Ja Formula 1 kalendārā ir kāds līkums, kura nosaukums liek autosporta fanu sirdīm pukstēt straujāk, tas, visticamāk ir Spa trasē esošais Eau Rouge, kas katru gadu atšķīris izcilākos braucējus no pārējiem. Tieši tam un citām ikoniskām 1920. gadā veidotās trases daļām svētdien braucēji trauksies cauri 44 reizes. Paši sportisti atgriezīsies pie mašīnu stūres pēc 4 nedēļu vasaras pārtraukuma, kas sola aizraujošu nedēļas nogali.

circuit-f1-13-belgium

BELDaudzi spilgti notikumi risinājušies Beļģijas GP izcīņā – 1998. gadā pirmo uzvaru guva “Jordan” komanda ar Deimonu Hilu un Ralfu Šūmaheru priekšgalā. Sacīkstes palikušas spilgtā atmiņā daudziem faniem ne tikai iespaidīgās starta avārijas dēļ, bet arī tādēļ, ka pēc Mihaela Šūmahera un Deivida Kulthārda sadursmes “Ferrari” braucējs devās uz “McLaren” boksiem, lai noskaidrotu attiecības ar, viņaprāt, avārijas vaininieku.

Drāma Spa trasē risinājās arī 10 gadus vēlāk, kad pēdējos apļos uznāca lietus, bet Kimi Raikonens un Luiss Hamiltons nolēma boksos nedoties un aizvadīja ļoti aizraujošu cīņu, kas noslēdzās ar Raikonena avāriju, bet Hamiltons, lai gan finišēja pirmais, par nepienācīgu Raikonena palaišanu pēc līkuma nogriešanas saņēma sodu, kas uzvaru deva Felipem Masam.

Tomēr šī neveiksme nespēj aizēnot nupat laulības ostā iestūrējušā Raikonena fenomenālos rezultātus Spa trasē – somu braucējs čempionāta garākajā trasē izcīnījis 4 uzvaras (2004., 2005., 2007. un 2009. gadā), turklāt, kas zin, vai uzvaru bāgaža netiktu papildināta, ja 2003. un 2006. gadā sacīkstes netiktu atceltas.

Neaizmirstami notikumi Beļģijā risinājušies arī pēdējos gados – Grožāna pamatīgā avārija startā 2012. gadā, savukārt 2014. gadā “Mercedes” braucēju savstarpējā sadursme bija kā eļļa jau tā valdošajai ugunij abu braucēju attiecībās. Pērn vācu komandai izdevās atgūties un izcīnīt dubultuzvaru, bet Fetela mašīnai īsi pirms finiša pārsprāga riepa, liedzot kāpt uz goda pjedestāla.

Lielie ātrumi un garās taisnes arī šogad būs piemērotākas “Mercedes” dzinēju īpašniekiem, tomēr šī sezona jau vairākkārt pierādījusi, ka uzvarētājus noskaidros trasē nevis uz papīra, turklāt, ja Hamiltonam nāksies uzsākt sacīkstes no beigām, intriga ir neizbēgama.

RIC_qVES_qPapildus spārnus “Red Bull” komandai noteikti sniegs Beļģijas un Nīderlandes līdzjutēji, kuri, pateicoties negaidīti lieliskajam Maksa Verstapena sniegumam, šogad būs īpaši plašā skaitā. Tomēr vispirms Verstapenam jāiztur konkurence no komandas biedra puses, bet “Ferrari” vienība negrasās tik viegli samierināties ar 3. vietu konstruktoru kausā.

tyres_belPar vērtīgiem punktiem centīsies pacīnīties arī “McLaren” komanda, kas ar katru posmu veikusi nelielu progresu un “Honda” veikusi uzlabojumus arī uz Beļģiju, liekot satraukties ne tikai “Toro Rosso”, bet arī “Force India” un “Williams” vienībām. Īpatnēji, ka Fernando Alonso Spa trasē 12 piegājienos ne reizi nav spējis izcīnīt uzvaru. Vairāk posmu (14) bez uzvarām viņš aizvadījis tikai Interlagosā.

Tikmēr cīņa palikusi saspringtāka arī peletona lejasgalā – “Sauber” komanda uz šo posmu ieplānojusi vairākus aerodinamiskos uzlabojumus, kamēr “Manor” komandas sastāvā debiju piedzīvos F3 Eiropas un GP3 čempions Estebans Okons.

Beļģijas GP norises programma
1. treniņbraucieni Piektdien pl. 11:00
2. treniņbraucieni Piektdien pl. 15:00
3. treniņbraucieni Sestdien pl. 12:00
Kvalifikācija Sestdien pl. 15:00
Sacīkstes Svētdien pl. 15:00

Kā, tavuprāt, beigsies Beļģijas GP izcīņa? Piedalies prognožu spēlē un pārspēj citus F1.LV lasītājus! Sacīkšu starts svētdien pl. 15:00 pēc Latvijas laika, bet nedēļas nogalē Beļģijā risināsies arī GP2 un GP3 čempionātu posmi, turklāt nedēļas nogalē ir iespēja piedzīvot nokrišņus.

CqdrjXCXgAAidkB