GBRŠajā nedēļas nogalē tiks dota zaļā gaisma Lielbritānijas GP izcīņai, kā tradīcijas čempionātā iesakņōjušās ļoti dziļi vēstures lapās. Pēc braucējiem jaunās Baku trases un nesen kalendārā atgrieztā Austrijas GP, Silverstouna ir skalas otrā pusē – te ne tikai tika aizvadīts čempionāta pirmais posms 1950. gadā, bet sacensības regulāri tiek aizvadītas arī zemākās klasēs, kas ļauj braucējiem ļoti agrā vecumā iepazīt Silverstounas ātros līkumus.

Anglijai raksturīgie nokrišņi nav retums arī šeit – tieši slapjā trasē 2008. gadā Luiss Hamiltons nodemonstrēja lieliskas mašīnas novaldīšanas spējas, izcīnot savu pirmo uzvaru mājas posmā, neraugoties uz tikai ceturto starta pozīciju. Pēdējos divos gados izcīnītas vēl divas uzvaras, kas padara trīskārtējo pasaules čempionu par favorītu arī šogad, tomēr pēdējo 20 gadu laikā tikai 5 reizes Lielbritānijas GP uzvarētājs startējis no pole position, kas dod cerību staru ne tikai komandas biedram Rosbergam, kurš te uzvarēja 2013. gadā, bet arī konkurentiem no citām komandām. Ātrajiem līkumiem vajadzētu būt lieliski piemērotiem “Red Bull” vienībai.

silv

Dzinēja komponenšu situācija, dodoties uz Silverstounu:

CmwdwCYXEAQK3lI

Pilnīgi pretēja aina vērojama otram britu varonim Džensonam Batonam, kurš, neraugoties uz karjeras laikā izcīnītajiem 50 goda pjedestāliem, nekad to nav spējis paveikt Anglijā esošajā trasē. Lai gan pēdējos posmos Vokingā bāzētā komanda demonstrējusi progresa iezīmes, tomēr sapņot par goda pjedestālu vēl būtu pāragri. Arī pats Batons atzīst, ka nespēja sasniegt augstus rezultātus šai trasē rada ļoti rūgtu sajūtu.

Savu vārdu vēstures lapās 1985. gadā uz 17 gadiem atstāja Niko tēvs Keke Rosbergs, veicot kvalifikācijas apli ar nepilnu 259 km/h lielu ātrumu, tomēr pēc vairākām trases pārbūvēm un pat starta-finiša taisnes nomaiņu ātrumi ir nedaudz samazināti, padarot trasi drošāku. Tomēr pilnīgu drošību nekad panākt nav iespējams un 1999. gadā Mihaels Šūmahers pēc avārijas lauza kāju un izstājās no cīņas par titulu, kamēr 2014. gadā Masas lieliskā reakcija palīdzēja Raikonenam izvairīties no, iespējams, pat vēl nopietnākām sekām. Spilgtāko Silverstounas notikumu video var aplūkot ŠEIT.

CmiNTZXXEAA9N7O

Lielbritānijas GP norises programma
1. treniņbraucieni Piektdien pl. 12:00
2. treniņbraucieni Piektdien pl. 16:00
3. treniņbraucieni Sestdien pl. 12:00
Kvalifikācija Sestdien pl. 15:00
Sacīkstes Svētdien pl. 15:00

Kā, tavuprāt, beigsies Lielbritānijas GP izcīņa? Piedalies prognožu spēlē un pārspēj citus F1.LV lasītājus! Kvalifikācijas un sacīkšu sākums, kā jau Eiropas posmiem ierasts, pl. 15:00 pēc Latvijas laika. Nedēļas nogales ietvaros Silverstounā seko līdzi arī GP2 un GP3 sēriju čempionātiem, kur sacīkstes solās būt ne mazāk aizraujošas.

7911_GreatBritain-Selected-Sets-Per-Driver-EN

1 KOMENTĀRS

 1. tīkami jaunumi no armēņu rād.., tfu, Mercedes AMG Petronas F1 Team:

  “This morning at the headquarters of the Mercedes AMG Petronas Formula One Team in Brackley, UK, positive meetings were held between Toto Wolff, Paddy Lowe, Lewis Hamilton and Nico Rosberg.

  Our drivers were informed that they remain free to race for the World Championship.

  We believe this is the essence of Formula One, including between team-mates. As passionate racers, we want to see them racing, and so do the fans of Formula One.

  However, this freedom comes with a duty for our drivers to respect the values of the team.

  pilnā versija:
  https://www.mercedesamgf1.com/en/mercedes-amg-f1/amg-f1-news/amg-f1-article/drivers-remain-free-to-race-rules-of-engagement-strengthened-moving-forward/