Šodien notikušajā prezentācijā “Williams” komanda nosaukusi sastāvu 2017. gada sezonai. Komandas pamatsastāva vietu saglabās soms Valteri Botass, bet par viņa komandas biedru, kā jau bija gaidīts, iecelts Lenss Strols, kurš līdz šim jau atradās “Williams” komandas paspārnē jauniešu programmā.

Viens no galvenajiem iemesliem šādai lēmuma vilcināšanai bijusi juridiskā puse – Strolam tikai sestdien apritēja 18 gadi, kas atbrīvo no jebkādām problēmām, kas varētu rasties, slēdzot līgumu ar komandu, kuras oficiālajā nosaukumā ir alkohola ražotāja nosaukums (“Williams Martini Racing”), turklāt tas ir minimālais vecums no kura atļauts startēt sacīkstēs, līdz ar to Strols kļūs par otro visu laiku jaunāko F1 braucēju aiz Maksa Verstapena.

“F1LV

Šosezon Kanādas miljardiera Lorensa Strola dēls startēja Eiropas F3 čempionātā “Prema Powerteam” sastāvā, kur izcīnīja 14 uzvaras 30 braucienos, pārliecinoši triumfējot čempionāta kopvērtējumā. Iepriekš Strols izcīnījis uzvaras arī Toyota Racing Series un Itālijas F4 čempionātu kopvērtējumā.

Strols kļūs par pirmo kanādieti F1 kopš Žaka Vilnēva, kurš savu pēdējo startu aizvadīja 2006. gadā, un jau tagad tiek prognozēts, ka tas radīs jaunu popularitāti par sacīkstēm Kanādā, kas varētu palīdzēt noturēt sacensību kalendārā Monreālas trasi.