Pagājušā gada pasaules čempions Horhe Lorenco izcīnījis uzvaru Lemānā notiekošajā MotoGP posmā, kas ļāvis viņam iegūt vadību arī šī gada čempionāta kopvērtējumā. Otro vietu izcīnīja viņa komandas biedrs “Yamaha” sastāvā Valentino Rosi, bet par dienas varoni kļuva Maveriks Vinjaless, kurš ne tikai pirmo reizi karjerā finišēja labāko trijniekā, bet arī atnesa “Suzuki” komandai tās pirmo goda pjedestāla finišu.

Starts lielisks padevās pole position ieguvējam Lorenco, kam aizmugurē nonāca abi “Ducati” braucējio Doviciozo un Janone, bet Pols Espergaro atradās priekšā Markesam un Rosi, kuri gan drīz spāņu braucēju apdzina. Lielisku ātrumu demonstrēja Janone, kurš tika garām savam komandas biedram, bet drīz vien piedzīvoja kritienu.

Valentino Rosi pamazām spēja atgūties pēc vājās kvalifikācijas un blāvā starta, apdzenot Markesu un Doviciozo. Drīz vien ļoti īpatnēja situācija ļāva iepriecināt “Yamaha” līdzjutējus – 3. un 4. vietā braucošie Doviciozo un Markess vienlaicīgi piedzīvoja kritienu, ļaujot uz 3. vietu pakāpties Vinjalesam.

Uz sava motocikla nespēja noturēties arī Millers, Hernandess, Rabats, Smits un Kračlovs, bet Danilo Petruči, kurš izlaida pirmos posmus auztas rokas dēļ, spēja nosargāt 7. pozīciju, neraugoties uz acīm redzamām sāpēm, ko sportists izjuta pēdējo apļu laikā. Markess pēc sava kritiena turpināja braucienu un finiša līniju sasniedza pēdējā vietā, taču tā kā finišēja tikai 13 sportisti, tad ieguva 3 punktus.