Trīskārtējais FIA čempions Peters Solbergs ir nolēmis iznomāt savu pērnā gada rallijkrosa auto savam dēlam, kurš ar šo “Citroen DS3” startēs RallyX Nordic čempionātā.

Tādejādi 15 gadus jaunais Olivers Solbergs kļūs par jaunāko sacīkšu braucēju, kurš oficiālās sacensībās piedalīsies ar “Supercar” klases automašīnu. Solberga juniora debija notiks 22.aprīlī, kad Norvēģijā notiks pirmais šī čempionāta posms.

“Esmu sajūsmā,” paziņoja Olivers Solbergs, kurš lielu pieredzi ieguvis kroskaru čempionātos Skandināvijā. “Es šo auto izmēģināju Metē trasē Beļģijā un nobraucu tikai 5 apļus, taču tas bija ļoti jautri. Mašīna ir ātra un paātrinājums iespaidīgs.”

Kamēr Peters Solbergs Barselonas posmā debitēja ar “Volkswagen Motorsport” uzbūvētu Polo GTi Supercar auto, viņa pagājušā gada “Citroen” bija pieejama nomai. Kā F1LV Podkāstā pastāstīja Raimonds Strokšs, tad tieši šo auto vēl ziemas laikā cerēja nomāt arī Reinis Nitišs, lai startētu šī gada Pasaules čempionātā. Tagad Peters ir piektritis šo mašīnu dot dēlam, ja viņam izdotos nokārtot formalitātes ar licenci.

“Es varu aizņemties mašīnu ar noteikumu, ja man būs licence,” skaidro Olivers, kurš startē Latvijas rallija čempionātā. “Sazinājos ar Zviedrijas federāciju un to nokārtoju. Šobrīd man ir Latvijas licence startiem rallijā. Nacionālo licenci var saņemt sezonā, kurā man paliek 16 gadi.”

“Esmu nedaudz pārsteigts, jo mēs nebijām plānojuši šo čempionātu,” paziņoja Peters Solbergs. “Es nekad nedomāju, ka viņš jau šogad iegūs licenci. Viņš ir jau testējis šo mašīnu un viņam veicas labi.”

Olivera 16.dzimšanas diena būs tieši pirms šī gada pēdējā “RallyX Nordic” posma, kas notiks 23.septembrī.

RallyX Nordic” čempipnātā Olivers Solbergs startēs paralēli savai rallija programmai Latvijā un pats Olivers atzīst, ka rallijs joprojām ir viņa prioritāte, bet rallijkrosu viņš plāno izmantot kā savu rallija braukšanas iemaņu attīstīšanai.