Vācu pirmās formulas pilots Niko Rosbergs izcīnījis uzvaru aizvadītajās Singapūras Grand Prix izcīnās sacensībās. Aiz viņa otrajā vietā finišēja Daniels Rikjardo no “Red Bull”, bet trešais palika Rosberga komandas biedrs Luiss Hamiltons.

Rosbergam starts no pole position izdevās, bet peletona vidusdaļā sadursmi ar Karlosu Saincu piedzīvoja Niko Hilkenbergs, ietriecoties boksu sienā, un stipri sabojājot savu formulu. Trasē devās drošības mašīna.

Arī sacīkstes restartā Rosbergs noturēja savu pozīciju, bet aiz viņa sekoja Rikjardo un Hamiltons. Turpmākajos apļos Rosbergs sāka nedaudz atrauties no Rikjardo, kamēr Hamiltons nedaudz iepalika. Nekas daudz arī nemainījās pēc pirmās pitstopu sērijas, kad Rikjardo izvēlējās uzlikt supermīkstās riepas, kamēr abi “Mercedes” braucēji sacīksti turpināja ar mīkstā sastāva riepām.

Sacīkstes laikā “Mercedes” braucējiem vajadzēja pastiprināti pievērst uzmanību bremzēm, jo bija iespēja, ka ar tām sāksies problēmas.

Ar supermīkstajām riepām braucošais Kimi Raikonens pietuvojās Hamiltonam, un uzreiz pēc pusdistances veikšanas tika garām “Mercedes” pilotam. Drīz pēc tam sekoja otrā boksu apmeklējuma kārta, līdz kurai Rosbergs no 4. vietā esošā Hamiltona bija attālinājies par 19 sekundēm.

Pēc tam “Mercedes” pārslēdzās uz plānu B, un iesauca Hamiltonu boksos uzlikt jaunas ultra mīkstās riepas 16 apļus pirms beigām. “Ferrari” izdomāja nepalikt trasē, un arī iesauca Raikonenu boksos, kas gan neatmaksājās, jo pēc lieliska apļa Hamiltons jau bija garām. Trešo vietu Hamiltons nosargāja līdz sacīkstes beigām.

Arī Rikjardo devās boksos, un uzlika jaunas supermīkstās riepas, kamēr Rosbergs palika trasē ar mīkstajam riepām. Dažbrīd Austrālietis ķēra Rosbergu, esot pat par 5 sekundēm aplī ātrāks, bet atpalicēji, dilstošas riepas, un “Mercedes” atļauja Rosbergam netaupīt bremzes neļāva Rikjardo noķert Rosbergu. Sacīkstes finišā Rikjardo uzvarētājam zaudēja vien 0,4 sekundes.cspd7akwcaagara

Aiz pirmā četrinieka finišēja Raikonena komandas biedrs Sebastians Fetels, kurš pēc problēmām kvalifikācijā sacīksti uzsāka no pēdējās starta vietas. Pēc neveiksmīga starta Makss Verstapens (“Red Bull”) spēja pakāpties līdz 6. vietai.

7. vietu izcīnīja “McLaren” pilots Fernando Alonso. Tikmēr Alonso komandas biedram Džensonam Batonam sacīkste nebija tik veiksmīga, jo tika piedzīvota izstāšanās.

Astotais palika Serhio Peress no “Force India”, aiz viņa finišēja Daņila Kvjats, bet Top10 noslēdza Kevins Magnusens ar “Renault”.

Pēc Singapūras GP izcīņas Rosbergs atguvis līderpozīciju kopvērtējumā, un Hamiltonu pārspēj par 8 punktiem.

Nākamais F1 posms tiks aizvadīts pēc divām nedēļas Sepangas trasē, Malaizijā.

cspeipnwgaayn6p

22 KOMENTĀRI

 1. Merši vienkārši klasika….tik perfekti izrēķināja visu…pat Aristotelis noņemtu cepuri viņu priekšā…Skudrēris kārtējo reizi rāda kā jāsačakarē gonka,bet Vettels labs šodien…trase kura ar apdzīšanu neizceļas 17 carus apdzina-maladec!

 2. Šoreiz drusku škrobe, ka RIC laicīgi netika līdz ROS ar jūkošo gumiju, lai beidzot kautkāds faits būtu starp MERC un RB, bet apdzīt gan šiten ir baigi sūdīgi, Azerbaidžāna man patika daudzreiz labāk. A VET gan malacis, šitajā šaurajā koridorā nokoda tādu čupu vāģus!

 3. ….khe – smalka rotaļa Mercedes izpildījumā…. pilnīga kontrole pat pie problēmām ar riepām…. tie, kuri uzskata, ka Rikam maz trūka līdz Rosim , tas nu tā – lai paliek pašu ziņā…. Rosis visu kontrolēja , ar riepām arī bija ok, jo apļa laiki bija stabili , pēdējos apļos ļaujot droši samazināt tempu līdz minimālam atstatumam… smalki…. smaidu izraisīja Raikkonena un Ferrari komandas panika, kad Hamis veica pitu…paniskā saruna pa radio radīja nolemtības sajūtu ….smalka rotaļa ar konkurentiem pat neskatoties uz problēmām ar bremzēm…..

 4. Vucāna kārtējais šedevrs ;
  Edgars Vutnāns
  19/09/2016 at 21:00 Atbildēt
  “….khe – smalka rotaļa Mercedes izpildījumā…pilnīga kontrole pat pie problēmām ar riepām (iespējams riepas saujaucis ar bremzēm) un te; Rosis visu kontrolēja , ar riepām arī bija ok, jo apļa laiki bija stabili , pēdējos apļos ļaujot droši samazināt tempu līdz minimālam atstatumam…smalki….” Vienā teikumā čalis raksta ir problēmas ar riepām un otrā jau nav problēmas! Vucāns izskatās pat sacani nemaz neskatījās,ja domā,ka Rosbergs samazinājis tempu speciāli….šo slimību neizārstēsi līdz mūža galam Vucān, dēliņ! Kāds Tev prikols tēlot te pajoliņu?! Noskaties lūdzu vēlreiz gonku…

   • Vucāns….vārds pārsvarā nenozīmē NEKAD, no 10 kom.1 varbūt arī izlasu! Tgd piemēram no 5 Tavas nakts kom.izlasīju 1 😉 tāpēc atbildēju….jūtu,ka Tev biksēs un galvā ir liela mistika….

   • Fan – tur jau tā ieta, ka pārsvarā.. tieši tas vēl vairāk liek brīnīties par Tavām spējām, ka Tu trāpies izlasīt tos komentus, kurus tā teikt vajag 😀 …apbrīnojami 😀 …jeb arī nožēlojami….

 5. ak vai – divi kasjaki pāris dienu laikā…tas tiešām ir nepiedodami…. šausmas, kāds pārkāpums… sodīt ar nāvi 😀 ….fantastiska iespēja tagad nu Fanam ar pirkstu rādīt ,,hā , reku Vucāns kļūdījās,, 😀 …bremzes jau bremzes tur bij domātas…atkal nokasjačīju rakstot….vari droši mani nošaut…
  ..par pārējo – nez, kādā valodā vai kanālā Tu gonku skatījies, bet nu fakts kā tāds bija tāds, ka Riks Rosbergam tuvojās ļoti straujā tempā ,savukārt Rosberga laiki īpaši nesvārstījās…… kad atstatums bija mazāks par 10 sek , Rosberga apļa laiki palielinājās un Rika tuvošanās kļuva maķenīt mazāka..tas , ka Rosis pēc vairākiem konstantiem apļiem vēl spēja palielināt ātrumu nozīmē to , ka viņš pirms tam brauca ar rezervi….šīs rezerves pietika, lai pēdējos pāris apļus spētu mierīgi aizvadīt noķerot atpalicējus, turoties aiz Renault DRS zonā, kur Rikam šā vai tā nebūtu iespējas uzbrukumam… un tas viss pie fakta, ka Rosis brauca ar cietāko sastāvu , bet Riks ar mīkstāku un svaigu…. tākā Tev no apļa laikiem un tempiem ne silts ,ne auksts, tad diezvai tas līdz tevīm aizies….

  • Tu nekad neko neesi spējīgs uzrakstīt bez kasjakiem :D. Šajā pašā komentārā viena teikuma robežās teksts – ‘Rosberga apļa laiki palielinājās un Rika tuvošanās kļuva maķenīt mazāka..tas , ka Rosis pēc vairākiem konstantiem apļiem vēl spēja palielināt ātrumu nozīmē to’. Apļa laika palielināšanās latviešu valodā nozīmē, ka tie kļūst kļūst lēnāki, a tu par ātruma palielināsšanos 😀 Tas laikam no tā, ka kāda riepas nogriežņa gabala trajektorija ir sakritusi ar tavas galvas trajektoriju :). Jeb arī bērņībā uzkrita patofons uz galvas – un nekas, un nekas,un nekas…… 😛

   • manuprāt Tev , tāpat kā Fanam nekas cits nemaz neatliek , kā tikai ķert mani uz kļūdām, gramatiku vai letoniku… ja jūs nebūtu tik principiāli, tad pilnīgi mierīgi saprastu, par ko iet runa teikumā, pat ja to var uztvert divdomīgi…. man prieks ,ka tas jums sagādā tādu pašu jautrību, kā skolas puikām redzot to, kā garāmgājējs ziemas laikā nošļūc uz dibena ejot pa slidenu ietvi… ja esat uz to vien spējīgi – tā turpiniet 😀 ….pasarg dies, ja es tēlotu ,ka neko no teikumiem neesmu sapratis ,jo tie uzdrukāti neprecīzā lv valodā …jūs aiz dusmām par kasīšanos zili paliktu 😀

   • Neko sev gramatikas kljuuda…vienā teikumā bija problēmas ar riepām un otrajā nebija problēmas ar riepām….tā jau ir vairāk smadzeņu kļūda…

   • Fan – man prieks, ka tev šī kļūda nepārkarsēja galvas smadzenes, un tu spēji atšķetināt galveno domu…. nabags, labi ka nenodega 😀

   • Pārrakstīšanās kļūdām, neuzliktai garumzīmei, vai mīkstinājumam, vai kādam iztrūkstošam komatam nepievēršu nekādu uzmanību. Bet tad kad tiek jaukti jēdzieni, tad tas jau liecina par totālu domu nesakārtotību, pilnīgu putru galvā. 😀 Un tas ir tieši tas , kas nāk ārā no tevis 😀

   • noup – smagi kļūdies šoreiz…arī veseli vārdi steigā reizēm saputrojas.. bet kas gan ir tas salīdzinājumā, kad daži labi runā par lietām ,kuras ir svešas…sanāk ne vien putra vārdos….