Sezonas noslēgums pienācis arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonai, un jau šajā nedēļas nogalē tiks aizvadīts pēdējais posms – Argentīnas RX.

Sezonas pēdējā posmā vēljoprojām nav zināms komandu kopvērtējuma uzvarētājs, jo šī gada pasaules čempiona Matiasa Ekstrema “EKSRX” vienība ir tikai 17 punktus priekšā Sebastiana Lēba un Timija Hansena pārstāvētajai “Team Peugeot-Hansen” komandai.

“F1LV

Šonedēļ World RX čempionātā atgriezīsies arī Reinis Nitišs, kurš “Olsbergs MSE” vienībā aizstās Niklasu Gronholmu. Bez Nitiša sacensības Rozario trasē aizvadīs arī Jānis Baumanis, kurš čempionāta kopvērtējumā ieņem devīto vietu.

Pagājušajā sezonā Argentīnas posmā uzvaru guva Robins Larsons, kamēr aiz viņa sacensības noslēdza Ekstrems un Peters Solbergs.

Foto: FIAWorldRallycross.com
Jānis Baumanis Foto: FIAWorldRallycross.com

2015. gadā Baumanis tieši Argentīnā aizvadīja savu pirmo posmu “World RX Team Austria” komandā, turklāt uzreiz spējot iekļūt finālā un finišējot 4. vietā. Pirms sacensībām Jānis Baumanis stāsta: “Mana mašīna jau pēc iepriekšējā posma tika nedaudz mehāniski sataisīta, taču Argentīnā mehāniķiem vēl jāpastrādā, lai novērstu problēmas, kuru dēļ Vācijas posmā motoram nestrādāja visi cilindri. Katrā ziņā komanda šajā vairāk nekā mēnesi ilgajā pārtraukumā nav gulējusi, inženieri arī domājuši, kā mašīnu padarīt ātrāku. Auto būs citādāks, bet jāskatās, kā izmaiņas strādās. Tā kā šis ir sezonas pēdējais posms, plāns ir nostartēt, cik vien labi iespējams. Pagājušajā gadā Argentīnā nostartēju ļoti labi. Ļoti patika trase, komanda labi strādāja. Ir prieks atgriezties. Jācer, ka organizatori būs kārtīgi pastrādājuši un neatkārtosies pagājušā gada scenārijs, kad putekļu dēļ nākas pirmās dienas sacensības pārcelt uz otro dienu.”

Bez Reiņa Nitiša atgriešanās pēc viena posma izlaišanas, arī citās komandās notikušas braucēju izmaiņas. Timo Šeiders trešo reizi sezonā sēdīsies pie “Seat Ibiza” automašīnas stūres “All-Inkl Muennich Motorsport” komandā.

Argentīnas Rozario trase čempionātā ir otro reizi. Lai arī pirmajā reizē organizatori saskaras ar problēmām, šogad 1,033 kilometrus garā trase ir sagatavota labāk, lai aizvadītu labas sacensības.

Foto: FIAWorldRallycross.com
Foto: FIAWorldRallycross.com