Kopā ar WEC posmu Silverstonā šajā nedēļas nogalē savu sezonu atklās arī Eiropas F3 čempionāts – sērijas, kas pēdējos gados Formulai 1 ‘piegādājušas’ tādus pilotus kā Makss Verstapens, Lanss Strols un daļēji arī Estebans Okons, kurš gan vēl paguva pa vidu izcīnīt GP3 titulu.

Ņemot vērā pēdējo gadu tendenci un to, ka konkurējošās GP3 sērijas šobrīd ir zināmā pārejas periodā, F3 čempiona tituls jaunaja pilotiem tiešām var pavērt durvis uz gaisa apostīšanu F1, tāpēc šeit cīņas būs ļoti nopietnas.

Eiropas F3 2017.gada kalendārs

“F1LV

Arī šajā sezonā galvenie pretendenti uz titulu varētu nākt no “Prema Powerteam”, kas pēdējos gados dominē F3. Komandā ir palicis pērnā gada vicečempions
Maksimiljans Ginters, kura mērķis noteikti ir tituls, jo viņa pārējie komandas biedri ir salīdzinoši ar krietni mazāku pieredzi: Guans Ju Žo, Miks Šūmahers un Kalums Ilots.

Tostarp pērnā gada otrais labākais F3 debitants igaunis Ralfs Ārons ir pārcēlies uz “Hitech GP” komandu, kur startēs kopā ar “Honda” protežē Tadasuke Makino, Džeiku Hadžesu un Ņikitu Mazepinu.

Pazīstami uzvārdi un spēcīgs sastāvs arī “Van Amersfoort Racing” komandā, kas līdz titulam aizveda Maksu Verstapenu. Šogad šajā vienībā startēs Pedro Pikē, Harisons Ņūvijs, Deivids Bekmans un Džoejs Mavsons.

Protams, pastiprināti sekosim Ralfa Ārona gaitām. Igauņa menedžeris ir Marko Asmers, kurš no baltiešiem formulu piramīdā uzrāpās visaugstāk (testi Williams F1 sastāvā). Tostarp pats Ralfs Ārons intervijas laikā pirms sezonas, pastāstīja par saviem apsvērumiem pamest spēcīgo “Prema” komandu: “Šobrīd no “Prema” pilotiem visi gaida uzvaras un titulus – šajā komandā būs ļoti nežēlīga iekšējā konkurence. Ja es finišētu otrais “Prema” sastāvā, to varētu uzskatīt par zaudējumu, taču ar “Hitech” komandu arī trešā vietā būs vērā ņemams panākums.”

Eiropas F3 sacīkstes no Silverstonas var vērot internetā: http://www.fiaf3europe.com/live. Nedēļas nogalē notiek trīs sacīkstes: piektdien (17:55). sestdien (12:00) un svētdien (10:00).

1 KOMENTĀRS

  1. Lai jau igauņu puika pabraukājas un izbauda starptautisko maču gaisotni. Jo tūlīt tāpat viss beigsies. Ja tev uz pieres rekstīts “Eesti”, tad (līdzīgi kā jebkuram citam Baltijas valstu piederīgajam) F1 ir tikai tukša simbolu kombinācija. Bija taču visādi marko asmeri, korjusi, pentusi, arī šlēgelmilhi… Kur viņi ir tagad? Vēstures mēslainē. Diemžēl, taču tāda ir realitāte…