Latvijas autosportists Konstantīns Cako aizvadītajā nedēļas nogalē ar labiem rezulātiem startējis Āzijas Le Mans (ALMS) čempionāta trešajā posmā, īzcīnot otro vietu vietu LMP3 klasē.

“Chang International Circuit” trasē Taizemē norisinājās trešais ALMS sezonas posms, kurā tika aizvadītas 4h sacensības.

“F1LV

Calko arī šoreiz startēja Slovākijas komandas “ARC Bratislava” sastāvā LMP3 klasē. Savu “Ginetta” prototipu Calko šoreiz dalīja ar austrālieti Nīlu Mastonu.

Pēc nepārāk veiksmīgās kvalifikācijas, kur tika uzrādīts tikai astotais rezultāts, Calko ar komandas biedru veiksmīgi aizcīnījās līdz goda pjedestāla pozīcijai. Startā mašīnu pilotēja austrālietis, kuram izdevās pacelties līdz piektajai pozīcijai, kad pie stūres sēdās Calko.

Latvijas pārstāvim izdevās ļoti labs sniegums, un viņš pakāpās uz pirmo vietu. Pēc tam atkal mašīnā sēdās austrālietis, atkrītot uz otro vietu. Pēdējo cēlienu brauca Calko, kuram izdevās pietuvoties līderiem, tomēr līdz apdzīšanai mazliet pietrūka.

Miro Konopkas, Maika Simpsona un Darena Bērka pilotētā otra “ARC Bratislava” mašīna sacīkstes finišā iebrauca tikai 0,177 sekundes priekšā Calko.

“Ginetta” rūpnīcas mašīnām tā ir pirmā uzvara šajā ALMS sezonā un arī pirmā dubultuzvara. Kopējā ieskaitē “ARC Bratislava” komanda izcīnīja devīto un desmito vietu 26 komandu konkurencē.

Absolūtajā ieskaitē uzvaru guva pazīstamā aktiera Džekija Čana “Jackie Chan DC Racing” komanda, ar pilotiem Ho-Pinu Tungu, Tomasu Lorēnu un Gustavo Menezesu, kuri startēja ar LMP2 klases “Nissan-Oreca” prototipu.