Vācu auto ražošanas koncerns ‘Audi’ izplatījis paziņojumu, ka šī gada izskaņā pametīs pasaules izturības sacīkšu čempionātu (WEC), kurā piedalījās pēdējos 18 gadus, šai laikā kļūstot par dominējošāko komandu, to apliecinot ar 13 uzvarām leģendārajās Lemānas 24 stundu sacīkstēs.

Šāds lēmums pieņemts balstoties uz to, ka arvien mazāka vajadzība ir radīt mašīnas, kuras darbotos ar dīzeļdegvielu. Tā kā ‘Audi’ pārstāvji ir pārliecināti, ka tuvāko gadu laikā  pasaule straujiem soļiem virzīsies uz elektromobiļu attīstību pieņemts lēmums koncentrēties uz Formula E čempionātu, kur jau uzsākta sadarbība ar “ABT Schaeffler” vienību.

Tāpat tiks turpināts darbs pie DTM programmas (šogad “Audi” izcīnīja uzvaru ražotāju kopvērtējumā, pārspējot “Mercedes” un “BMW”), kā arī tiek apsvērta iespēja sadarboties ar Matiasa Ekstrema komandu “EKS”, kas šobrīd pasaules rallijkrosa čempionāta kopvērtējumā atrodas pirmajā vietā.

Šosezon “Audi” vienīgo uzvaru izcīnīja 6 stundu sacīkstēs Spa trasē (No pirmās vietas Silverstounā komanda tika diskvalificēta), bet Lemānas sacīkstēs nācās piekāpties gan “Porsche”, gan “Toyota” komandām, kas līdz ar to paliks par diviem vienīgajiem auto ražotājiem čempionāta prestižākajā LMP1 klasē. Šosezon “Audi” sastāvā startē Andrē Loterers, Marsels Faslers, Benuā Trelujē, Olivers Džarviss, Lukass di Grassi un Loīks Duvāls.