Ķīnas GP posma kvalifikācija noslēgusies ar Luisa Hamiltona izcīnīto pirmo starta vietu rītdienas sacīkstei, kamēr blakus viņam startēs Sebastians Fetels.

Pirmajā kvalifikācijas daļā ātrāko laiku uzrādīja Fetels, kurš apli veica ar mīkstā sastāva riepām, kamēr Hamiltons palika otrais ar supermīkstajām riepām. Neveiksmīga kvalifikācija Maksam Verstapenam un “Red Bull” vienībai – Verstapens dzinēja problēmu dēļ nespēja tikt uz nākamo kārtu. Bez Verstapena, aiz svītras palika arī Vandūrns, Grožāns, Palmers un Okons. Vairākiem braucējiem uzlabot savus laikus patraucēja Antonio Džiovinaci, kurš pēdējās sekundēs avarēja Šanhajas trases pēdējā līkumā.

Otrajā kvalifikācijā pārliecinošu sniegumu turpināja rādīt “Ferrari braucēji. Pēc pirmā mēģinājuma Fetels ar Raikonenu ierindojās attiecīgi 1. un 4. vietā, kamēr pa vidu palika “Mercedes” braucēji. Vēlāk gan “Ferrari” piloti devās vēl vienā mēģinājumā, un Raikonens krietni uzlaboja savu apļa laiku. Tikmēr izšķirošajā kārtā neiekļuva Saincs, Magnusens, Alonso, Ēriksons un arī Džiovinaci, kurš, protams, otrajā kvalifikācijā nepiedalījās.

Izšķirošajā kārtā jau pēc pirmā mēģinājuma Hamiltons bija pirmais, bet aiz viņa palika Fetels, Botass un Raikonens. Otrajā mēģinājumā Hamiltons savu laiku uzlaboja vēl vairāk. Arī Botass bija ātrāks, taču Fetels šķērsojot finiša līniju somu apsteidza vien par 0,001 sekundi. Kimi Raikonens uzvarētājam jau zaudēja vairāk – 0,462 sekundes.

Piektajā un sestajā vietā ierindojās attiecīgi Daniels Rikjardo un Felipe Masa, kuri Hamiltonam zaudēja vairāk par sekundi.

Rīt, plkst. 9.00 pēc Latvijas laika redzēsim vai Fetelam izdosies atkārtot Melburnā sasniegto, vai tomēr Hamiltons izcīnīs pirmo uzvaru sezonā, taču nepastāvīgi laikapstākļi var pavērt izdevību arī citiem braucējiem.

Ķīnas GP – kvalifikācija

12 KOMENTĀRI

 1. Nu ko pagaidām izskatās , ka arī ātrajās trasēs sarkanie ir tuvu Meršiem, kas sola interesanu cīiņu gan rīt, gan arī sezonā. Pagaidām neizkatās, ka Buļli ir spējuši skriet tik daudz ātrāk, lai paliktu uz vietas 😛

   • Tu kā vienmēr kļūdies, Vermin! Visi sevi cienoši F1 portāli piemin faktu, ka Luiss izcīnīja 63. pole position. hehehe

   • Kā redzam,tad neviens vēl nav kronēts par Q čempionu…? kaut vai miljons Q čalis izcīna…galvenais,lai rīt startā selfiju uztaisa ? protams sasniegums labs tikai rezultāts no tā ir zem viduvēja! Gribētos redzēt stati,cik un kurš izcīnījis Q un finišējis 1.vietā…Luisita iespējams būtu pēdējā vietā no neizmantotām izdevībām ?

   • Viss kas tev, Velns, ir jāzin par Alonso kungu ir tas, ka viņš meistarīgi pārspēja Šūmaheru viņa pēdējās 5 sezonās (2005, 2006, 2010, 2011, 2012). Vairāk jautājumu par Alonso kungu man nav. hehehe

   • Fanele81, ar ātrāko formulu gandrīz vienmēr tiek izcīnīti čempiona tituli. Tomēr Alonso 2010. un 2012.g. sezonās pierādīja, ka spēj ar Ferrari grabažu līdzvērtīgi turēties pretim Fetelim un Red Bull raķetēm.
    P.s. Fanele81, tu pat neatšķir cilvēku dzimumus, tāpēc par F1 diskutēt ar tevi nav lielas jēgas. hehehe