Ķīnas Grand Prix izcīņu no pēdējās starta rindas uzsāks Džolions Palmers un Romēns Grožāns. Abiem braucējiem piemērots 5 starta vietu sods, kā arī piešķirti 3 soda punkti par dubulto dzelteno karogu ignorēšanu kvalifikācijas pirmajā kārtā.

Pirmās kārtas pašās beigās gan Grožānam, gan Palmeram bija nepieciešams ātrs aplis, lai iekļūtu starp 15 labākajiem braucējiem, tomēr viņu plānus pamatīgi izbojāja Antonio Džiovinaci avārija, pēc kuras apļa beigās tika izkārti dubultie dzeltenie karogi.

Lai gan abi braucēji ātrumu samazināja, tiesneši lēma, ka Grožāna un Palmera ātruma samazināšana nebija pietiekama, kas radījis bīstamus apstākļus avārijas seku likvidēšanai. Nevienam no braucējiem īpaši pakāpties neizdevās un kvalifikācijā abi bijušie GP2 čempioni palika attiecīgi 17. un 18. vietā.

“F1LV

“Es zaudēju aptuveni sekundi pēdējā sektorā. Zināju, ka tur ir kādas problēmas, tādēļ biju īpaši piesardzīgs. Viņiem vajadzētu pavērot datus!” neapmierināts par tiesnešu lēmumu ir Džolions Palmers, kura kontā nu jau ir 7 soda punkti (12 punkti gada laikā ir diskvalifikācija).

Tikmēr Romēns Grožāns pat papūlējies radīt īpašu grafiku, kurā uzskatāmi redzams, ka “Haas” braucējs ir samazinājis ātrumu. Noteikumos gan teikts, ka dubulto dzelteno karogu fāzē ātrums jāsamazina ievērojami, kas tiesnešiem licies, ka nav izpildīts.