Jau šajā nedēļas nogalē gaidāms MotoGP sezonas 6. posms, kurš notiks Mudžello trasē Itālijā. Pēdējos gados veiksmīgākais te bijis Horhe Lorenco.

Iepriekšējā sacīkstē Francijā uzvaru guva tieši Lorenco, pārspējot komandas biedru Valentīno Rosi, kamēr Marks Markess piedzīvoja kritienu. Lorenco uzvara ļāva viņam izvirzīties kopvērtējuma vadībā.

“F1LV

Laikā no 2002. līdz 2008. gadam Mudžello trasē nepārspējams bija Rosi, kurš guva septiņas uzvaras pēc kārtas. Pēdējos gados gan Rosi nav tik ļoti veicies, un augstākais panākums ir vien trešā vieta.

Lorenco kopš debijas MotoGP klasē Mudžello trasē tikai vienu reizi nav finišējis, bet visas pārējās ir bijis vismaz 2. vietā vai augstāk. Arī Lorenco pats ir atzinis, ka šī viņam ir mīļākā trase, tāpēc viņš centīsies izcīnīt savu piekto uzvaru Rosi mājās. Arī pagājušajā sezonā uzvaru šeit ieguva Lorenco.

Markesam šī trase nav bijusi tik veiksmīga. 2013. un 2015. gadā tika piedzīvoti kritieni, bet 2014. gadā izdevās kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

“Ducati” komandas braucējiem, itāļiem Andrea Doviciozo un Andrea Janonem šī varētu būt iespēja parādīt labāku sniegumu kā iepriekšējos posmos Heresā un Lemānā, jo šī trase krietni vairāk atbilst “Ducati” motociklam, kā arī ir mājas trase gan komandai, gan braucējiem. Jāpiemin, ka pērn Janone izcīnīja otro vietu.

Aldis Putniņš par Itālijas GP:

Šīs sezonas sākums MotoGP ir bijis intensīvs un saspringts ne tikai trasē, bet arī ārpus tās – pēc vairāku sezonu stabilitātes uz nākamo gadu pamatīgi tiek sajaukts pilotu sastāvs ražotāju komandās. Pirms Itālijas GP ar Ducati un Doviciozo, kā arī ar Suzuki un Janones līgumiem pilotu tirgū viss ir nostājies savās vietās vismaz vadošajās vienībās un varam atgriezties pie notikumiem trasē. Lorenco uzvara, Rosi otrā vieta un Markesa kritiens iepriekšējā posmā Lemānā ir atjaunojusi intrigu čempionāta kopvērtējumā, kur visus trīs šķir tikai 12 punkti. Tagad laiks Valentīno Rosi māju ‘laukumam’ Mudžello trasē, kur pēdējā laikā vislabāk ir veicies Horhem Lorenco – četras uzvaras pēdējos piecos gados.

Edgars Beļakovs par Itālijas GP:

Lai arī pirms Itālijas posma notikuši daudzi notikumi saistībā ar nākamās sezonas braucēju sastāviem, komandas un paši braucēji ir ieradušies Mudžello, pilnībā koncentrējoties uz atlikušo sezonu. Par uzvaru Mudžello cīnīties var gan abi “Yamaha” braucēji Lorenco un Rosi, gan Markess no “Repsol Honda”, kā arī līderiem nervus pakutināt var “Ducati” braucēji. Doviciozo un Janone, ar jaudīgo “Ducati” motoru, garajā taisnē noteikti būs vieni no ātrākajiem, bet jautājums, vai tas dos rezultātu apļa laikā kopumā. Moto2 klasē par uzvaru cīnīsies Sems Lovzs ar Johanu Zarko, kuriem noteikti piebiedrosies arī Alekss Rins. Moto3 redzēsim vai kopvērtējuma līderim Bredam Binderam izdosies turpināt savu uzvaru sēriju.