Šodien Montalegres rallijkrosa trasē, Portugālē, tika aizvadīta FIA pasaules rallijkrosa čempionāta Portugāles RX posma pirmā diena, kuras ietvaros norisinājās pirmās divas kvalifikācijas kārtas.

Pirmajā kvalifikācijā Jānim Baumanim izdevās veikt labu braucienu, kā rezultātā 4. vieta kvalifikācijas kopsummā. Tikmēr Reinim Nitišam neizdevās tik veiksmīgi iesākt Montalegres posmu, un viņš palika 14. vietā.

Foto: twitter.com/reinisnitissrx
Foto: twitter.com/reinisnitissrx

Q1 kārtā dominēja “PSRX Volkswagen Sweden” braucēji Johans Kristofersons un Peters Solbergs, bet aiz viņiem palika deviņkārtējais pasaules rallija čempions Sebastians Lēbs.

“F1LV

Otrajā kvalifikācijas kārtā latviešu braucēji bija mainītās pozīcijās. Nitišam labāks brauciens un 8. vieta, kamēr Baumanis palika 11. pozīcijā. Kopvērtējumā pēc pirmās dienas Baumanis un Nitišs ieņem attiecīgi 8. un 10. vietu.

Arī otrajā kvalifikācijas braucienā ātrākie bija “Volkswagen” rūpnīcas komandas braucēji, bet aiz viņiem sekoja “MJP Team Austria” pilots Kevins Ēriksons. Pēc pirmās dienas kopvērtējuma trijnieks ir identisks kā pirmās kvalifikācijas rezultāti – Kristofersons, Solbergs un Lēbs.

Portugālē tiek aizvadīts arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta pirmais posms Super1600 klasē, kurā startē Jāņa brālis Artis Baumanis. Viņš pēc finiša attiecīgi 5. un 6. vietā kvalifikācijas braucienos kopvērtējumā ieņem 6. vietu.

Foto: twitter.com/reinisnitissrx
Foto: twitter.com/reinisnitissrx

Reiņa Nitiša māsa, kura šobrīd atrodas Portugālē, ziņo: “Pirmajā braucienā 14. laiks. Stipri traucēts brauciens. Uzreiz ejot džokerī pēc pusapļa Reinis noķēra vietējo matadoru Santosu. Tur arī viss laiks beidzās! Tad vēl vairākas sadursmes ar T. Hansenu un ir kā ir. Audi aparāti arī vēl nav īsti formā. Ekstremam pie tīra brauciena augstāk par 5 tikt neizdevās. Volkswāgeni pārliecinoši!”

FIA World RX čempionāta posms Montalegres trasē turpināsies rīt, kad tiks aizvadīta 3. un 4. kvalifikācija, kā arī pusfināli un fināli.

Šeit vari apskatīt labākos pirmā kvalifikācijas brauciena momentus!