Pēc šodien Vokingā notikušās “McLaren Honda” komandas sanāksmes no tās vadītāja amata atkāpies tās līdzšinējais vadītājs Rons Deniss, kurš šo amatu ieguva jau tālajā 1981. gadā un atgriezās 2014. gadā, pēc amata atstāšanas 2009. gadā. Lēmums pieņemts pēc nesaskaņām ar citiem vadošajiem vienības personāžiem.

“Esmu ļoti vīlies “TAG” un “Mumtalakat” pārstāvjos, kuri ir vieni no galvenajiem kompānijas akcionāriem, kuru darbību rezultātā man nāksies pamest savu posteni, neraugoties uz spēcīgām pazīmēm menedžmenta jomā, par to, pie kā šāds lēmums var novest.”

“F1LV

Rons Deniss, kura vadītā komanda pēdējo gadu laikā nav demonstrējusi pārāk spožu sniegumu, norāda, ka tieši viņa darba metodes palīdzējušas attīstīt komandu līdz tam, kāda tā ir tagad – 850 miljonu GBP industrija ar 20 čempiona tituliem. Deniss arī norāda, ka sev piederošās “McLaren” daļas pārdot negrasās, kā arī plāno veidot jaunus projektus nākotnē.

Tiek ziņots, ka tieši 69 gadus vecā Denisa autoratīvā pieeja ir galvenais iemesls nesaskaņām ar Bahreinas akcionāriem “Mumtalakat”, turklāt pēc tam, kad 2013. gadā šķīrās “McLaren” un “Vodafone” ceļi, Vokingā bāzētā komanda nav spējusi atrast nopietnu ģenerālsponsoru. Pirms tam Deniss palīdzējis par čempioniem kļūt tādām autosporta ikonām kā Nikijs Lauda, Alens Prosts, Airtons Senna, Mika Hakinens un Luiss Hamiltons, bet komandas 1988. gada modeli MP 4/4 nereti dēvē par visu laiku dominējošāko sacīkšu mašīnu atbilstoši savam laika periodam.

24 KOMENTĀRI

  • IMO tā ‘ēra’ beidzās jau pasen. 🙁 kas notiek tagad, tam bija jānotiek jau pirms vairākeim gadiem.

   Tā ka es personīgi neatronu nekā aplam slikta to 2 piesaukto McLaren ‘vairākuma’ akcionāru rīcībā (kopā ņemtiem, bahreiniešiem un ‘francūzim’ no arābu pussalas ir vairākums), kuri tagad sazvērējušies (it kā) pret labo ronsteru – pēdējais laiks ir pieņemt mērus, ‘or else’ var paputēt bizness un veiktās investīcijas.

 1. ..visam savs laiks…neskatoties uz lielākās fanu daļas, kas ir kritiski pret Denisu (tas gan maz ko izsaka,jo tie ir tikai cilvēcisko emociju augļi, neiedziļinoties lietu būtībā) ,jāsaka, ka vaina nav Denisa vadības stilā, bet gan tajā, ka laiks iet un pieeja lietām arī mainās līdz ar to…vienkārši Deniss ir vecās skolas cilvēks, viņa stils ir ,,iesūnojis,, , jo mūsdienu spēles noteikumi prasa pavisam citu pieeju nekā ierasts…tas ir kautkas līdzīgs tam pašam Eklstonam, kas reizēm ,,netiek līdzi,, šim gadsimtam un iespējām…bet tas ir tikai dabiski…tādēļ Denisam nākas pielāgoties,kas nu diezvai būtu reāli, tā kā viņš apzinās savu kalibru….taču tam visam nav nekāda sakara ar viņa vadītāja spējām..ja tagad būtu 90 gadi- Denisa pieeja joprojām strādātu uz urrā…kā sava darba zinātājs viņš bija un ir leģendārs..to pierāda panākumi.. domāju,ka pašam Sennam šajā sakarā būtu daudz kas piebilstams…. es gan nesaprotu cilvēku murgus,kuri pašreizējo Mclaren ēru uzskata par kautkādu tur neveiksmi un katastrofu..un kur nu vēl meklēt kādus vainīgos..es gan teiktu – Mclaren ir soli visiem priekšā,jo neviena komanda vēl nav uzdrīkstējusies sākt jaunu projektu un pieņemt izaicinājumu…Mclaren ar to ir īpaša… arī Deniss to ir izjutis 90tajos, kad ķērās pie Mercedes projekta…situācija bija analoga mūsdienām…kritika, grēkāži….bet nu- kas dara, tas izdara..Mclaren ir pat ļoti labā situācijā… bet Denisa liktenis- tas tik tā – neizbēgamā sekas,kas ir tikai dabiski……

  • Apsveicināšanas dzejolis pie goda mielasta, kuru izrīkojis mērnieks cienīgs tēvs Feldhauzena kungs Slātavas un Čangalienas saimniekiem, kalpu runas vīriem, komitejas locekļiem, goda viesiem un dažiem no komitejas uzaicinātiem svētku pušķotājiem, …zept.18.., komitejas uzdevumā sacerēts un deklamēts no kuratorijas prezidenta un komitejas aktuarijusa Pietuka Krustiņa kunga.

 2. ups.. Liberty Media boss (Greg Maffei) drusku par daudz izmuldējies (pēc taisnajiem vecās Eiropas likumiem ‘regulators’ (FIA) nevar gūt ienākumus no regulējamā pasākuma (F1)) –

  At the Morgan Stanley Technology, Media and Telecoms conference in Barcelona yesterday Maffei spoke about the possibility of increasing F1’s calendar beyond the current 21 races. “There is a general line of interest if you increase the number of races to a point. The FIA makes more money, the teams make more money, we make more money,” he said.

  ja kādam ir interese klausīt janku bosa prātuļojumus oriģinālā – https://cc.readytalk.com/r/r50uuiws05yu&eom

 3. …..nu protams, viss kā parasti…da nē -es jau i necerēju nemaz dzirdēt kautko jaunu… 😉 😀
  protams Austin paldies par piedāvātajiem linkiem, reizēm tajos ir interesanti ieskatīties, īpaši ja ir slinkums tos uzmeklēt pašiem… bet reizēm arī gribētos lasīt kādu tavu personīgu redzējumu par vienu vai otru lietu (nav pat svarīgi, patiesu vai aplamu)…a to linki i linki visu laiku…linkošana vairāk atgādina informācijas padošanu tālāk, (kas neprasa ,,zināšanas,,) nevis personisku redzējumu.. .tas takā kautkas līdzīgs ,,preses vai žurnālistu palīgs,, sanāk ..
  ..eh veči….

  • Un to teica cilvēks,kurš…..ok bez rupjiibaam 🙂
   Vucān…linki linki….domājams,ka arii žurnālistiem ir interese palasīt,kas notiek aizkulisēs 😉
   Ja Tevi tas neapmierina,tad Tevi ir arī tāda opcija kā paklusēt 🙂
   Kā viens…..te minēja,tad lūdzu bez provokācijām 🙂

   • ..paredzama atbilde…
    lai gan nezināju, ka te arī dalās ar informācijas linkiem, kuri saturētu žurnālistiem nezināmu un viņiem interesējošu informāciju.. nu ko teikt – unikāli….varbūt turpmāk šādus linkus labāk traktēsim kā ,,slepena informācija,, ???
    …tākā tev bija reiz grūtības izprast termina ,,fakts,, nozīmi, tad šķiet tas pats notiek ar termina ,,provokācija,, nozīmi….

   • tomēr Tev vārds klusēšana ir sveša lieta 😉
    bet nu kāpēc Tev tas sāp,ja kāds padalās ar kādu jaunu informāciju un iemet te linku?! 🙂

   • o nē Fan – linki ir noderīga lieta…pat ļoti…vienkārši tajos brīžos (retajos) , kad cilvēks
    runā par tēmām un ikreiz tas sakāmais sastāv no linkiem – rodas iespaids, ka sava personīgā viedokļa šādam cilvēkam nav… protams Austins uzraksta kautko arī no sevis , taču tas notiek vien dzejas formā, privātsarunu formā, bet ja pa tēmai, tad hahaa un hihii formā esot vai neesot kāda pusē,kam protams zināšanas nav vajadzīgas….paldies protams par tēmu papildinājumiem ar linkiem, bet gribētos plus vēl arī paša cilvēka redzējumus vai zināšanas….

    p.s. tāpēc ja cilvēkam būtu ko teikt pret viedokli, kuram viņš nepiekrīt, tad viņu pret viedokli atbildētu ar viedokli, nevis piesauktu Pietuka gungus….

    tāpēc vēlreiz padomā, ko sevī ietver termins ,,provokācija,, , lai atkal nebūtu jāapvainojas ,kad kāds tevi pamāca….

   • Fan, nemaini kažoku – mēs tak sarunājām,ka traktēsim to kā ,,slepenu informāciju,, 😀 ,kuru arī žurnālisti ar lielu interesi var lasīt šeit…tā jau vairs nav nekāda jaunā, ,jo visa JAUNĀ informācija žurnālistiem ir pieejama pirmajiem….jeb tu gribi teikt,ka Austins šos linkus ņem no visuma informatīvās telpas meditējot???
    …tāpēc uzmanīgi ar traktējumiem Fan 😉

  • …kas kaiš Fan???? sapinies savos vārdos un sliktais Vucāns atkal ir vainīgs?? ..vai arī grūti pieņemt to, ka tavs draugs uz manu sacīto par tēmu ,,Deniss un Mclaren,, nespēja atbildēt ar savu argumentāciju par tēmu, bet gan tikai dzejas rindām un nepatiku pret mani …un vēl arī turpina tādā pat stilā???? …šim bija gana daudz vietas, lai ar savu redzējumu parādītu, ka es kļūdījos savos izteikumos par Denisu….vieta ir – rakstat, neviens jums neliedz…dzeju varat deklarēt tam piemērotās vietās…
   kas ir Fan???? .. tevi kautkas neapmierina?? …
   …es pat atvainošanos no tava drauga negaidu, a tu vēl par kautko esi neapmierināts…

   • Vispārīga humoristīga galda dziesma, proponēta, sacerēta un priekšā saukta no kuratorijas prezidenta un komitejas aktuarijusa Pietuka Krustiņa kunga

 4. Fan, bet man tomēr interesanti , kas tie par žurnālistiem, kas šeit ar interesi iepazīstas ar jaunu informāciju, kuru Austins iegūst nezinu no kurienes un ātrāk par visiem??? tu mani ieintriģēji 😀 …Austins tad jau ir preses centru centrs, ja viņam ir šādas iespējas, vai pat spējas…man tomēr ļoti interesanti…