sinŠajā nedēļas nogalē risināsies kārtējais Formula 1 čempionāta posms – Singapūras GP izcīņa. Trase ir salīdzinoši lēna, kas dod priekšroku mašīnām ar spēcīgu aerodinamisko paketi, kamēr “Mercedes” komandas pārstāvji jau paguvuši paziņot, ka viņi šajā posmā nebūs galvenie favorīti – to loma šoreiz piedēvēta “Red Bull” vienībai.

Trases pirmais uznāciens uz F1 skatuves bija ļoti skandalozs – Nelsona Pikē Jr. apzinātā avārija apli pēc tam, kad viņa komandas biedrs Alonso bija veicis savu pirmo pitstopu, liekot trasē doties drošības mašīnai, pavēra durvis “Renault” komandas triumfam, par spīti Alonso 15. starta pozīcijai. Tomēr Alonso savu īsto talantu nodemonstrēja 2010. gadā, kad izsargājās no Fetela uzbrukumiem, bet skatītāju atmiņās iespiedies incidents, kad Heiki Kovalainenam nācās lekt ārā no pamatīgi liesmojošas formulas.

circuit-f1-15-singapore

Arī pērn notikumus diktēja braucējs koši sarkanā formulā – šoreiz tas bija Sebastians Fetels, kurš lieliski izmantoja “Mercedes” izkritienu, izcīnot savu ceturto uzvaru Āzijas pundurvalstiņā. Nelielu apjukumu radīja kāds skatītājs, kurš sacīkšu laikā nolēma šķērsot trasi, tomēr nopietni bīstamus apstākļus nevienam neradīja.

Spraigas cīņas gaidāmas arī par pēdējiem punktiem – “McLaren” vienība centīsies turpināt šovasar uzņemto progresu, ar uzlabojumiem ieradusies arī “Sauber” vienība, kamēr “Force India” komandai ir savs slepenais ierocis – Serhio Peress, kurš finišējis punktos katru reizi, kad šeit braucis, neraugoties uz to, ka kvalifikācijā ne reizi nav aizsniedzies līdz trešajai kārtai.

Lēnais, līkumotais aplis vairākkārt ir liedzis braucējiem iekļauties divu stundu limitā, kā dēļ sacīkstes ir nācies saīsināt. Savukārt, ja izdosies iztikt bez drošības mašīnas, tad par braucēju galvenajiem izaicinājumiem kļūs spēja saglabāt degvielas rezerves pēdējiem apļiem, kā arī cīņa ar karsto un mitro gaisu, kas sacīkšu laikā samazina braucēja svaru par 3 – 5 kilogramiem.

9545_singapore-preview-en

Singapūras GP norises programma
1. treniņbraucieni Piektdien pl. 13:00
2. treniņbraucieni Piektdien pl. 16:30
3. treniņbraucieni Sestdien pl. 13:00
Kvalifikācija Sestdien pl. 16:00
Sacīkstes Svētdien pl. 15:00

Kā, tavuprāt, beigsies Singapūras GP izcīņa? Liela nozīme šoreiz būs arī pareizai riepu izvēlei, jo komandu stratēģijas jau šobrīd ievērojami atšķiras. Piedalies prognožu spēlē un pārspēj citus F1.LV lasītājus! Kvalifikācijas sākums sestdien pl. 16:00 pēc Latvijas laika, bet sacīkšu starts svētdien pl. 15:00.

9471_singapore_selected_sets_eng