“Mercedes” komanda šonedēļ notiekošās Beļģijas GP izcīņas pirmajos treniņbraucienos, kas risināsies pl. 11:00 pēc Latvijas laika, izmēģinās pretrunīgi vērtēto ‘halo’ braucēja galvas aizsardzības sistēmu. Tiek ziņots, ka tā tiks uzstādīta Niko Rosberga mašīnai. Līdz šim ‘halo’ sistēmu izmēģinājuši vien abi “Ferrari” braucēji un “Red Bull” testpilots Pjērs Gazlī. Līdz ar to “McLaren” kļūs par pēdējo ‘lielā četrinieka’ komandu, kas ‘halo’ vēl nebūs izmēģinājusi, tomēr plāno to darīt šīs sezonas laikā.

Papildināts: Par ‘halo’ sistēmas izmantošanu piektdienas treniņos paziņojusi arī “Force India” komanda. Revolucionāro izgudrojumu izmēģinās Niko Hilkenbergs. Iespējams, ‘halo’ sistēmu izmēģinās arī “Toro Rosso” vienība.

Luisa Hamiltona nedienas ar dzinēju sezonas sākumā atstājušas pēdas uz sezonas otro daļu. Zinot, ka noteiktajos jaudas agregāta komponenšu noteikumos iekļauties nebūs iespējams, Hamiltonam nāksies saņemt sodu un startēt no pēdējās pozīcijas. Tā kā Spa trasē netrūkst taisnes, kurās iespējams veikt apdzīšanas manevrus, iespējams, tieši šeit trīskārtējam pasaules čempionam izciešot sodu tiks zaudēts vismazāk. Oficiālu paziņojumu “Mercedes” gatavi paziņot šīs dienas laikā.

Papildināts: “Mercedes” komanda paziņojusi, ka Hamiltons saņems sodu, tomēr to, vai tiks mainīts turbočārdžers vai MGU-H sistēma (10 starta vietas par katru), vai abas komponentes, tiks paziņots rītdien.

Leģendārais tehniskais direktors un komandas vadītājs Ross Brauns sadarbībā ar bijušo “Williams” vadītāju Adamu Parru šī gada novembrī izdos grāmatu par Formula 1 čempionāta menedžmenta un politikas noslēpumiem. Grāmatas nosaukums būs Pilnīga konkurence: Mācības F1 stratēģijā (Total Competition: Lessons in Strategy from Formula One). Ross Brauns kā tehniskais direktors palīdzēja Mihaelu Šūmaheru aizvest līdz tituliem gan “Benetton”, gan “Ferrari” sastāvā, kā arī vēlāk izcīnīja titulu ar paša veidotu komandu, bet šogad viņa vārds tika asociēts ar “Ferrari” kā iespējamo Džeimsa Alisona aizvietotāju.

8 KOMENTĀRI

  1. Kakova hrena vajag to halo, F1 jau ir ļoti drošs, ja neskaita tās avārijas ar Bianki un De Villotu, kas bija drausmīgas sagadīšanās. (nu un vēl tizlā atspere Felipem pa galvu) Džekijs Stjuarts taču teica, ka autosports ir bīstams? 🙂

  2. Fan , ja Vucāns nebūtu reiz Tevi pabrīdinājis par Hamja stāvokli, tad Tu tagad droši vien būtu lielā neizpratnē, kas notiek ar Hami 😀 … tas ar mājienu uz to, ka fani savas neizglītotības dēļ Aldim Putniņam dzīvajā ēterā dažbrīd Tvītā uzdod jautājumus, kas liek pasmaidīt… 🙂

    …lasāmviela laba, bet jau sen zināma… Halo no gaisa savācēja kameras filmējot gan izskatās amizanti….kā klasisks skats no veca stieņu kartinga 😀

    • Nebūtu Tevis…man būtu daudz vieglāk dzīvot 😉 ir tāda kategoriju fanu,kas ir nevis neizglītoti,bet slinki…viņiem vienkāršāk ir pajautāt kādam zinošākam fanam nekā pašam meklēt info 😉 bet…nu gan jau ir arī neizglītoti fani un bezkaunīgi arī utt 😉 Tu Vucān esi debīls fans(šajā kategorijā viens pats),tas nu točna…Tev nekas nepatīk F1 un čīksti par visu un turpini seko F1 tāpat 😉

  3. Fan …debīls fans es esmu , tas gan 😀 …tikai mazliet savādākā nozīmē…tieši tā – jau gadus astoņus F1 vaird nav tas F1 kas bija agrāk… sekoju F1 , jo vaig zināt ,kas te notiek šā vai tā..varbūt pēc 10 saules gadiem atgriezīsies vecais fīlings skatoties šīs gonkas…pagaidām – pārmaiņas uz labo pusi nesolās būt….