Kārtējo pole position izcīnījis trīskārtējais pasaules čempions Luiss Hamiltons, par nepilnu pussekundi pārspējot Niko Rosbergu. Otro starta rindu rītdien aizņems “Ferrari” braucēji, bet Valteri Botass pārspēja abus “Red Bull” braucējus.

CrbZXNHWEAALAApNeveiksmīga pirmā kārta izvērtās Estebanam Okonam, kurš jau sesijas sākumā apstājās pirmajā līkumā. Daudz labāk klājās viņa komandas biedram Paskālam Verleinam, kuram izdevās iekļūt otrajā kārtā, kamēr cīņa beidzās Daņilam Kvjatam, kā arī abiem “Sauber” un “Renault” braucējiem. Magnusens savu ātrāko apli izbojāja, izbraucot ārpus trases. Tikmēr “Ferrari” braucēji spēja izvairīties no supermīksto riepu lietošanas.

Treniņbraucienos perspektīvo sniegumu demonstrējusī “McLaren” vienība nespēja rādīt spožāko sniegumu – abiem komandas veterāniem cīņa beidzās otrajā kārtā, kur tie iekļuva tikai par mata tiesu. Starp abiem iespraucās Verleins, bet kvalifikācija beidzās arī Masam un Grožānam (kuram 5 starta vietu sods par pārnesumu kārbas maiņu), kā arī Sainsam, kurš palika 16. vietā. Pārsteidzoši lielisku sniegumu demonstrēja Gutjeress, ar septīto rezultātu pirmo reizi šogad tiekot uz izšķirošo kārtu.

No desmit vadošajiem braucējiem visi rītdienas sacīkstes uzsāks ar supermīkstajām riepām, izņemot “Mercedes”, kuras braucēji otro kārtu pārvarēja ar dzelteni marķētajām mīkstajām riepām. Pirmie mēģinājumi trešajā kārtā izmaiņas neieviesa – Hamiltons ātrāks par Rosbergu, “Ferrari” tuvākie sekotāji. Vienīgais, kurš ieskaites apli neveica bija Gutjeress, kurš 2. sektorā pieļāva kļūdu un izbrauca ārpus trases. Lai gan abiem titula pretendentiem rezultātu izdevās uzlabot, pozīciju sadalē tas neko nemainīja. Tikmēr cīņā par 3. vietu Fetels pārspēja Kimi Raikonenu.

Hamiltonam šī bija jau piektā pole position Moncas trasē. Tik veiksmīgi šai trasē kvalifikācijā gājis vien Airtonam Sennam un Huanam Manuelam Fanhio. Vai mašīna ar 44. numuru būs ātrākā arī sacīkstēs? Atbildi uzzināsim rītdien pl. 15:00 pēc Latvijas laika.

CrbmTCzWgAAkjRW

8 KOMENTĀRI

  1. HAM būs jāizmanto pamatīgi “nokvadrātotu” ripuļu komplekts sacenē, a ROS neko nesasvilināja, bet nu ātrāks Monzā viņš ir konkrēti. Scuderia Ferrari laikam uz uzvaru mājās īsti nav ko cerēt (tikai ja HAM/ROS atkal nesadalīs trasi savā starpā) 🙂