Traģisks negadījums noticis Barselonas trasē, kur šajā nedēļas nogalē notiks MotoGP, kā arī tā atbalsta sēriju Moto2 un Moto3 sacensības. Treniņbraucienu laikā avāriju piedzīvoja Moto2 klases braucējs Luiss Saloms, kurš no gūtajām traumām mira.

Spāņu braucējs avāriju piedzīvoja trases 12. līkumā un saņēma medicīnisko palīdzību uzreiz pēc avārijas, tomēr pl. 16:55 pēc vietējā laika pēc neveiksmīgas operācijas tika pasludināts par mirušu. Šis ir pirmā letālā avārija motociklu GP sacīkstēs, kopš Marko Simončelli zaudēja dzīvību 2011. gadā Sepangā.

“F1LV

Saloms 125cc klasē sāka startēt 2009. gadā, trīs gadus vēlāk kļūstot par vicečempionu. Šī bija viņa trešā sezona Moto2 klasē. Šogad ar 37 punktiem pirmajos 6 posmos viņš ieņēma 10. pozīciju čempionāta kopvērtējumā.

Aldis Putniņš no Barselonas:

“Luisa Saloma incidents notika otrajā treniņā un TV kameras to nepiefiksēja. Vēlāk žurnālisti, atsaucoties uz aculieciniekiem, skaidroja, ka visdrīzāk pie vainas tehniskas problēmas, kas neļāva iegriezt 12.līkumā un Saloms taisnā trajektorijā frontāli ietriecās barjerās. Tomēr viņa traumas visdrīzāk radušās pēc sadursmes ar paša motociklu. Biju preses konferencē pie Bredlija Smita, kurš atzina, ka tajā līkumā tiek braukts ar 3. vai 4. pārnesumu un ātrums ir ļoti liels. Trasē tika sasaukta īpaša preses konference un žurnālisti jau nojauta sliktās ziņas, jo tika paziņots, ka FIM un trases pārstāvjiem, kas uzstājās ar paziņojumu, jautājumus uzdot nevarēs. Preses konferences telpā valdīja kapa klusums arī pēc tam, kad FIM pārstāvji bija nolasījuši paziņojumu un devās prom. Ļoti daudz spāņu žurnālistu vēlāk nespēja savaldīt emocijas un izplūda asarās. Pēdējos piecos gados tas ir trešais nāves gadījums Grand Prix sacīkstēs. FIM preses paziņojumā bija teikts, ka, ņemot vērā Luisa Saloma traumas, nolemts viņu transportēt uz Barselonas slimnīcu pa ceļu nevis ar helikopteri, kurš turklāt nolaidās trasē notikuma vietā (nebijis gadījums). Pa ceļam tika veikta ārkārtas operācija, tomēr braucēja dzīvību glābt neizdevās.”

1 KOMENTĀRS