Lielbritānijas GP tiesnešu komisija nolēmusi piešķirt “Mercedes” braucējam Niko Rosbergam 10 sekunžu sodu par radio saziņas ierobežojumu neievērošanu, kad sacīkšu beigu daļā vācu braucēja mašīnai radās problēmas ar mašīnas ātrumkārbu un Rosbergs saņēma norādījumus par izvairīšanos no septītā pārnesuma.

Šī soda rezultātā Niko Rosbergs zaudējis otro vietu, kas nu piešķirta “Red Bull” braucējam Maksam Verstapenam, bet viņa komandas biedrs Daniels Rikjardo Rosbergam piekāpās par 19 sekundēm, līdz ar to pozīciju neiegūs. Šis sods samazina Rosberga pārsvaru kopvērtējumā pār Luisu Hamiltonu no četriem līdz vienam punktam.

Rosberga pārstāvētā “Mercedes” komanda, kas šīs situācijas rezultātā zaudēja dubultuzvaru jau paguvusi paziņot par apelācijas iesniegšanu, skaidrojot, ka tas tika darīts, lai mazinātu risku, ko Rosberga mašīna tobrīd radīja lēni ripojot pa trases ideālo trajektoriju.

Ne pārāk apmierināts par šo situāciju ir “Red Bull” vadītājs Kristians Horners, paziņojot, ka Rosbergs ticis cauri ar diezgan vieglu sodu un tas var radīt vēlmi citām komandām pārkāpt šos noteikumus, lai, pat neraugoties uz soda saņemšanu, gūtu priekšrocības attiecībā pret konkurentiem.

Tikmēr Rosberga tautiem Sebastianam Fetelam par agresīvo apdzīšanas manevru, kā rezultātā no trases tika izgrūzts Felipe Masa, bez 5 sekunžu soda piešķirti arī divi soda punkti.

[socialpoll id=”2373597″]

FIA Lēmums

22 KOMENTĀRI

 1. Manuprāt, Rosberga izcīnīto punktu atņemšana Konstruktoru kausā būtu adekvāts sods Rosbergam un Mercedes par aizliegtu norādījumu saņemšanu pa radio.
  Fetelim pat 10 sekunžu sods par Massa izgrūšanu ārpus trases būtu bijis pārāk mīksts sods! 10 sekunžu Stop & Go sods būtu atbilstošs sods Fetelim.

   • Tu atzini, ka šodien sacīksti neredzēji, jo acīmredzot lasīji vārpiņas, bet centies tagad šeit spīdēt ar savām muļķībām. Nu jei bogu klauns!

   • Tu kaut kur esi izlasījis,ka es kaut ko esmu uzrakstījis par šodienas sacīksti?! Paskaties labāk uz savu degunu…līdzīgs kā klaunam! Tā kā nespried par citiem pēc sevis! 😀 Vēl tie nolaizītiem mati bizītē sasieti…kā Zaigai!

   • Fans81, tu par F1 neesi spējīgs neko pateikt, tāpēc tu tikai apliec citus lasītājus. Paskaiti cik daudz muļķību jau esi šodien sarakstījis, kurām ar F1 nav pilnīgi nekāda sakara. Nesaprotu kāpēc tu vēl joprojām neesi nobanots?!

 2. Andi taadi ka tu ,tu jau visus fanus izsprovicee ar savu tupo runaashanu. vettels chikstelis u.t.t.. runaat var daudz,bet patiesiibu tapat neuzinaasi. Pats labi zini ka trase bija dazhos sektoros mitra. Atkartojumaa pat labi vareeja redzeet ka vettels neizstuuma speciaali f.massu. izlasi zinjas ko piloti pashi saka un tad spried. Nevis klausi gudros tiesneshus.kas nepilotee formulas. To pats M.Brandls teica ka sods bija mulkjigs gaajiens tiesnesha puses. Vinji pat pashi skatijaas un tiina to lentiiti atpakalj un uz priekshu. Tad tagat es vienu saprotu tu kautka neieredz to chali.

  • JāniB, Tu nopietni domā, ka apzīmējums “čīkstelis” nekad nav bijis trāpīgs apzīmējums Fetela izteikumiem, ka tu to nosauc par “tupu”? 😀
   1) 2014. gada Ķīnas GP, 34.aplis, Fetels čīkst par to, ka viņu ir apdzinis Kobajaši ar Caterham formulu! – Are you kidding? Honestly?! I mean, tell him to get out of the way! He has got new tyres, of course he is quicker. 2 laps and then he is off.
   2) 2014.g. Kanādas GP 23.aplis – Fetels, nemācēdams pat ar DRS palīdzību garajās taisnēs apdzīt prastu viduvējību Niko Hulkenbergu, čīkst savai komandai – I am struggling to get by!
   3) 2014.g. sezonas laikā H. Marko ieteica Sebam beigt sūdzēties un uzlabot savu sniegumu! – Sebs sūdzas par ļoti sliktu mašīnu jo ir pieradis pie perfektas. Rikardo pārnāca no Toro Rosso, kur bija krietni zemāks līmenis, un katru dienu pateicas Dievam par tik labu mašīnu kā RB10!
   Tev cik piemērus vajag? Ir vēl!

   • Jā,bet domāju kad beigsies mercedes ēra tad sekos tas pats,vai no Rosberga vai Hamiltona,kad kāda komanda viņus būs apdzinusi,bet kad tas būs vēl ..

   • O jā, kad trasē satiekas divas princeses, tad jautrība sit augstu vilni! Šis video ir mans all-time favorīts šajā jomā:

    Kura no viņām “iemieso” Feteli un kura “Alonso”, tas lai paliek katra paša ziņā. 🙂
    P.s. Es nekad neesmu bijis Alonso fans, to es tagad beidzot varu atzīt, bet Verminbandu visvairāk “kutināja” tieši Alonso panākumi, tāpēc es atļāvos ilgu laiku uzspēlēt Alo fana teātri. Jūtos ļoti ļoti vainīgs! 🙂

   • Nu tak Tev vispār formulā1 nekas cits neinteresē izņemot tavu sāpi 😀 Alonso tev pat ļoti interesēja, un ne jau tāpēc , ka tev viņš tiešām patika, bet tu viņā redzēji potenciālo kandidātu, kas varētu pārspēt tevi tik ļoti uztraucošo 7/91. Tieši tikpat ilga būs tava interese par Snikeru, kā tikai redzēsi, ka 7/91 pārspēšana nebūs vi’na spēkos , tava interese par viņu pazudīs. 😀 Un tā līdz baltajām pelītēm 😀 .Arī tavs antiFetelisms izriet no tās pašas sāpes – tu viņā redzi Šūmahera mantinieku, un bez tam tev liekas , ka antifanojot pret viņu, tu nodari kādu kaitējumu tiem , kas ierēc par tavu plānprātīgo sāpi. Piedod, apzinos – nav jau labi ierēkt par slimnieku. 😀 Bet arī veselajiem ir savas tiesības, jo cerību, ka tava plānprātība vai nu pāries vai progresēs līdz mīkstās istabas līmenim nav daudz. 😀 Tad nu esam ļauni – ierēcam 😀

  • ..Janka – ak vai – kas gan te atklājas…visi aizstāv tiesnešus visām varītēm , a te atkal grāvis – Fetels nav vainīgs , a tiesneši notiesāja…kārtējie applausi tādā gadījumā tiesnešiem no sērijas – skaties, no kuras puses gribi…. ja vainīgs, tad sods krietni mazāks, nekā citiem par to pašu pārkāpumu.. – ja nav vainīgs – tad kāpēc tiesneši notiesāja 😀 ….nu ko veči – apridjeļitjesj – kas tad ar tiem tiesnešiem ir koa???? ….vēl pļurināsiet, ka tīra spēle???