Ar pārliecinošu Sebastians Fetela uzvaru ir noslēgusies pirmā 2017.gada sacīkste Austrālijā. Vācietis startēja no pirmās rindas, pirmo sacīkstes nogriezni pavadīja aiz Luisa Hamiltona, bet otrajā sacīkstes daļā pēc perfektas boksu apmeklējuma startēģijas izvirzījās vadībā un pārliecinoši to noturēja.

Māju posms ļoti neveiksmīgi sākās Danielam Rikardo – vispirms kvalifikācijas izšķirošajā kārtā austrālietis piedzīvoja avāriju un vēlāk saņēma vēl piecu starta pozīciju sodu par pārnesumu kārbas nomaiņu. Taču ar to viss nebeidzās – ceļā uz savu starta vietu, “Red Bull“ mašīnai atklājās problēma ar transmisijas sensoru un Rikardo nācās startēt no boksu celiņa un vēlāk izstāties no sacīkstes. Savukārt pārējie piloti bija spiesti veikt divus iesildīšanās apļus, jo Rikardo atstātā brīvā vieta radīja sajukumu peletona lejasgalā.

Startā visi pirmo divu rindu piloti noturēja savas pozīcijas – Luiss Hamiltons izrāvās sacensību vadībā, lai gan pats brits īsi pirms starta sūdzējās par saķeres trūkumu startā. Sadursmi 3.līkumā piedzīvoja Kevins Magnusens, kurš bija spiests vēlāk iebraukt boksos, un Markuss Ēriksons.

No līderiem pirmais boksos devās Luiss Hamiltons, kurš vairrākārt sūdzējās par ultra-soft riepu saķeri, tostarp Sebastians Fetels palika trasē līderpozīcijā un ar krietni izturīgākām 2017.gada sezonas riepām spēja joprojām uzturēt lielisku tempu. Ar vairākiem liekiem apļiem Fetelam pietika, lai atgrieztos sacīkstē līdera pozīcijā, jo Hamiltons tostarp bija iesprūdis aiz Maksa Verstapena.

Sacīkstes turpinājumā Luisam Hamiltonam sākās ‘problēmas’ arī ar mīkstā sastāva riepām un viņš nespēja pietuvoties Fetelam arī pēc Verstapena došanās boksos. Tostarp pēc sava pitstopa tempu sāka kāpināt Valteri Botass un pietuvojās savam komandas biedram Hamiltonam, tomēr līdz “Mercedes” pilotu savstarpējai cīņai nenonāca. Aiz vadošajiem trim pilotiem savstarpējā cīņā iesaistījās Kimi Raikonens un Makss Verstapens, tomēr “Ferrari” stabilitāte ļāva somu pilotam noturēt ceturto pozīciju.

Pirmajā 2017.gada sacīkstē bija visai liels ‘atbirums’ – septiņi piloti netika līdz finišam tehnisku problēmu dēļ: Grožāns, Palmers, Ēriksons, Rikardo, Strols, Magnusens, Alonso.

Austrālijas GP rezultāti

10 KOMENTĀRI

 1. Gratulācijas Sebam 😀 😀 😀 Sen kaut kā pirksts nebija redzēts :P. Un arī Vācijas un Itālijas himnas uz pjedestāla ir ar zināmu nostaļgisku sajūtu :D. Iemesls sezonas sākumu ar konīša glāzi atzīmēt 🙂 Das schmecks gut! 😛

 2. He,he,he-Valmierā sēru diena! 😀
  Ja tēmas ietvaros tad prieks par sarkano Sebu,laba sacīkste,laba stratēģija(par brīnumu).
  Lai arī šī sezona sākās uz labas nots tomēr nedrīkst nenovērtēt Meršus kuri,būsim godīgi,ir tomēr ātrāki par Ferrari.Būs trases kur vieni būs pārāki,būs arī tādas kuras vairāk otriem piemērotas tā kā xvz kā vēl viss beigsies!
  Jebkurā gadījumā būs interesanti kurš kuru.

  p.s. Kimi gan izskatījās tāds nekāds……hren zin kas šamam bij noticis.

 3. Prieks, ka parādījušās cerības uz kaut kādu intrigu 🙂 Pie tam Ferrari nevis paveicās, bet vismaz šajā sacīkstē tie bija ātrāki. Nedaudz uztrauc pāris “sīkumi”, kas var izrādīties par nopietnu problēmu sezonas garumā:

  – Apdzīšana izskatās stipri vien grūtāka, nekā pirms tam. Galvenā apdzīšana notika boksos un Hamis raudāja, ka netiek garām Verstapenam. Baigi ož pēc Šumahera ziedu laikiem…

  – formulas pie izslīdēšanas negaidīti zaudē aerodinamikas radīto saķeri un vairs nav “savācamas”

 4. Es šogad par abiem somiem, bet izskatās, ka vienu var norakstīt uzreiz – tik bezzobains Raiķis vēl nebija redzēts, un iet taču tas Ferrari beidzot!
  Jācer, ka Valteriņš vēl tikai iesildās. Bet nu tāds baigi pelēcīgi drūmais uz pjedestāla izskatījās/izklausījās 🙂

 5. “Pelēcīgi drūmais”saki? Neredzēju pjedestālu, būs jāskatās. Ja tev taisnība, tad tas nozīmē tikai vienu – viņam tika dota pavēle netuvoties Hamiltonam. Tas būtu skumji… reāli skumji…