Līdz ar F1 čempionāta noslēgumu, Jasmarīnas trasē noskaidroti arī čempioni GP2 un GP3 čempionātos, kas regulāri kalpojuši kā pēdējie pieturpunkti pirms ielēkšanas F1 čempionātā. Šogad par GP2 čempionu kļuva “Red Bull” komandas jauno braucēju programmas dalībnieks Pjērs Gazlī, kamēr “Ferrari” protežē Šarls Leklerks apliecināja savu GP3 favorīta statusu.

Uz pēdējo GP2 posmu “Prema” braucēju cīņā par titulu debitants Antonio Džiovinaci ieradās ar septiņu punktu pārsvaru, tomēr itāļu braucēja izredzes strauji saruka pēc Gazlī dominances treniņos un kvalifikācijā. Arī startā Gazlī vadības grožus noturēja, kamēr Džiovinaci no sestās vietas uz augšu pakāpties neizdevās. Mīkstās riepas strauji zaudēja savas īpašības, tādēļ līderi boksos devās jau pēc sešiem apļiem. Uz lielāko daļu brauciena vadībā nokļuva Macušita, kurš pēc boksu apmeklējuma atgriezās aiz Gazlī un Markelova, tomēr jau apli vēlāk tika garām krievam. Džiovinaci finišēja sestais, tomēr pakāpās vienu pozīciju jo Normans Nato saņēma sodu par ātruma pārkāpšanu boksu celiņā. Tas ļāva Gazlī iekrāt 12 punktu pārsvaru.

Otrajā braucienā pole position tika “DAMS” braucējam Aleksam Linam, kurš ilgāku laiku bija galvenais pretendents uz Felipes Masas vietu “Williams” F1 komandā. Lins ar grūtībām nosargāja pirmo vietu aiz sevis atstājot Čekoto, Nato un Sirotkinu, kamēr Džiovinaci neizdevās veikt tik ļoti vajadzīgo izrāvienu. Lai gan arī Gazlī augstāk par astoto vietu nepakāpās, riskēt nebija vajadzības, jo Džiovinaci vairāk nācās aizsargāt savu pozīciju kā domāt par uzbrukumiem. Pārliecinoši otrajā vietā braucošā Sirotkina riepas pēdējos apļos bija pārāk nodilušas, kā rezultātā nācās piekāpties Čekoto. Kopvērtējumā gan Sirotkins izrāva 3. vietu, izcīnot vienādu punktu skaitu (bet vairāk uzvaras) ar Rafaeli Marčello, kurš nedēļas nogalē guva tikai 1 punktu.

GP2 ABŪ DABĪ SACENSĪBU REZULTĀTI

GP2 BRAUCĒJU KOPVĒRTĒJUMS

GP2 KOMANDU KOPVĒRTĒJUMS

Pilnīgi citāda aina bija vērojama GP3 čempionātā, kur neviens no kopvērtējuma trim vadošajiem braucējiem nespēja finišēt punktos. Pirmajā braucienā Alekss Albons sāka no pole position kamēr Leklerks kvalifikācijā palika piektais. Pēc cīņas ar Eitkenu, Albons iekrāja pārsvaru, kas drošības mašīnas dēļ gan tika dzēsts. Sacīkstes atsākot, Eitkens apdzina Albonu, izbraucot ārpus trases, un atdeva pozīciju. Pāris mirkļus vēlāk cīņa atsākās, tomēr sekoja sadursme – Eitkens atgriezās trasē piektais, kamēr Albons izstājās un zaudēja cerības iegūt titulu. Niks de Vrīss izcīnīja uzvaru, noturot aiz sevis Džeiku Denisu, kamēr arī Leklerka un Feruči cīņa par trešo vietu beidzās ar sadursmi. Otrajā braucienā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Džeiks Hjūzs, bet Albona neveiksmēm punktu pielika avārija ar Tatjanu Kalderonu. No beigām startējušais Leklerks augstāk 9. pozīciju netika. Uz goda pjedestāla ar Hjūzu kāpa Eitkens un Fukuzumi. Leklerks un kopvērtējuma trešās vietas ieguvējs Antonio Fuoko nākamsezon ieņems Gazlī un Džiovinaci vietas “Prema” GP2 komandā.

GP3 ABŪ DABĪ SACENSĪBU REZULTĀTI

GP3 BRAUCĒJU KOPVĒRTĒJUMS

GP3 KOMANDU KOPVĒRTĒJUMS