Bijušais F1 braucējs Roberts Kubica paziņojis, ka ir apņēmības pilns atgriezties čempionātā, neraugoties uz sešu sezonu prombūtnes, kuru laikā tika dziedēta rallija sacensībās smagi savainotā roka. Tieši sāpes rokās pie formulas stūres lika Kubicam pēdējos gados pārorientēties uz rallija un salonautomobiļu sacensībām.

Vēl pagājušajā nedēļā tika paziņots, ka poļu autosportists pievienojies “ByKolles Racing Team”, kas piedalās pasaules izturības sacīkšu čempionātā (WEC). Pēdējā gada laikā Kubicas uzvārds baumu līmenī tika asociēts arī ar Formula E čempionātu.

“F1LV

Pirms trim gadiem saņēmu piedāvājumu uz F1 testiem, tomēr tobrīd tam vēl nejutos gatavs. Saprotu, ka šādām iespējām otrā reize var nepienākt, tomēr, ja neesmu pilnībā drošs par savu kondīciju un spējām, tad tas nav vajadzīgs. Tādas traumas kā man negadās daudziem, tādēļ nav viegli paredzēt, kā ķermenis reaģēs. Tā ir ļoti personiska īpatnība.

Šodien gan es būtu gatavs pieņem izaicinājumu un izmēģināt F1 mašīnu. Domāju, ka spētu to veikt labā līmenī, neraugoties uz ilgo pauzi,” norāda Kubica, atzīstot, ka dažās trasēs gan viņš nav braucis, tādēļ nāktos apgūt daudz jauna.

2008. gada Kanādas Grand Prix uzvarētājs raugās pozitīvi uz savu dalību WEC, kas palīdzēšot atgriezties augstākajā līmenī. Kubica norādījis, ka pēdējo gadu laikā saņēmis neskaitāmus piedāvājumus startēšanai dažāda līmeņa čempionātos, tomēr nopietni izskatījis tikai tos, pirms kuriem bijusi iespēja veikt testus, lai pārliecinātos kā ķermenis reaģēs uz slodzēm konkrētajā spēkratā.

1 KOMENTĀRS