“Mercedes” komanda turpināja savu pārliecinošo dominanci Baku ielās, uzrādot ātrākos apļa laikus pirmajās 2 kvalifikācijas kārtās, tomēr 3. kārtā Hamiltons nespēja noturēties trases robežās, aizlauza mašīnas priekšējo labo riteni un palika desmitais. Lielisku sniegumu demonstrēja Serhio Peress, katrā kārtā uzrādot labāko laiku no pārējiem braucējiem.

Pirmajā kārtā tāpat kā testos ne visi spēja iekļauties trases robežās. Vispirms Grožāns divreiz iebrauca drošības kabatās, kam sekoja sūdzības par bremzēm. Tad Hamiltons nespēja ierakstīties līkumā, viņam sekoja arī Batons un Raikonens. Labu sniegumu nodemonstrēja “Manor” komanda, kuras braucēji pārspēja Batonu, Ēriksonu un abus “Renault” braucējus. Jāpiezīmē, ka visi braucēji lietoja tikai supermīkstās riepas.

ClPKafaWIAA42UrOtrās kārtas sākumā mašīnu sagrieza Hilkenbergs, tomēr izvairījās no sadursmes ar trases nožogojumu. Tikmēr viņa komandas biedrs Peress turpināja demonstrēt lielisku ātrumu, piekāpjoties vien Rosbergam un Hamiltonam, lai gan britu braucējs kļūdījās lidojošajā aplī pirms sava ātrākā apļa, kas nozīmē, ka rītdien sacīkstes uzsāks ar nodeldētākām riepām par konkurentiem. Cīņa beidzās abiem “Haas” braucējiem, Hilkenbergam, Sainsam, Alonso un Nasram.

Izšķirošajās 12 minūtēs ar pirmo lidojošo apli labāko laiku uzrādīja Peress, kamēr Hamiltons jau atkal pieļāva kļūdu. “Mercedes” braucējiem, lai uzsildītu riepas, pat vajadzēja 2-3 iesildīšanās apļus. Rosbergs uzstādīja ātrāko apliClPQrBXWEAAvs7E tikai dažas sekundes pirms sesija tika apturēta. Luiss Hamiltons aizķēra riteni aiz viena no trases lēnākajiem līkumiem un nobrauca malā. Līdz ar to trīskārtējam čempionam tikai 10. starta pozīcija. Pēdējās 2 minūtēs braucēji vēl paguva doties trasē, lai veiktu ‘lidojošu’ iesildīšanās apli un pašu lidojošo apli. Danielam Rikjardo izdevās uzrādīt identisku apļa laiku ar Fetelu, kas ļāva “Red Bull” pilotam pakāpties uz 3. vietu.

Otrās vietas ieguvējam Serhio Peress tika piešķirts 5 starta vietu sods par pārnesumkārbas maiņu pēc avārijas 3. treniņos, kas nozīmē, ka blakus Rosbergam rītdien sacīkstes uzsāks Daniels Rikjardo, bet otro rindu aizņems “Ferrari” braucēji.

ClPULilXEAYHLl-

10 KOMENTĀRI

  1. ironiski – ‘lielo bumbu’ īpašnieks, ja ticēt paša zajavām pirms Q, pats nokrešo.

    “But it is like a big balls track, just like Monaco.”

    “These drivers they moan so much about so many things. I guarantee you, these guys they want it to be smooth, smoother than ever, no vibrations and no bumps. They want to take all the character out of these tracks”

    Izbaudi, trases karakteri, Ljuis 😛

  2. Austin – cik fantastiski ir konstatēt faktu , kurš redzams ar neapbruņotu aci un pasniegt to kā jaunatklājumu 😀 😀 😀 …un es domāju , ka tās ir kustīgās trases apmales, kas skrien virsū pilotiem 😀