F1LV Bloga aktivitāšu sakarā iekrājušies pāris jautājumi, uz kuriem pienācis laiks atbildēt vai vērst lasītāju uzmanību.

Komentāri. Pēdējā laikā esmu saņēmis vairākas e-pasta vēstules par komentāru kultūras līmeņa un kvalitātes pasliktināšanos F1LV Blogā. Uzreiz jāsaka, ka daži no vēstuļu rakstītājiem paši nav bez vainas un no vienas IP operē ar dažādiem segvārdiem un e-pastiem. No mūsu puses pagaidām pieņemts lēmums dzēst tikai komentārus ar atklātām rupjībām vai naida kurināšanu, tomēr jebkurā brīdī esam gatavi arī kardinālākiem risinājumiem: lietotājs vai IP (vai visa IP adreses grupa) tiek iekļauta ‘spam’ sarakstā un līdz publicēšanai nonāks tikai reitais no komentāriem.

Tomēr man ir cits piedāvājums aktīvākajiem sava viedokļa paudējiem: esam gatavi ieviest sadaļu Lasītāja raksts. Ja tik daudz laika pavadāt komentāru rakstīšanai un vēlaties, lai jūsu uzskatus sadzird pēc iespējas vairāk lasītāju, tad noteikti jums būs laiks un vēlme kvalitatīvi paust savu viedokli un skaistā latviešu valodā uzrakstīt bloga rakstu. Mēs no savas puses apņemamies rast iespēju to publicēt un pat pareklamēt.

Katram var būt savs viedoklis un katram ir jāspēj savs viedoklis aizstāvēt ar pienācīgiem argumentiem. Lai tad strīdā uzvar argumentu cīņa, nevis jēlības un personiski apvainojumi! Jo pamatotus argumentus arī man un citiem bloga lasītājiem būtu interesanti palasīt, kamēr jēlības interesē tikai 2-3 iesaistītajiem.

E-Žurnāls. Sezonas sākumā lasītāji un sekotāji interesējās arī par E-žurnāla ENERGY linkteni. Šobrīd projekts ir nedaudz iepauzēts, tomēr noteikti ne pamests. Lielākā problēma, kā jau visiem ir finanses un šobrīd meklējam jaunas iespējas vai formātus. Jāsaka liels paldies mūsu ilgtermiņa atbalstītājam “Renault” un “Mūsa Motors Rīga” – caram uz viņu atbalstu arī turpmāk.

GP klātienē. Arī šogad ir plānots doties uz F1 GP posmiem (iespējams ne tikai) klātienē. Kā tuvākais ‘izbraukuma’ posms ir Monako GP izcīņa maija beigās. Man joprojām ir ļoti labas atmiņas no 2013.gada Monako GP apmeklējuma (attēls). No Montekarlo ir plānotas treniņu tiešraides (komentēšana) Viasat Sport Baltic TV kanālā, ļoti ceru uz iezvanu ar jaunāko informāciju arī kavlifikācijas laikā un pirms sacīkstes starta. Tāpat būs aktuāli raksti/intervijas laikrakstā DIENA, kā arī teksta tiešraides DELFI un F1LV Blogā, līdzīgi kā tas bija pirmssezonas testu laikā. Šeit jāpateicas maniem kolēģiem: vispirms jau Robertam Graudiņam un arī Edgaram Beļakovam par kvalitatīvu informācijas plūsmas nodrošinājumu!

Ja ir kādi ieteikumi vai komentāri par šiem un citiem F1LV Bloga darbības aspektiem, aizcinu padalīties ar tiem Komentāros zem šī raksta!

127 KOMENTĀRI

 1. Jā, ar komentāru rakstīšanu te pēdējā laikā viss sagājis pilnīgā grīstē. Desmitiem skricelējumu pat pie katra maznozīmīga raksta. Un ne jau par tēmu, kā mēs visi redzam. Arī kopējais scenārijs ir izkristalizējies – Edgars Vutnāns pret pārējo pasauli (it īpaši pret kādiem 3 – 4 karstasinīgākajiem). Netaisos te uzprasīties uz kārtējo kašķi, tomēr pateikšu tieši – viss šis bardaks viennozīmīgi sākās ar Vutnāna personāža parādīšanos ēterā. Vienalga, vai tas ir reāls indivīds, mistiska personu grupa, sociāla eksperimenta veicējs vai biorobots – varbūt beidzot būtu vērts aizdomāties par kaut kādiem ētikas momentiem. Ir skumji, ka šīs lieliskais projekts “f1.lv” pārvēršas par kārtējo komentāru miskasti, par platformu, kur dažiem psihiski nelīdzsvarotiem indivīdiem izkliegties.

  • Pro, Tavi novērojumi ir pareizi, bet secinājumi ir galīgi aplami.
   Edgars Vutnāns prot ļoti argumentēti komunicēt un dara to nelietojot rupjības. Problēma ir tā, ka tie, kas viņam nepiekrīt nespēj atrast pretargumentus un tā vietā atbildei izmanto provokācijas, rupjības un ar F1 tēmu pilnīgi nesaistītas tēmas. Tas ir tikai normāli, ka reizēm Edgaram nākas atbildēt arī uz visādām muļķībām.
   Ir jācīnās pret cēloņiem, nevis sekām, tā kā drazām komentāros nav nekāda sakara ar Edgaru un vainot viņu tajā ir absurdi!

   • Es apmeklēju f1.lv tikai nedaudz pirms un nedaudz pēc gonkas, jo pa vidu šeit komantāros ir tikai savstarpējie vārdu dueļi, kas vispār nav saistīti ar f1. Un nevaru izsekot līdzi, kur ir kāds jēdzīgs komentārs par tēmu un kur atkal ir spams.

   • Māri ,tur Tev taisnība…šķiet ka būs jāizbeidz uzjautrināties , un personiski adresētiem komentāriem jāpārstāj sniegt atbildes….tieši tad arī sākas svaidīšanās ar akmeņiem un aiziešana no tēmas…. man jau nav grūti atbildēt, bet laikam tomēr tā arī būs jādara, ka uz privātjautājumiem paturēšu atbildi pie sevis….

   • Tikko izgaaji no situaacijas,jo cik redzu Tu te normaalu atbildi nemaz nemaaki sniegt,jo nezini ko atbildeet un tad saac muljkjiibas gvelzt! Andis Tev kaa sieva….jeb kuru Tavu pukshkji aizstaav 😉 Buutu interesanti uzzinaat no A.Putniņa par to vai tik Tu Edgariņ neesi tas pats Andis 😉 kuriem ir tie vairaaki profili zem vienas IP 😉

   • Anda k-gs, vai kaut reizi esmu Vutnānu nosaucis par rupekli vai tukšpauri? Šķiet, ka nē! Problēma ir cita – viņš ir provokators. Viņš visai meistarīgi paplašinātos teikumos cenšas apkārtējiem iegalvot, ka eksistē tikai daži izredzētie, kuri izprot pasaules kārtību, bet pārējie var iet pastāvēt pie ratiem. Loģiski, ka daudziem tas nepatīk. Piemēram, Plūģa k-gs jau neies te visu dienu pavadīt bezjēdzīgās intelektuālo tekstu kaujās – viņš pa tiešo pasaka, ka Vutnāns ir tāds un šitāds, un beigta balle. Ja atklāti – man arī pāris reizes ir piebesījusi Vutnāna ‘viedā senseja’ attieksme pret maniem izteikumiem, taču ne man laika, ne vēlēšanās te izplūst bezgalīgās diskusijās.

   • ..ja neesi ievērojis Pro – provokatori piekasās visiem bez izņēmuma…. ja es būtu tukšs provokators , tad nebūtu neviena viedokļa ,kuram es piekristu…bet redzi , tā vis nav…..kam vajag , tam uzdodu pretjautājumu ..kam piekrītu – piekrītu….

   • Pro, vai tu vari pierādīt savu teikto:
    (Viņš visai meistarīgi paplašinātos teikumos cenšas apkārtējiem iegalvot, ka eksistē tikai daži izredzētie, kuri izprot pasaules kārtību, bet pārējie var iet pastāvēt pie ratiem.)
    Esi tik laipns ar konkrētiem piemēriem, citātiem, nevis tavām iedomām, vai apmelojumiem…

   • Andi – nevaig… lai taču uzskata katrs kā pašiem tīk, tas nevienam nav aizliegts…nenolaidīsimies tāpēc līdz tam līmenim , ka paši sākam psihot… nevaig Andi…. 😉 ….viss kārtībā….

   • Edgar, protams, ka viss kārtībā. Es ar šiem rupekļiem vienmēr komunicēju tikai ar smaidu. Vai Tu esi kādreiz šeit mani redzējis psihojam? Tas nekad nenotiks. 😉

   • Fan – lūdzu – izpēti , uzzini ,piezvani Aldim vai prezidentam…tak manis pēc 😀

    ,,Tikko izgaaji no situaacijas,jo cik redzu Tu te normaalu atbildi nemaz nemaaki sniegt,jo nezini ko atbildeet un tad saac muljkjiibas gvelzt,, …..
    ‘……….o jāāāāāāāāā 😀 …nu par prieku tev pieņemsim, ka neko nezinu , nedzirdu, un vispār neapjēdzu , kur atrodos… kļuva vieglāk?? 😀

  • Pilniigi Tev piekriitu….es agraak te naacu lasiit rakstus…tad saaku lasiit komentaarus,lai uzzinaat ko vairaak un ko citi domaa par rakstu….un aciis iekrita Vutnaans ar savu stulbiibu zem katra komentaara…tipa vinjsh par visiem viss zinoshaakais un paareejie tuvu 0 par sapratni kas notiek F1…tad nu peedeejaas dienas meegjinu vinju pierunaat panjemt atvaljinaajumu no F1.lv…Noblokjeejot IP Vutnaana te noteikti gaiss kljuus tiiraaks 😉

   • Fans81, tādēļ, ka tev nav pretargumentu, nesauc Vutnāna komentārus par stulbībām, jo tādējādi tā ir tikai kārtējā tava provokācija, kas ir tik ļoti raksturīga tev un tādiem kā tev.
    Ja neproti normāli komunicēt, tad nevaino citus tajā, kas notiek komentāros!

   • Andi…Ja viņš vienu dienu saka,ka STRAUJI samazināja aatrumu,bet naakamajaa dienaa saka,ka tikai NORAUSTĪJĀS,tad to savaadaak nemaz nevar nosaukt kaa stuulbiiba! Ok…bet neesi pamaniijis,ka lielaakai daljai Vutnaans liekaas neiisti gudrs?! 😉 labi…viens cilveeks var kljuudiities,bet ne jau 10-tiem!

   • Fans81, ja tev ir kādi jautājumi Edgaram un tu vēlies saņemt atbildi par sev interesējošo tēmu, tad esi tik laipns un pieklājīgi noformulē savu jautājumu, lai Edgars saprot, ka tu patiešām vēlies zināt atbildi, nevis sāc lamāties un piedrazot šo forumu.
    P.s. Tas ko es esmu pamanījis, ka liela daļa ( paši aktīvākie komentētāji) šeit ir anti-Alonso un pro-Feteļa vai pro-Ferrari fani (viņi to ne tikai neslēpj, bet regulāri atgādina) un tā kā Edgars viņus ar savu objektivitāti reizēm “neklauda pa spalvai” kā to viņi ir pieraduši darīt savā starpā komunicējot, tad arī sākas histērija un rupjības no viņu puses.

   • Andi…Tu esi Edgara sekretaare??! Es vinjam prasu…kur vinjsh saskata straujo aatrumu samazinaashanos….vinjsh uz tik vieglu jautaajumu saak atbildeet kaa Latvijaa politikji 😉

   • …Fan …nu būtu jau labi , ja Tu vismaz tik saprastu , ka formulai noraustoties un kaut uz brīdi zaudējot stabilitāti – tā automātiski sāk zaudēt arī ātrumu … Fetela gadījumā – tās bija dažas sekundes simtdaļas, kas sacensību režīmā, braucot ar milzīgu ātrumu ir STRAUJA un pat IEVĒROJAMA ātruma samazināšanās… pie tādiem
    ātrumiem ,kādos noris sacensības , sekundes simtdaļa ir liela starpība..un dažu kilometru stundā atšķirība var būt liktenīga…. bet nu – ne Tev kā redzams to saprast… es ieteiktu Tev izmēģināt spēkus nu piemēram kartingā – tur tevi ātri izmācītu un apgaismotu…protams ātrumi tur nav lieli, bet pie trases izmēriem un kartu gabarītiem principi darbojas tie paši….

   • Fans81, tu laikam neseko līdzi un nemaz nelasi, ko pats raksti, jo tu uzrunāji mani (!), nevis Edgaru, tāpēc es arī tev atbildēju. Es netaisos būt neviena sekretārs, bet es stingri iestāšos pret dažu indivīdu provokācijām un rupjībām, kas piedrazo šo blogu. Arī apmelot pieklājīgus, objektīvus un zinošus lasītājus es neļaušu. Nemaz neceri uz to, Fans81. 😛

   • Andi …. lai jau…mani viņi it nemaz neapgrūtina…drīzāk reizēm pat uzjautrina… 😉

   • Arī mani viņi regulāri uzjautrina, bet nu jau tas sāk apnikt un pat kaitināt, līdzīgi kā ar dažiem vienas lielas valsts politiķiem. Problēma sākās, kad viņi savas muļķības un apmelojumus sāka uzspiest par patiesību un tuklāt vēl aģitēt arī citus cilvēkus vērsties pret tiem lasītājiem, kuri šiem meļiem, liekuļiem un rupekļiem nepatīk. Tā ir jau nekaunība visaugstākajā mērā!

   • ..nē ,es neesmu viszinošākais..es esmu cilvēks ar savu viedokli….. un nekad nečivinu līdzi citiem bara instinkta vadīts ,kā to dara vairākums…

   • Andi , tas gan ..retais te iztiek bez rupjībām un psihošanas…bet nu….cilvēki ir dažādi….

 2. Lasītāja raksts iespējams varētu būt laba lieta. Bet acīmredzot, šo lasītāja rakstu pirms publicēšanas tomēr būtu jāakceptē bloga turētājiem, jo pretējā gadījumā var gadīties, ka lasītāja raksta vietā būs lasītāja dubļu pika, kas diez vai varētu atbilst bloga mērķiem.

   • …. iespējams lasītāja rakstā varēšu padalīties ar kopdarbu pētījumā, ar kura palīdzību no mūsdienu ēras riepu datiem var izvilkt objektīvus rādītājus formulu tīrā ātruma ziņā…. (bez riepu nodilumu faktora) ….padomāšu , padomāšu 🙂

  • tejorētiski, var jau uzlikt disklaimeri no sērijas ‘rakstos paustais viedoklis neatspoguļo Redakcijas viedokli’. Bet ir vēl labāks risinājums, IMXO – publicējamiem rakstiem ir norādīta autora identitāte. Ģeld arī ‘īsts’ trauku/fb/etc profils kā autentikācijas līdzeklis

   • Andi…Tavi komentaari arii ir dzeesti 😉 nu gadaas uzvilkties…ja cilveeks teelo stulbu vai ir stulbs…es protams atvainojos!

   • Fans81, mani komentāri ir dzēsti, jo tie ir bijuši kā atbildes uz provokācijām un dzēšot provokācijas, mani komentāri vairs nav vajadzīgi, tāpēc arī tos var droši dzēst.
    P.s. Iemācies atvainoties arī par savām “stulbībām”. 🙂

 3. Lūk, pat diskusija pie šī raksta ir klasisks piemērs tam, kas notiek! Pāris stundu laikā ir jau vairāk nekā 30 komentāru, no tiem 2/3 sabakstījuši Vutnāns un Andis (nemaz nebrīnos, ka tā ir viena un tā pati persona), bet līdz vakaram pie šo personāžu spama būs desmitiem plusiņu, kamēr pie pārējiem n-tie mīnusi. Secinājumus katrs var izdarīt pats…

  • Pro, nu jau atkal tā ir tikai tava provokācija un apmelojumi (15 no 35 komentāriem nav ne Anda, ne Vutnāna, un tas ir 43%). Pie citiem rakstiem savukārt mani komentāri nav vispār. Par to tu noklusē, jo tas tev nav izdevīgi… 😉
   P.s. Pro, tu nespēj saprast elementāru lietu – ja vairāki cilvēki mēģina provocēt divus cilvēkus, tad tas ir tikai normāli, ka šo divu cilvēku komentāri būs vairāk nekā katra no liekulīgajiem meļiem un apmelotājiem!

   • Andi…neesi piefikseejis,ka shie 2 esiet Juus ar Vutnaanu?! Neesi aizdomaajies,kaapeec vairaakums ir pret Jums?! Ja Juus abi te nebuutu,tad te buutu pavisam cita dziive 😉 ja man buutu taada iespeeja,tad es uz nedeelju Juus abus balodiishu noblokjeetu!

   • Fas81, tā kā tu nemaz nelasi, vai nesaproti, ko es jau šajā pašā rakstā šodien rakstīju, tad es tev varu tikai atkārtot kāpēc vairākums ir pret mums.
    Tas ko es esmu pamanījis, ka liela daļa ( paši aktīvākie komentētāji) šeit ir anti-Alonso un pro-Feteļa vai pro-Ferrari fani (viņi to ne tikai neslēpj, bet regulāri atgādina) un tā kā Edgars viņus ar savu objektivitāti reizēm “neklauda pa spalvai” kā to viņi ir pieraduši darīt savā starpā komunicējot, tad arī sākas histērija un rupjības no viņu puses.
    P.s. Šeit esmu ievērojis arī citus lasītājus (piem. Kaudze) pret kuriem ļoti aktīvi savas provokācijas un apmelojumus izvērš šie histēriķi.

   • Sveikiņi, esmu šeit regulāri, lasu un lieku mīnusus un plusus. Nekomentēju, jo te nav iespējams mierīgi izteikt savu viedokli, tiksi uzreiz apdi*sts ja neesi ar vai nu tupiem, vai stulbiem vai psihiem.

    ps. izturību Jums Andi un Vutnān, Kurzeme ar Jums!!

  • Manuprāt jau arī pret komentāru krāsošanas sērgu ir iespējami līdzekļi. Arī komentāra novērtēšana ir viedokļa izteikšana, tātad šo funkciju, tāpat kā komentēšanu var padarīt pieejamu tikai reģistrētiem lietotājiem, un vērtējumu sasaistot ar lietotāju, kas to izdarījis. Viens lietotājs viens vērtējums. Tas protams nepasargās no kāda lietotāja multivērtējuma, kuram ir vairāki akaunti. Nu un varbūt ir vērts reizi mēnesī apkopot un publicēt lietotāja aktivitāšu top ( top 20, top50, top100….), kas varētu ietvert gan komentāru skaitu, gan arī komentāru novērtēšanas aktivitātes. Tad ļoti ātri varētu redzēt kurš lietotājs ar ko pārlieku aizraujas, tai skaitā novērtēt multiakauntu esamību, ja tie ir izveidoti komentāru krāsošanas nolūkiem..

 4. ..vēlviens , kam dubultojas… 😀 ….jā Pro , nešaubies, es tajā visā esmu ievilcis gan savu māti ,gan vecmāti , gan krusttēvu..viņi to vien dara kā atbalsta mani un liek jums visiem mīnusiņus 😀 ….Pro – bet kas tev liedz rakstīt 30 komentārus?? kas tev liedz izteikt savas domas?? starpcitu , to manu komentāru būtu vismaz 3x mazāk, ja pie manis nevērstos ar privātjautājumiem , uz kuriem arī nežēloju atbildes….kā arī , gramatikas, terminu izpratnes izskaidrojumi dažām personām, priekš kurām man katrs vārds ir jāizanalizē sīkāk, lai beidzot kāds saprastu….ja man jāizskaidro pat tādas lietas, kas ir riepu bloķēšanās vai ātruma samazināšanās sacensību laikā- nu atvainojiet – tas pat nesaistītam ar sportu cilvēkam būtu jāsaprot….

 5. ..vai tik tas nav Feiks, kuram ir nezcik seju , un kurš tāpat kā Vermins skaisti prot aprakstīt, kādā veidā var likt tos daudzos + un – …ja jau tehnoloģiju pārzinat, tātad ir bijusi saistība , koa??? 😀 …jeb zināšanas ir gājušas jums līdzi kopš dzimšanas? – tā teikt – no kosmosa….

  • kas tev nav saprotams? tā kā aunam. Vermins strādā IT jomā. un tas būtu jocīgi ja viņš šādas, gan jau ka elementāras figņas nezinātu. cits jautājums- vai to plānprātīgi izmantotu? tak jau ka ne. lai tik zemu nolaistos ir jābūt plastmasas divlitrinieku strēbējam no Valmieras.

   • šitās ‘zināšanas’ nu gan būs no amatieru/lietotāju līmeņa – kas ir satura kešs, kas ir cepumiņi (vai kā nu viņus pareizi sauc tīrlatviski), un kā no tiem tikt vaļā pie vajadzības – ir itin ģeldīgas prasmes ikvienam compūteru lietotājam Interneta laikmetā.

   • Feik , a ko Tu uzreiz lamājies un krīti panikā??? es ļoti ,ļoti , uz ceļiem krisdams atvainojos, ka iepriekš nezināju, ka Vermuns ir IT speciālists….. ak vai , kā gan es to tā varēju nezināt ,vai ne?? kā nekā dzīvojam ar Verminu kaimiņos, un zinu pat viņa cukura trauciņa saturu 😀 ….tieši tas arī liecina par to , ka tādam speciālistam grēks neizmantot šīs zināšanas…..un tik nesakat, ka roka neceļas kārdinājumā izdarīt like/unlike ….

   • Edgar, manuprāt pats Vermins reti ķēpājās ar plusiņu likšanu sev, toties šaubu nav, ka tā viņa episkā atzīšanās par puišeļu angažēšanu (un apmācīšanu) šīm vajadzībām nav bijusi vienīgā reize un viņš ir regulāri veicis šādus “darbus”. 😉

   • ….nē nu ok, laik kurš te ko spraudalētu kuram – Vermins ir jāpažēlo – tomēr viņam to plusiņu ir tik maZ ,neskatoties uz to, kurš to visu tur sprauž vai nesprauž, ka man viņa reizēm paliek žēl…..plusi un mīnusi ir tik svarīgi un nepieciešami dažu pašapziņai, ka pret šiem cilvēkiem man pat mēle neceļas ko sliktu teikt 😀 ,,skat kā Feiks – kā plusu bads, tā depresija…. 😀

   • ….es par viņa amatu…..domāju – maksimums, ka viņš ir kurjers, kas braukā pa mājām ar plenšeti rokās, nekad no tās nešķiroties – a te izrādās – IT speciālists 😀 ….kā gan man bija zināt, ka viņš runā pat IT arodu! 😀 …es pat iedomāties nevarēju, ka te apgrozās tāda ranga pārstāvji…. (un pīkst kā mazi puikas, ka šiem redz plusu deficīts un te ir spraudelētāji 😀 )

   • A man likās, ka viņš ir suņuks, kas sēž uz dibena kautkādas pirts vai līdzīgas būves priekšā, bet izrādās, ka gana advancēts programmists laikam, tā kā respect gandrīzvai.

   • franču buldogi ir laikam no suņalopu inteliģentākā gala, bet šis nu vienalga ir perebors..

   • Es kad pēdējo reizi braucu pa Meža ielu un pat iebraucot Egļu ielā nemanīju nevienu lapeni tajā plašajā klajumā. Tā kā laikam jau šī lapene būs kaut kur pretējā pusē pie garāžām saslieta. 🙂

   • Hmm… savam mīļajam Trabanta kapotam biji tačkas riteņus pierīkojis ? 😀 Un ar to pat pabraukt varēja ? : D

   • Bija uznākusi luste pavizināties pēc lieliskās Krievijas GP. 😛
    Laime ir ceļš, nevis tā galamērķis pat ja tas atrodas mana lielākā labvēļa dzimtajā Salaspilī. 🙂

  • Edgar, Tev būtu jāzin, ka šis “svētulis” Vermins reiz jau nejauši izpļāpājās un sīki visiem izstāstīja (!!!), ka esot noangažējis vairākus puišeļus, lai tiek viņa komentāriem liek plusiņus! Tā bija īsta bomba, par kuru es ierēcu diezgan kārtīgi. 😀

   • Arcani, ko tu pin iekšā to vācieti?! Tev iebilstu daudzi. Piem.:
    Stirling Moss – “The fact he was 7time world champion ruins what being a world champion is all about. He is flawed. We never saw him in Ferrari with a driver of similar talent. His number of titles is misleading. It does not mean he is the greatest ever.”

   • Šādu jautru eksperimentu ‘antirihards’, ar plusu un mīnusu likšanu pretēji tev atceros 😀 Tas bija mēģinājums noskaidrot tava bezprāta robežas 😛 Secinājums bija – tavs bezprāts ir neierobežots, tu biji gatavs dienām un naktīm strādā , lai puišeļus pārspētu. 🙂 Ierēcu par to gan es – tu nopuņķojies strādāji 😛 Un diez vai tev bija laiks rēkšanai 😀 Kas izmērīts izmērīts, tieši tāpēc jau droši saku , ka tu kā parādība man esi pilnīgi pazīstama, nav nekādu noslēpumu 😛

   • …ne tev mani pazīt, ne vērtēt…tāpat kā to nedaru es sakarā ar jums (un tikai tāpēc, ka personīgi nevienu no jums nepazīstu) ..tas, ka es ar kādu pastrīdos par F1 ,nenozīmē, ka dodu vērtējumu kādam kā cilvēkam…. tāpēc ne tev mani pazīt, ne vērtēt veco zēn…… čivināt par manām zināšanām vai nezināšanām par un ap F1 jūs varat – bet ne ārpus šīm robežām Tev mani vērtēt putniņ….

  • Tās ir gan vajadzīgas gan noderīgas zināšana,ja nezināsi metodes kā ierobežojumi tiek apieti, tad neko prātīgu neizveidosi. Un šitā jau ir paša triviālākā metode, ir daudz sarežģītākas un rafinētākas gan aizsardzības gan to apiešanas metodes.

 6. …šeit man jāatzīstas , ka es ar šādiem niekiem esmu uz ,,jūs,, ….neaizraujos nedz ar programmām , nedz ar šāda tipa lietām…. interneta tehnoloģijas nav mana stiprā puse, tāpēc vari neuztraukties, ka man ir nez cik profilu vai nez kā tur vēl…. šo tehnoloģiju zināšanas nav mana stiprā puse – to es atzīstu…. viss, ko es zinu sakarā ar interneta tehnoloģijām – ir ieiet tur, kur man nepieciešams, izdarīt funkcijas, kādas nepieciešamas vidējam amatierim – pročem – tas kas man vajadzīgs, to es protu…. a pārējais man ir ja ne tumša, tad nu pelēka bilde noteikti…. šis te nav mans lauciņš, atzīstu…..tāpēc, ka tas man īpaši nav nepieciešams sadzīvē….

 7. Viens nekaitīgs bet reizēm apnicīgs grafomāns, otrs psihiski nelīdzsvarots provokātors. :))) Nu miskaste ne komentāri. Atceros kaut kādā forumā bija iespējams personas kuras neptīk padarīt neredzamas ar visiem viņu tekstiem. teiksim atver lapu, nobloķē, tos kurus tu negribi redzēt, un lasi un runājies, bez problēmām. Gribi paskatīties , kas notiek “murgu pasaulē” – no problems, vari atbloķēt uz mirkli. Es būtu ļoti apmierināts ar tādu situāciju.

  • Nu kā lai te neatceras, kas es šeit jau 2009 gada novembrī izteicu priekšlikumu radīt servisu, kas dotu iespēju katram lietotājam nofiltrēt nost to kas traucē. 😀 Citēju:
   Varu paskaidrot mazliet tuvak sava priekšlikuma tehniskos aspektus.
   Pienemu, ka viss ko redzam glabajas kada sql baze.
   Datubazes uzbuve(aprakstu tikai manai idejai nepieciešamo dalu) ir kaut kas uz šo pusi:
   Tadula *sadala* ar vismaz sadiem laukiem id_sadala, nosaukums
   Tabula *raksts* ar vismaz šadiem laukiem id_raksts,id_sadala, nosaukums, saturs
   Tabula *user* ar vismaz šadiem laukiem id_user, nickname
   Tabula *coments* ar vismaz šadiem laukiem id_coment,id_raksts,id_user, laiks, koments
   Ejot kada raksta komentaru sadala tie izpildits apmeram tads sql vaicajums:
   Select u.nicname, c.laiks, c.koments from coment c, user u where c.id_user=u.id_user and c.id_raksts= order by laiks;
   reult set tiek atdots frontendam attelošanai.
   Pievienojam bernu tabulu tabulai user *persona_non_grata* ar laukiem id_user, id_ng, kur id_ng satur nevelama lietotaja identifikatoru
   sql vaicajumam pievienojam apakšselektu:
   Select u.nicname, c.laiks, c.koments from coment c, user u where c.id_user=u.id_user and c.id_raksts= and c.id_ser not in(select id_ng from persona_non_grata ng where ng.id_user= order by laiks;
   rezult set ir bez spama
   Tas ari viss.
   Katram lietotajam var kaut kur radit ari vaicajuma select count(*) from persona_non_grata ng where user=id_ng rezultatus, kur user ir ši lietotaja identifikators. Jo skaitlis lielaks , jo vairak iemesla pardomat savu uzvedibu foruma.

   • Vermin…Vutnānam paskaidro ar bērna vārdiem….viņš savādāk domās,ka Tu te tgd aprakstīji otro Kvjata sadursmi ar Vettelu 😀

   • Provokator fans81, tu acis pārgriezis gaidi, ka es tagad pēc tavām bērnišķīgajām muļķībām kritīšu tādā pašā histērijā kādā tu un tavi “domu biedri” pārsvarā atrodas? Nebaidies ne mirkli par to un čuči saldi, bērniņ. 🙂

   • …Fan ….provocētājs atradies 😀 …pat nokaitināt Tev mani nav izdevies ne reizi , savukārt savu nervu sistēmu esi parādījis pilnā apjomā….ir tik vienkārši nodefinēt , ka kāds putrojas savos definējums psihojot un apzinoties, ka šim ,,putrotājam,, ir taisnība…savādāk jūs nevārītos par un ap mani….arī tas mani uzjautrina …..provokācijas – vien bērnu spēlīte….o ta apvainoji līdz sirds dziļumiem…. 😀

 8. Liecies nu mierā, Aldi… Kāds vēl Lasītāja raksts… Nē nu, ideja jau, protams, nav slikta, bet ne šajā gadījumā, nebūsim naivi.
  Savukārt Jūs, Vermēn, sarežģītu tehnisku priekšlikumu vietā varētu izmēģināt daudz vienkāršāku metodi – komunicēt ar trolli tikai forumā, kurš tur pavisam tukšs un pamests stāv. Respektīvi, ja tu, dakteris Spēks un citi aktīvākie karotāji konsekventi atbildētu trollim tikai forumā, tad arī viņš pārvāktos uz turieni. Pie rakstiem – tikai koments par tēmu un viss.

 9. Ha-ha-ha-ha-ha-ha – nu, par ko vakar gāja runa? 😀 😀 😀 Paskat, kas pa nakti noticis – man, fanam81, Verminam, Austinam, Ārim un vēl dažiem, kuri nepieder pie svētās “Vutnāns & Andis” brālības, mīnusi sakrājušies kalniem. Kamēr abu viedo komentētāju pienesums nācijas izglītošanā novērtēts ar dāsniem plusiem… Izskatās, ka šizofrēnijas lēkmēm tomēr nav iespējams pretoties…

  • :)))) Tu te prādīgi…driiz Edgars ar savu pūdeli nories Tevi…paveerojot mazliet veesturee…kad uzdroshinaajos te kaut ko iekomenteet….tad Vutnaans pie jeb kura lasiitaaja komentaara izsaka savu viedokli….un kad jau juut,ka brauc auzaas,tad izlaizh savu pūdeli,kas te turpina visus noriet! Tam pūdelim nav neviena komentaara tieshi par rakstu,bet visa kvaukšķēšana ir Vutnāna aizstaaveeshanai…Suns tieshaam gudrs…saimnieks ir jaaizstaav,ja labi baro 🙂

 10. Vermin – es Tev pēc padoma profesionālā jomā…. varbūt vari ieteikt metodi , kā lai vispār noņem to plusu un mīnusu laukumu zem sava vārda?? …man personīgi tie vērtējumi vispār nav nepieciešami… un nu jau 40% komentāros iet runa par plusošanu un mīnusošanu… , pārējie 40% ir viena vienīga svaidīšanās ar akmeņiem, bet sarunas sakarā ar F1 ir tikai rakstu sākumos…

  kā jau te daudzi izteicās – nu jā , bez manis te droši vien ka būtu vieglāka dzīve, nešaubos 😀 ……Tā viss arī turpinātu un sastāvētu no tāda tipa informācijām ,kā piemēram – ,,Ferrari starti šosezon ir kautkāda tur tendence (tikai kurā vietā) (Āris) , ka šī saita darbinieki ir debīli zināšanu jomā (kompliments Beļakovam no Fana) ….., ka Fetels savalda stabili braucošu formulu, jo formulas savākšanu cilvēciņš pamana, bet nestabilitāti nē….. (Austins) …ka Kvats ir maksas pilots , un cilvēks nesaprot , ka ir tādas Ferrari , Mclaren ,Red Bull , Mercedes jauno pilotu akadēmijas, kurās piloti tiek atbalstīti nereti jau kopš kartinga laikiem, kā Hamiltona gadījumā , un sarunā nākas iejaukties pat redakcijas pārstāvim (Fans)… un daudzi jo daudzi (simti) citi piemēri….., kas patiesībā nozīmē nepatiesas informācijas izplatīšanu…..nu jā, protams, tas viss tā arī paliktu, ja nebūtu tāda traucēkļa kā Vutnāns 😀 …..

  • Pats to nekādi neizdarīsi, tas ir ieprogrammēts saita softā. Un ja vien Tu neesi Aldim tēva brālis tad diez vai viņš pasūtīs speciālu fīču tieši Tavām vajadzībām 😀
   Tava lielākā problēma ir tur, ka Tu nezini, ka Tu nezini. Grēks nav kaut ko nezināt, bet grēks ir nezināt, ka Tu nezini 😀 Un tad Tu iedomājies, ka Tu visu zini 🙂 No tā arī visas problēmas 😀

   • …tad jau čābīgi , ka nav tādas tehnoloģijas….
    ……es nezinu visu un vienmēr, taču vairākās situācijās es zinu māāāzliet vairāk ,nekā svētdienas skatītāji…..ja jūs tas neuztrauktu , jūs neceltu tādu ažiotāžu ap un par mani….

  • ” ka šī saita darbinieki ir debīli zināšanu jomā (kompliments Beļakovam no Fana)” Lūdzu parādi man komnetāru,kur es Edgaru Beļakovu un citus šī saita žurnālistus nosaucis esmu par debīliem zināšanu jomā?! Tu čalīt mazliet pa daudz te pārspīlē…

   • ….es pēc jūsu receptes Fan …. te daudziem vārdi – nezinošs, savāds , savas darbības nepārzinošs – ir atvasinājumi vārdam debīls, idiots u.t.t. …es jūsu valodā Fan… tiesa, tu uztvēri viņu kā nezinošu speciālistu , bet cik noprotu , Tavā izpratnē tam ir milzumdaudz atvasinājumu…savādāk te nelietos personiski spriedumi ar matj perematj pret komentētājiem…tā ir jūsu kultūra , Fan…

   • …slinkums arhīvos kapāties…. , jāņem talkā vien tev būs sava atmiņa… sarunā par Kvjatu kā maksas pilotu izspļāvi , ka negaidīji tik (pateikšu pēc iespējas ētiskāk) – nepareizu komentāru no E. Beļakova…. un tā mūsu saruna turpinājās tieši par šo tēmu…vai arī tagad teiksi , ka tomēr piekrīti Beļakovam un atzīsti , ka Kvjats ne dēļ naudas braukā ar f1 un neko neesi teicis?? 😀

 11. Manos uzskatos, ja tehniski varētu nodrošināt, katram individuāli noteikt kurus komentārus redz, kurus ne, tas būtu pozitīvi un nekādas pretrunas ar demokrātiju. Neviens nebūtu, jābano, jābloķē vai jāieved melnajos sarakstos. Lai katrs raksta cik un ko grib – katra demokrātiskās tiesības. Man kā indivīdam – arī demokrātiskas tiesības – izvēlēties vai es gribu to redzēt, vai nē. Pie tam mana izvēle absolūti neskar nevienu citu, tikai mani. Visi varētu spēlēties vienā dārziņā viens otram netraucējot

  • Tīri tehniski tam noteikti ir jābūt iespējamam. Bet nu tā vai tas ir jātaisa, jāprogrammē u.t.t. Un tad nu ir jautājums – uz kādiem noteikumiem Aldim šādi resursi ir pieejami. Respektīvi tas var prasīt kaut kādas izmaksas. Neaizmirsīsim, ka šeit ir privāts blogs, par kura lietošanu mēs lietotāji neko nemaksājam. Un ja nemaksājam tad arī mūsu iespējas pasūtīt mūziku ir visai ierobežotas. 😀 Tā vai savādāk šitais viss prasa arī zināmas izmaksas un mēs taču nezinām kā šīs izmaksas tiek segtas.
   Ja būtu novērtējums cik tas var izmaksāt. tad, protams, var izskatīt arī variantu, ka mēs lietotāji kaut kādā veidā veicam ziedojumus, par ko var pasūtīt mūziku 😀 Un arī tad ir jautājums cik daudzi lietotāji gribēs un varēs tā darīt, lai no tā kas iznāktu.

   • ..p.s. tas ir – ciešāk piekontrolēt visu pašiem F1.lv bloga veidotājiem…jeb piesaistīt ,,palīgus,, – neatkarīgus cilvēkus….

  • …Fan , Tu zini..es tā padomāju…ņemšu piemēru no Jums …tākā švaki spējat atbildēt par saviem vārdiem (vispār jau nekad neesat spējuši , bet gan vienkārši esat sākuši psihot) , UN tā kā Tu neesi tik autoritāra persona, lai es tērētu laiku arhīviem priekš Tevis , tad es ielaidīšos mīkstā krēslā un pat nepapūlēšos to darīt… kaut vienu reizi paņemšu piemēru no te dažiem labiem….švaka Tev atmiņa Fan – gara bija mūsu saruna par Beļakova kungu ….bet tā jau arī biju gaidījis , ka aizvērsi acis un ausis, un izliksies par muļķi…neko nezinu, neko neesmu teicis 😀 ….

   • un tā teica sieviete,kura nevar atbildēt par saviem vārdiem…es noteikti neesmu teici,ka E.Beļakovs ir debīls atšķirībā no Tevis!

   • ,,to es arii atceros ,ka Toro Rosso sho panjeema,jo vareeja piedaavaat pikji! Bet to ka jau var teikt var neteikt….Briinos,ka Beļakovs tādu stulbību varēja pateikt…ja to vēl Putniņš pateiks,tad es atvados no šī saita! 🙂 ,,

    ….nez kā šo var nosauk ..par komplimentu laikam 😀

   • ” Kuluāros tika runāts, ka lielu spiedienu uz “Toro Rosso” šā lēmuma pieņemšanā ir izdarījuši jaunā pilota sponsori.” šis ir no delfiem.lv ņemts raksts,tāpēc domāju,ka E.B to vajadzēja zināt…tāpēc uzrakstīju,ka viņš stulību pateica! Ja tā nav,tad delfi.lv mani būs maldinājuši ar informāciju! 🙂 un es atvainojos E.Beļakovam! 🙂 Un vārdu debīls,kuru Tu esi izzīdis no pirksta te nav nekāda sakara!

 12. Lasu šo blogu kopš tas parādījās. Arī komentārus šad tad palasu. Manuprāt, komentāri domāti, lai apmainītos ar pieredzi un zināšanām. Cita lieta- vai pieņemt, ka tā varētu būt vai nē. Lielākā daļa komentētāju ir nožēlojami, kas apsaukā pilotus ( uzace u.t.t., neuzskaitīšu visu) un provocē citus komentētājus. Varu tik pateikt- cieniet citus un jūs cienīs. Izturies pret citiem tā, kā vēlies, lai pret tevi izturās. Ceru, ka tie naida kurinātāji vienreiz sapratīs un beigs jēlības rakstīt ( neiet runa par Vutnāna k-gu un Andri)

  • Tipa izņemot Tavu k-gu un Andri(nezinu kurš t.i) pārējie komentētāji ir ” nožēlojami ” Tu pats saproti,ka nonāc pretrunā ar sevi ” cieniet citus un jūs cienīs ” .Nosaucot visus te izņemot tos divus par NOŽĒLOJAMIEM,Tu domā Tevi tagad cienīs?! 🙂 Palasi arī sava k-ga komentārus…un izdari secinājumus! Es vēl joprojām gaidu,kad Tavs k-gs man parādīs komentāru,kur es esmu nosaucis E.Beļakovu par debīlu 😀 Tavs k-gs pats te ar visiem strīdas un bāžas visiem virsū un te ir rezultāts!

   • ..ja iesi pret četrotni un būsi par Alonso – ienaidnieki garantēti..napārprotami 😀

  • ,,Briinos,ka Beļakovs tādu stulbību varēja pateikt..ja to vēl Putniņš pateiks,tad es atvados no šī saita! 🙂 ,,,,…
   ..teikuma analīze….
   a) ..ak tad tā tas saucas tagad?? tātad Tavā izpratnē F1 zinošs, gudrs cilvēks var pateikt stulbību? nu sorry….ja stulbība ,tad stulbība Fan… būtu vēlams, ka tu vismaz atvainotos par Edgaram adresētajiem vārdiem…. kā ta te sanāk – E.Beļakovs kautko nesaprot vai nezina – Tavā izpratnē joprojām skaitās zinošs..savukārt, kad pēc Tavām domām es kautko nesaprotot – mani tūdaļ aplej ar matj perematj… tā Fan???
   b) pat dēļ tāda debīliķa kā es , tu nekad vēl neesi bijis gatavs pamest šo portālu..bet te – pietiktu ar to, ka F1 lapu veidotu viens pats E,Beļakovs, un tu jau būtu gatavs izlaist balto karogu.. 😀
   c) …tavā izpratnē – stulbība ir atvasinājums vārdam zinošs…?? comoon Fan… 😀 …
   d) runājot tavā un vēl dažu valodā – uzbrauciens paliek uzbrauciens , un ja kautkas nepatīk – ir tikai viena diagnoze,,,,skaļi neteikšu…. to jūs paši esat pierādījuši…

  • …..kuluāros… – lūk arī atbilde… kā zināms, F1 plaši un gari nodarbojas ar dažādām baumām ,preses spēlītēm u.t.t. …. viens ir skaidrs un oficiāli pasaulei zināms jau sen – Kvjats tāpat kā Rikjardo , Algersuārī, Buemī un vēl daži citi piloti bija Red Bull komandas akadēmijas jauno braucēju pārstāvji….kā nekā ,šiem iekš F1 bija arī sava ,skarba politika..pret saviem pilotiem Red Bull izturējās kā pašiem tīk – tā izgāzās Algersuāri , Spīds , Buemī… Red Bull konkurences politika bija nežēlīga…. tieši tāpēc, ka šie piloti bija viņu produkts…. un ja tu esi dzirdējis vārdu – tādas un tādas komandas jauno pilotu akadēmijas pilots, tad tev būtu arī jāzina, ka šie piloti tiek finansiāli atbalstīti iekš šīs akadēmijas un tālāk ,iesākot F1 karjeru…. paskaties rudenī jauno pilotu testus – tu redzēsi ,no kurienes viņi nāk un zem kā atrodas…

   protams Fan – tikai kad es pateikšu kautko tādu ,kas tev nepatiks – tu būsi pirmais ,kas skries man nopakaļ un kliegsi ,,debīls,, … 😀 ..

   Delfiks tolaik atainoja informāciju , kura tiem bija pieejama…bet pieejamās versijas bija tik daudz, cik baumu…..

   • kārtējo reizi nonāci pretrunā ar sevi…Kvjats bez naudas ar savu talantu būtu turp pat ,kur Algersuārī, Buemī un vēl daži citi piloti bija Red Bull komandas akadēmijas jauno braucēju pārstāvji…varbūt pat tur nebūtu! Un beigās pats arī atdzini,ka Kvjats ir tur,kur tgd ir pateicoties sponsoriem! Nafig Tu vispār raksti kaut ko,kas jau tā visiem ir skaidrs?!

   • ..kādiem sponsoriem??? 😀 … Red Bull komanda savas akadēmijas pilotus atbalsta finansiāli (pilotiem no savas kabatas līdzekļi nav jāsniedz) , un ja pilots ir pietiekami talantīgs – nosūta to uz Toro Rosso meitas komandu ,vai arī uz kādu citu no mazajām komandām… piemēram Hami Mclāreni atbalstīja jau kopš viņa kartinga laikiem… nu man ir skaidrs, ka Tev nav informācijas, kas ir komandas akadēmijas piloti un kā izvēršas to karjeras…. no Buemī un Algersuārī Red Bulliem nepatika viņu attieksme (pārāk agri sāka uzskatīt sevi par zvaigznēm) , kā arī rezultāti savā starpā bija pārāk mainīgi…. Rikjardo tika nosūtīts uz Hispania, kur uzrādīja salīdzinoši labus rezultātus..savukārt Kvjats bija sevi pierādījis kā labs tehnikas attīstības pazinējs , kā pilots, kas strādā uz tehniku..ar to viņš bija pārāks pat par Verņjē , kā arī savā pirmajā sezonā spēja izrādīt labu līmeni darbā ar komandas biedru…..

    ,,Kvjats bez naudas ar savu talantu būtu turp pat ,kur Algersuārī, Buemī un vēl daži citi piloti bija Red Bull komandas akadēmijas jauno braucēju pārstāvji…,,

    kādas naudas? viņš bija turpat kur Algersuārī un Bumī, kuri arī ne par ko nemaksāja, bet izlidoja ārā ,jo sevi pietiekami labi nespēja pierādīt…

    …pati Red Bull ir sponsors savas akadēmijas jaunajiem pilotiem….audzē tos kā kartupeļus, un atlasa labākos….kas tur neskaidrs…? 😀 ….

    ..manuprāt tu neredzi atšķirību starp maksas pilotiem, kā Ēriksons, Maldonādo , Nasrs un citi, kas taisa vietiņu sev paši ar naudas palīdzību ,meklējot sponsorus….. un akadēmijas pilotiem ,kurus atbalsta lielā komanda , un kuriem nav par ko citu jāuztraucas, kā tikai par savām pilota prasmēm… ,nav tas pats, kas maksas pilots, kurš par braukšanu meklē apkārt naudu un maksā to….

 13. Un varu uzģenerēt arī vēl ‘briemīgāku’ ideju – ieviest lietotājiem ‘f1.lv zelta zivtiņas’ priekšmaksas kontu :P. Teiksim, maksa par komentāru vienkāršības labad 10 centi. Katrs lietotājs mēneša sākumā saņem ‘ f1.lv zelta zivtiņas’ bonusu, piemēram, 30 komentāriem (3 eiro), kas ir pieejami mēneša laikā. Ierakstīji komentāru 10 centi no konta atskaitās. Nav kontā naudas, nav komentāru. 😀 Gribi komentēt, ieskaiti kaut kādā veidā reālu piķi, kas nonāk Tavā kontā. Un tad ja materiālais stāvoklis atļauj , komentē kaut līdz baltajām pelītēm :P. Un reāli iemaksāto piķi izmantot saita pilnveidošanai. Vienkārši un demokrātiski, bet varbūt kāds, kaut mazliet padomās pirms rakstīs 😀

  • …..Vermin , bet tas taču jūs pašus izģērbs plikus – kā nekā tie, kas pāriet privātsarunās vai žults liešanā ir jūsu četrotne….kad nespēj noturēties sarunās par un ar F1 – pārejat uz jebko citu….

   • Ir taču starpība vai ir jālasa balamutes Vutnāna grafomāniskās izklaides, vai arī horošij sponsor herr Vutnans komentāri 😛 Tad es varēšu arī paklusēt 😀

 14. Fans81 Neviens nebāžas virsū, varbūt cilvēks grib diskutēt, ja ir argumenti, pierādi, ka Tev taisnība, ja nav, tad pats saproti…. No Vutnāna k- ga komentāriem neesmu redzējis, ka kāds būtu apsaukts vai apvainots, bet no Feika gan un diezgan regulāri. Es neesmu Alonso fans, fanoju pa Rosbergu, bet man nepatīk, ka apsaukā cilvēkus, kuri ir pelnījuši cieņu par to, ko viņi dara. Un tas, ka kāds visu laiku grib uzspiest, ka tieši viens pilots ir vislabākais un pārējie nejēgas ir muļķīgi un tas noteikti kādu aizvaino.

  • …kaut visi tā domātu sakarā ar pilotiem un šo sportu kopumā….ar to arī atšķiras tie, kam F1 ir ne vien aizraušanās, bet arī kautkas vairāk no tiem , kas ir fani parastie un skatās gonkas gonku pēc neesot lietas kursā par šī sporta niansēm….

 15. Ieteikums: vai ir iespējams saprogramēt komentāru sadaļu tā, lai komentāru atbildes un atbilžu atbildes nekārtojas tik vertikālos stabiņos. Izskatās pēc dzejas, kur divi vārdi vienā rindā. Tādu tekstu grūti uztvert un nav kompakti pārredzams, kā arī izstiepjas bezgalīgi uz leju visas diskusijas.
  Paldies.
  Jautājums: kur vērsties, ja uzrodas interesanta tēma publikācijai un kā ir paredzēts ar redaktora piesaisti šādiem entuziastu rakstiem, jo pieredze rāda, ka šie entuziastu raksti parasti ir pārlieku gari un nekompakti satura ziņā. Būtu ideāli, ja kāds no malas saīsina.