Šodien aizvadīti pirmie divi kvalifikācijas braucieni pasaules rallijkrosa čempionā 3. posmā Metē, Beļģijā. Pēc pirmās dienas visvairāk punktu guvis Matiass Ekstrems, bet otrajā pozīcijā rallija leģenda Sebastians Lēbs. TIkmēr latviešu braucēji Jānis Baumanis un Reinis Nitišs pēc pirmās dienas attiecīgi 6. un 10. vietā.

Pirmajā braucienā Reinis Nitišs gandrīz noslāpēja savu mašīnu, tomēr ātri vien atguva zaudēto un savā braucienā tāpat kā Baumanis izcīnīja 3. vietu. Summā Jānim tas deva astoto labāko rezultātu, bet Nitišam – desmito. Savas rallija dotības lieliski demonstrēja Sebastians Lēbs, uzrādot labāko rezultātu.

Otrajā braucienā atkārtot savu sasniegumu Lēbam neizdevās. Savā braucienā francūzis pārspēja tikai “Volkswagen” braucēju Antonu Marklundu, bet ātrāko laiku uzrādīja Matiass Ekstrems. Nitišs ar Baumani startēja vienā braucienā. Nitišs atzina, ka, startējot no ārmalas un esot aizmugurē, vairāk esot cīnījies ar putekļiem nevis konkurentiem, tādēļ pieļāvis kļūdu, pēc kā džokerī devies jau 1. aplī. Baumanis tikmēr veiksmīgi turējās aiz sava komandas biedra Timerzjanova, braucienā uzrādot sesto labāko rezultātu.

Rītdien programmā trešais un ceturtais kvalifikācijas brauciens, kā arī pusfināli un fināls. Lai iekļūtu pusfinālos mūsējiem jānotur vieta labāko 12 braucēju vidū. Kopumā Supercar klasē Beļģijā startē 19 braucēji.

mettet