Barselonas “Circuit de Catalunya” trasē aizvadīts FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas 9. posms – Barselonas RX. “World RX Team Austria” braucējs Jānis Baumanis spēja iekļūt finālā, kur trasē tika izcīnīta piektā vieta, bet pēc Johana Kristofersona diskvalifikācijas mūsu braucējs pacēlās uz ceturto vietu.

Baumanim veiksmīgi nedēļas nogale iesākās jau ar pirmo braucienu, kurā tika gūta astotā vieta. Reinim Nitišam tikmēr pirmais kvalifikācijas brauciens jaunajā “Olsbergs MSE” komandā nebija tik veiksmīgs, un finišā tikai 16. vieta. Pirmajā kvalifikācijā labāko laiku uzrādīja Timijs Hansens (“Peugeot-Hansen”).

Otrā kvalifikācija jau bija krietni veiksmīgāka Jēkabpilietim Nitišam, kurš spēja uzrādīt sesto labāko laiku, pēc pirmās dienas ierindojoties 11. pozīcijā. Tikmēr Baumanis palika 11., pirmo dienu noslēdzot 9. vietā. Otrajā kvalifikācijā ātrāks par visiem pārējiem bija Matiass Ekstrēms.

Otro dienu labāk iesāka Jānis, trešajā kvalifikācijā uzrādot astoto rezultātu, kamēr Reinim nepaveicās startā, un tikai 15. vieta. Otrajā dienā ļoti ātrs bija Johans Kristofersons ar savu Volkswagen Polo, ko zviedrs apliecināja uzrādot ātrāko laiku gan trešajā, gan 4. kvalifikācijā.

Foto: Baumanis Motorsport Photography
Jānis Baumanis

Pirms ceturtās kvalifikācijas braucieniem trase tika nolaistīta, līdz ar to pirmajos braucienos startējoši nespēja uzrādīt konkurētspējīgus laikus. Viņu starpā diemžēl bija arī Reinis Nitišs, kurš kopā ar pārējiem sava brauciena dalībniekiem rakstīja protestu par tādu organizētāju rīcību. Baumanis arī Q4 palika 8. vietā, četru kvalifikāciju kopsummā arī ieņemot 8. vietu. Tikmēr Reinim Nitišam nācās palikt uzreiz aiz strīpas, un samierināties ar 13. vietu.

Pirmajā pusfinālā pārliecinoši uzvaru guva Ekstrēms, aiz sevis atstājot Hansenu, bet pēc sīvas cīņas ar Peteru Solbergu pēdējo vietu finālā izcīnīja Robins Larsons. Otrajā pusfinālā pirmās divas vietas bez lielas cīņas ieguva Timurs Timerzjanovs un Kristofersons, kamēr pateicoties citu braucēju savstarpējai cīņai un labam ātrumam Jānis Baumanis pēdējā aplī spēja izvirzīties 3. pozīcijā, un nodrošināt finālu.

Finālā Jānim neizdevās nobraukt tik ātri, un rezultātā 5. vieta. Tikmēr lielāku sacīkstes daļu pa trijnieku brauca Baumaņa komandas biedrs Timerzjanovs, kuru pēc kontakta pēdējā aplī apsteidza Kristofersons. Par šo kontaktu zviedram pienācās diskvalifikācija, līdz ar to abi “WorldRX Team Austria” braucēji varēja pakāpties vietu uz augšu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem līderis ar 204 punktiem ir Ekstrēms, kuram desmit punktu zaudē norvēģis Solbergs. Savukārt trešais ar 178 punktiem ir Johans Kristofersons. Tikmēr Baumanis ar 75 punktiem pakāpies uz desmito pozīciju, bet Nitišs ar 39 punktiem saglabā 15.vietu.

Nākamais pasaules rallijkrosa čempionāta posms notiks jau pēc divām nedēļām, Biķernieku trasē, Rīgā, un uz to vēl ir iespējams iegādāties pēdējās biļetes. Tie kas nevarēs sacensībās apmeklēt klātienē, WWW.F1.LV būs lasāma gan teksta tiešraide, gan īpašas reportāžas no sacensībām vēsturiskajā Biķernieku trasē!

Barcelona RX fotogalerija:


Foto: Baumanis Motorsport Photography un REINISNITISS.COM