Kamēr lielākā daļa F1 līdzjutēju pēc jaunākajiem notikumiem ar nepacietību gaida Monako GP izcīņu, kamēr citi kā reiz cer iepazīt Amerikas autosporta šarmu, straujiem soļiem piezadzies čempionāta trešais posms – Bahreinas GP izcīņa.

Grafiks: FIA

Gluži kā Ķīnā garās taisnes ļaus formulām vēl vienu reizi pierādīt, ka apdzīšanas iespējām šoreiz trāpīts demitniekā un mums būs iespējas vērot aizraujošas cīņas vairākās trases vietās, ko visspožāk apliecināja 2014. gada sacīkstes, kamēr ātrie līkumi ļaus izbaudīt mašīnu mežonīgo ātruma pieaugumu un pārbaudīt braucēju fiziskās izturības limitus.

Tieši cīņas tuksneša karstumā lika braucējiem liet sviedrus litriem, tomēr pēc nakts sacīkšu ieviešanas (ja pl. 18:00 varam uzskatīt par nakti) gaisa temperatūra ir pieņemamāka gan braucējiem, gan skatītājiem tribīnēs. Turklāt atšķirībā no Šanhajas par nokrišņiem uztraukties noteikti nevajadzēs.

Grafiks: Pirelli
“F1LV

Uzmanības centrā nenoliedzami būs Luisa Hamiltona un Sebastiana Fetela cīņa. Garajās taisnēs nelielas priekšrocības joprojām vērojamas “Mercedes” vienībai, tomēr atstatumi ir ievērojami sarukuši salīdzinot ar pagājušo gadu. Papildus asumu cīņai varētu piešķirt abu komandas biedri, kamēr “Red Bull” arī vairs nav tālu.

Cīņā par pēdējiem punktiem beidzot reabilitēties par pirmo posmu neveiksmēm cer “McLaren”, kuru vadošais braucējs Alonso gan ar domām, iespējams, jau atrodas pāri okeānam. Jāizceļ arī Karloss Sainss, kuram ar “Toro Rosso” sezonas pirmajos divos posmos izdevās aizsniegties līdz finišam labāko astotniekā. Tikmēr “Sauber” rindās pēc ilgstošas atlabšanas atgriezies Paskāls Verleins.

Kurš spēs situācijai pielāgoties vislabāk? Gadu gaitā Bahreina Kimi Raikonenam sniegusi ļoti stabilus rezultātus – 8 reizes somu braucējs kāpis uz Sakiras trases goda pjedestāla, tomēr uz augstākā pakāpiena vēl nav izdevies nonākt. Varbūt šī būs viņa lielā izdevība? Izmanto izdevību izteikt savus minējumus, piedaloties F1.LV prognožu spēlē un sacenšoties ar citiem F1.LV lasītājiem!

Sacensību sākums svētdien pl. 18:00 gan pēc Bahreinas, gan Latvijas laika. Šajā nedēļas nogalē Sakiras trasē sezonu atklās arī F2 (ex GP2) čempionāts, kamēr Silverstounā pirmo reizi šogad darbībā būs iespēja redzēt jaunās F3 zvaigznes, starp kurām arī mūsu ziemeļu kaimiņš Ralfs Ārons.

Bahreinas GP preses konference:
1. daļa – Hamiltons, Vandūrns, Peress
2. daļa – Alonso, Magnusens, Palmers

3 KOMENTĀRI

  1. Šaubu nav, ka skandāls ap Ferrari formulu legalitāti būs Bahreinas GP epicentrā!
    FERRARI UNDER SUSPICION!
    https://thejudge13.com/2017/04/13/ferrari-under-suspicion/
    Bet tas vēl nav viss… Mani ieinteresēja šis jaunums par Pirelli un Ferrari slepeno vienošanos:
    The other question that begs to be asked JUST what information did the italian pirelli representitive give ferrari on tyre temps to get them in the working range, this was quickly reported and then left alone!!!