“McLaren” komandas jaunā vadība ir nolēmusi mainīt savu modeļu nosaukumu pēc Rona Denisa ēras beigām.

Kad 1981.gadā Rons Deniss pārņēma “McLaren” vadību, tā tika apvienota ar viņa Formula 2 komandu, kuras nosaukums bija “Project Four Racing”. “McLaren” komandai toreiz sākās jauna ēra un līdz ar to modeļiem tikai mainīts nosaukuma numerācijas princips. Pēc iepriekšējās sistēmas pirmo modeli, kas tika uzbūvēts Rona Denisa laikā bija jāsauc M31, taču tā vietā nosaukumā tika ietverta arī Denisa komandas abreviatūra – MP4 un numerācija sākās no jauna.

Nikijs Lauda ar MP4-2B modeli 1985.gadā izcīnīja tikai vienu uzvaru.

Jāsaka, ka sekojot “McLaren” modeļu numerācijai, tā nesakrīt ar gadu skaitu, jo vairākkārt viens sacīkšu mašīnas modelis vai tā versija tika izmantota vairākus gadus no vietas. Piemēram MP4-1 tika izmantots no 1981. līdz 1983.gadam, MP4-2, 2B un 2C modeļi tika izmantoti no 1984. līdz 1986.gadam, MP5 un 5B startēja 1989. un 1990.gadā, bet MP4-17 2002. un 2003.gadā.

Tagad līdz ar Rona Denisa aiziešanas no “McLaren” komandas jaunā komandas vadība ir nolēmusi atkal mainīt modeļu mosaukumu, bet saglabāt numerāciju – tā vietā, lai 2017.gada modeli sauktu par MP4-32, tā nosaukums būs MCL32. Par to komanda paziņo ar Twitter starpniecību. Ar vienu Rona Denisa tradīcijas laušanu iespējams nebūs gana un ļoti iespējams “McLaren” 24.februārī savā prezentācijā ‘pārsteigs’ autosporta pasauli ar atgriešanos pie oranžās krāsas.

4 KOMENTĀRI

  1. Kautkādu numerāciju vēl puslīdz var atcerēties piem. HAAS, a liela daļa kautko izsaka tikai pašiem vadītājiem, tur pat nav ko tvitterēt un reklamēt… Un ko viņi no tās oranžās krāsas grib? Nolīgt Maksu Verstapenu un dabūt Nīderlandes karalienes atbalstu? 🙂 Būtu jau palikuši pie Hondas sarkana, melna un savu sudrabu un balto piespēruši klāt, vot i pietiek…