MotoGP pirmā posma Katarā kvalifikācija ir tikusi atcelta stipro lietus apstākļu dēļ.

Jau pirms nedēļas nogales laika prognoze solīja Kataras klimatam neatbilstošus laikapstākļus, ar lietu katrā no dienām. Tomēr pirmās divas treniņu dienas Kataras GP posmā iztika bez nokrišņiem, kā rezultātā izdevās aizvadīt pirmās trīs treniņu sesijas.

Sestdienā virs trases parādījās spēcīga vētra un lietus. Lai arī lietus pārstāja līt jau dienas laikā, trase nepaspēja nožūt. Tā kā Kataras posms Losailas trasē tiek aizvadīts pie mākslīgā apgaismojuma, bija šaubas, ka ūdens uz trases varētu nelabvēlīgi ietekmēt redzamību (gaismas atspīdētu uz ūdens).

Tika pieņemts lēmums visās trijās klasēs kvalifikācijas rezultātu noteikšanai izmantot pirmo trīs treniņu kombinētos laikus.

Tas nozīmē, ka MotoGP sacīksti otro reizi karjerā no pirmās vietas sāks Maveriks Vinjaless (“Movistar Yamaha”), kamēr pēc treniņu rezultātiem Andrea Janone (“Suzuki”) un Marks Markess (“Repsol Honda”) Kataras GP startēs attiecīgi no otrās un trešās vietas.

Valentīno Rosi treniņos ieņēma tikai 10. vietu, bet Horhe Lorenco savu pirmo sacīksti “Ducati” komandas sastāvā sāks no ceturtās starta rindas beigām jeb 12. vietas.

Moto2 sacīkstē no pole position startēs Franko Morbidelli, kamēr Moto3 priekšgalā stāsies Horhe Martins.

Pagaidām rītdienas dienasskārtība paliek nemainīga, MotoGP sacīkstes starta laikam esot 21.00 pēc Latvijas laika, tomēr ir iespējams, ka sacīkste tiks pārcelta uz dienas vidu.