu domā, kad tev uz ledus paslīd kāja un iestājas zvaigznīšu brīdis – ‘kad tavu māti’ :P. Domāšana jau sākās pēc tam, tajā brīdī ir tikai un vienīgi instinktīva darbība un viss jautājums ir tikai tur vai instinkts ir bijis pareizs. :D. Un es gribu teikt, ka Fetela instinkts bija pareizs – izvairīšanās no neizbēgamas ietriekšanās Kvjata mašīnā. Un tieši tas un pilnīgi nekas cits bija viņa uzmanības fokusā, jo cilvēks nevar vienlaikus šārēt savu uzmanību Un ir jau pavisam cita lieta, ka priekš šīs izvairīšanās vietas tur diemžēl nebija, jo otrā pusē bija Kimi. Viss pārējais ir plika iršana. 😀

   • Vermin … Redzi tev ir kā parasti – novērojumi pareizi, bet secinājumi nepareizi dēļ tā, ka es Tev vienkārši besīju kā cilvēks, tāpēc Tu tēlo ,ka neko neesi sapratis no manis teiktā….
    …protams, ka Fettela instinkts BIJA PAREIZS …. pareiza reakcija, lai izvairītos no sadursmes (iebraucot sānos Kvjatam) ..
    RUNA IET PAR Fetela uzvedību un attieksmi , nevis par viņa darbībām trasē… ATTIEKSME PRET KVJATU un pīkstēšana nevietā – par to ir tā brēka Vermin..vai vēl sīkāk jāpaskaidro??? 😀

   • Tās jau ir tikai spontānas pēcsacīkšu emocijas, kamēr tvaiks vēl nav nogājis – arī tas ir normāli 😀

   • Ļoti gribu ticēt un cerēt, ka Tev taisnība šeit, un ka VET vienkāŗši nepiesedz savu pakaļu – kā nekā pats sinjors Markionne bij’ pagodinājis sarkano skudēriju ar savas personas klātbūtni, un šitādos tūdos iekulties jau pirmajā pagriezienā nu galīgi nav 4x weltmaistera cienīgi.. 🙁

   • experiments – kur kritīs ‘atbilde’..

    bet saistībā ar piesauktā personāža sindromu – ļaunas domas par ‘metodēm’ no “Malleus maleficarum” tūlkita pa galvu maisās gan 😀

   • ‘strazdu’ uzvedība, kā jau gājputnu, ir apzolūti paredzama (plusi pelnāmi, slavējot ALO, mīnusi – jelkuru vāczemes pārstāvi no čempionu (vai top tīmu) gala, līdz ar ko nepievēŗšu tai dikti lielu uzmanību….

   • Kā redzi Austin strazdi ne tikai plusmīnusus, nes bet pat čivināt sākuši – Andučzaiga metusies savam māceklim palīgā. 😀

   • Vutnāna kungs, ja runa ir par attieksmi , kas izpaudās pēc sacīkstes, tad par to arī jārunā – vai uz to attiecas, piemēram: ‘INSTINKTĪVI noraustījās….Jeb tautas valodā runājot – nom…za …’ ? 😛 Jeb tas atkal nebijāt Jūs Vutnāna kungs, kas ko tādu pateica – vienkārši izspruka :D. Izteikties vajag jau sākumā precīzi, jeb vispirms domāt un tad rakstīt 😀 Jums nez kāpēc vienmēr otrādi.
    Kā cilvēku Jūs man nav tas gods pazīt. 😀 Kas man Jūsu komentāros nepatīk? Jums vienmēr par visu viss ir skaidrs, esiet gatavi kalpot par aizbāzni jebkurai pudelei, až f1 pilotu kaku jautājumos esiet eksperts 😀 Bet viss ir skaidrs tikai muļķiem un muļķība jau ir tas ko es vāji panesu. 😀

   • ..un kas tur slikts, kad cilvēkam par visu vai gandrīz visu viss ir skaidrs, Vermin?? ….vai tas ir kas slikts?? vai tomēr tās ir vienkāršas dusmas no tiem ,kam daudzkas NAV skaidrs???
    baidos, ka Tu izprati mani no otras puses…. tas instinkts ,kuru es nosaucu par nomī..anu
    – viņš tāds arī ir (jeb pašsaglabāšanās instinkts) …. ikviens apdomīgs cilvēks tādā situācijā nom…ztu – tai skaitā arī es… par šo nom..šanu no torpēdas un pabīdīšanos malā Fetelam visu cieņu ..taču viņa vietā es gan būtu atzinis savu kļūdu un neuzvestos kā princesīte vainojot citus….

   • Cilvēkam nekad viss par visu nav skaidrs – tā ir tikai muļķiem 😀
    Pēc Vutnāna loģikas pareizs instinkts ir nomī.šana 😀 Ģeniāli – jautājumu nav 😛

   • ..nom…šana labā nozīmē Vermin…. kad ieraugi lāci – bēdz…. kad ieraugi Vaņku ar cirvi rokās – bēdz , lai gan Vaņka tev nopakaļ kliegs , ka tu vienkārši nom…zi …. Tev tas par grūtu saprast 😀 ….

    p.s. konkrēti par F1 man gandrīz viss ir skaidrs, jo sekoju mazliet vairāk niansēm , nekā ,,fani parastie,, …. a kas – nedrīkst???? 😀

   • Vārds nomī.šana nav pozitīvs tulkojums tam, ko tu skaidro ar normālām cilvēku emocijām kā bailes 🙂 Tam nav labas nozīmes 🙂
    Sekot jau Tu vari, tikai poņas ta nav, nav Tev lemts – Dievs nav tik daudz apdāvinājis 😀 Kam lemts rāpot, tas nelido 😛

   • …. tas nu lai paliek tavā ziņā , kā kuru terminu tu uztver….tas mani nesatrauc…
    …personoskie uzskati un izteicieni vēl jo mazāk 🙂

  • da beidz! viss normāli. startēšana no pēdējās vietas nebija saistīta ar mentalitāti vai motivāciju nu nekādīgi. es domāju iekāriens viņam ir pietiekams dabūt to 4to titulu un noķert titulu skaita ziņā Sebu. nešaubos ka vēl pēc daudziem gadiem diskutēs kurš no viņiem abiem bija lielāks ērglis šajā dekādē.

 2. …presei tas ir labs ,,nolikšanas pie vietas,, materiāls….tas ir vēl efektīgāk par kulakiem…šķiet tikai tu tik vien proti , kā aiz krāgas aizķert un purnu izdauzīt ….ar to arī tava pasaule aprobežojas….

  • Tu mazaat pukšķināt varētu….Ja kādam ir adrese,kur dzīvo Edgariņš…es labprāt brīvajā laikā aizbrauktu pie viņa ciemos uz šašļiku!
   Vienkārši sīkais mazāk dirs un tad Tevi neviens neaiztiks…Protams gudrāk būtu Tevi ignorēt,bet nu zajebal Tevi klausīties!

   • ..Fan….aizver acis, kad ieraugi manus komentus…varbūt tas pasaudzēs Tavus nervus….skaidrs tad, ja skaļi runā, nelīdz brīžiem ausu aizlikšana ,bet te cilvēks nezina, kue pašam savas acis grūst..un atkal citi vainīgi 😀

   • Fans81, kaut arī Feteļa vaina taranējot Kimi viennozīmīgi nav vispār apšaubāma, tomēr es atļaušos pievienot Ferrari bosu viedokļus.
    Team boss Maurizio Arrivabene said he didn’t blame Kvyat, and company boss Sergio Marchionne also refused to call out Red Bull, saying, “Two Ferrari drivers colliding is not very Ferrari, but I’m more embarrassed for them than for me, if I’m honest.”
    Ir izlasāma arī latviskotā versija:
    “Pirmo reizi divi mūsu piloti piedzīvoja savstarpēju sadursmi, un tas nav “Ferrari” stilā,” Markioni citē izdevums “Autosport”. “Godīgi sakot, man ir kauns par viņiem…”
    P.s. Šī ir Fetelim jau otrā izraisītā sadursme ar savu komandas biedru (2010.g. Turcijas GP), bet sodus Fetelis nesaņem! Kaut gan Ferrari bosu kritika Feteļa pārāk augstajam pašvērtējumam ir vēl briesmīgāks sods, nekā ja sacīkstē būtu piešķirts stop&go sods. 🙂

 3. Austin skaidrs , ka Fetels jutās nelāgi par to kā bija iznācis ar Kimi. Un tā vai savādāk Kvjats tam bija kalpojis par katalizatoru. Tad nu arī nav nekāds brīnums, ka līdz atdzišanai līdz līmenim, lai spriestu ar vēsu prātu, Kvjats pa rokai trāpījās 🙂 Kad atdzisa, tad taču atzina to par sacīkšu incidentu.

  • ..nē Vermin – Fetels atdzisa tikai tad, kad nebija vairs kur likties . (tajā brīdī, kad guva sabiedrības kritiku un bija skaidrs ,kurš ir vainīgs) ….ja tas nebūtu noticis, Fetels joprojām kritizētu Kvjatu….
   …šajā ziņā visu cieņu Alonso, kurš pēc savas avārijas ar Gutjerezu atturējās no kritikas, lai gan Gutjerezs bija vainīgs negadījumā…. kurš nu te būtu lielākā princsīte???

   • Vienīgais drošais ja ir – ja tantei būtu pauti , iznāktu onkulis 😛 Un mazāk pīpē zālīti – Gutjeres esot vainīgs 🙂 Nevienā acī 😀

   • ..līdzīgi kā Fetels glāb savu pa..aļu Vermin?? ..tas jau sen takā noskaidrots, kurš vainīgs ALO avārijā…bet kur gan Tev likties, jāstāv par ideju līdz galam..tāpat kā par to šāgada Ferrari startu tendences ideju 😀

   • Edgar, tas ir pilnīgi normāli, ka sajauci Āri Plūģi ar Verminu, jo šie abi savos uzskatos ir tik līdzīgi (nu kā zābaku pāris, piemēram).
    Vermins ir slavens ar saviem apgalvojumiem, ka viņaprāt Pacific GP esot notikusi Āfrikā… un ka Johens Rints esot piedalījies 1994.g. Sanmarīno GP un vēl daudzām citām tamlīdzīgām “pērlēm”. Tagad Tu saproti ar kādu F1 ekspertu Tu diskutē? 🙂

   • Nejūtos neko izteicies par Ferrari startiem, būsi ko sajaucis 😀
    Alo avārijā ir vainīgs tikai pats Alo – Gutjeresa vainas tur nav pilnīgi nekādas – tādas idejas, ka vainīgs Gutjeress tikai neveseliem prātā nāk 😛

   • …skaidrs, tātad par šo te ar Tevi nav vērts komunicēt….turēsies līdz pēdējam..un atkal saruna ieies mūžībā…
    p.s. par startiem tiešām saputrojos..tās Plūģa idejas bija…atvainojos..

   • Tev droši vien ir telemetrijas datu analīze, kas pierāda Gutjeresa vainu 😀 Vai arī tikai stāstiņi kā Gutjeress atpakaļgaitā dzinās pa trasi pakaļ ALO , kamēr noķēra un uzspēra gaisā 😛

 4. Anduci… nu jā… tas tā varētu būt ,ka brāļi 🙂 ..Ārim te novērojamas oersonības dalīšanās – ta viņš ir Āris , ta kautkāds Feiks….bet nu….. manuprāt tas nav dumjums …- ir cilvēki – tā saucamie provocētāji , kuri apzināti darīs un runās pretējo, lai piesaistītu uzmanību..šo cilvēku ,,rokrakstu,, es ļoti labi pazīstu….. bet tā kā esmu rakstītājdabas cilvēks, tad man nav slinkums atbildēt..lai jau šiem tiek 😀 … – un nejau tāpēc , lai kādu pārliecinātu par kautko, bet vienkārši – runas pēc ….

  • Āris ir tikpat īpašs brālis kā Vermins. 😉 Ko vērts ir Āra viens no spožajiem apgalvojumiem, ka vairāk pole position nekā uzvaru viņaprāt liecinot par pilota nenosvērtību sacīkšu režīmā… tātad Āris acīmredzot savu elku Feteli uzskata par nenosvērtu sacīkšu režīmā. 🙂

   • Anduci… o bāc – iet arvien jautrāk 😀 …ko tik neesmu palaidis garām, kā izrādās ….tad jau viņa lielākais uzaču bieds ir viens no nosvērtākajiem pilotiem f1 vēsturē 😀 – pole un uzvaru līdzsvars…. bet Āris protams centīsies apgalvot, ka tādi fakti kārtējo reizi neko neliecina par talantu vai pilota prasmēm 😀 …

   • Mans triks ar “Anduci” nostrādāja – Āris un viņam līdzīgie brāļi 🙂 uzreiz sāka apspriest manu personību, nevis F1 lietas. 🙂
    Bet Alonso ir pat ļoti nosvērts (32 uzvaras, 22 poles). 🙂
    P.s. Galvenais, ka es neko neesmu palaidis garām un kad tas būs nepieciešams es Tevi un citus sakarīgus F1 sekotājus vienmēr varēšu sasmīdināt ar Āra, Vermina un vēl dažu viņiem līdzīgu brāļu reiz izteiktām pērlēm par un ap F1. 😀

   • labprāt uzklausīšu ..tas šķiet amizanti 😀
    …Tur jau tā lieta, ka tad , kad šiem kautkas nepatīk – sāk pārslēgties uz personību analizēšanu…tad ,kad savam viedoklim nav argumentu, jāvelk krāga otrādi un jāspriež par to, cik citi stulbi vai gudri….savādāk jau komentāros nebūtu pārspēta Krievija , ja komentāri būtu par tēmu, nevis tukšiem apvainojumiem un spriedumiem……..

   • Ne tikai amizanti, bet lasot senās diskusijas ar Verminu un Āri vajadzēs nodrošināties, lai nesāktu sāpēt vēders no smieklu lēkmēm par viņu domu graudiem un stūrgalvību. Bet visam savs laiks. Tas būs jādara nesteidzoties un ar baudu kādā garlaicīgā un pelēkā novakarē. 😀

 5. Kopš Edža pievienojies F1 komentētājiem, izskatās ka jūs visi kopā parsitīsiet pat krievu Eurosport komentētājus (kur es kautko ierakstu veceņu tenisa un biatlona nodaļās), tur gan reizēm ir pāri 1K komentu, bet RU tomēr ir no Vladivostokas līdz Kēnigsbergai, a LV no Dpils līdz Ventspilij 🙂 Un es tikko arī piepalīdzēju. 😀