23 gadus vecais Latvijas autosportists Mārtiņš Lapiņš ticis apstiprināts dalībai jaunizveidotajā RX Academy. Trīskārtējais Latvijas čempions kartingā ir pirmais Latvijas pārstāvis rallijkrosa akadēmijā.

Šī mēneša sākumā tika paziņots par jaunas rallijkrosa akadēmijas izveidi, kuras galvenais idejas autors un vadītājs ir bijušais Eiropas rallijkrosa čempions Jussi Pinomaki. Tikmēr kā mentori akadēmijai piesaistīti pasaules rallijkrosa čempionāta braucēji Reinis Nitišs, Andreass Bakerūds un Tomass Heikinens.

Foto: Edgars Beļakovs
Mārtiņš Lapiņš Latvijas RX Foto: Edgars Beļakovs

Lapiņa lielākie sasniegumi motoru sportā, bez tituliem Latvijas kartinga čempionātā, ir 10. vieta 2010. gada Rotax Euro Challenge kartingu sacensībās, kā arī Žiguļu kausa tituls 2015. gadā Latvijā. Lapiņam ir pieredze arī BaTCC sacensībās, bet rallijkrosa gaitas viņš uzsāka šajā sezonā, piedaloties rallijkrosa sacensībās Skandināvijā, kā arī RX Lites klasē startējot Latvijas RX posmā.

Nākamsezon Lapiņš RX Academy ietvaros aizvadīs pilnu Somijas rallijkrosa sezonu, sacenšoties profesionāli sagatavotā “Renault” Clio Cup RX mašīnā. Šādas, identiski sagatavotas, “Renault” automašīnas būs visiem RX akadēmijas dalībniekiem.

“Mēs esam priecīgi, ka braucējs no Latvijas piedalīsies RX akadēmijā, un ir lieliski, ka tieši Mārtiņš ir iesaistīts,” stāsta RX akadēmijas direktors Jussi Pinomaki. “Viņam ir pieredze ar dažādām sacīkšu mašīnām, tāpēc viņš noteikti būs ātrs nākamgad. Ir lieliski, ka RX akadēmijā piedalās sportisti no dažādām valstīm, padarot to starptautiskāku. Šis parāda nepieciešamību pēc šāda tipa starptautiskām sacensībām jaunajiem braucējiem.”

Jāpiemin, ka bez Lapiņa dalībai RX Academy apstiprināti ir vēl 3 citi braucēji no tādām valstīm, kā Somijas un pat Austrālijas.