“Mercedes” un “Ferrari” komandu savstarpējo cīņu neizšķirs riepas, uzskata Valteri Botass, lai gan šīs sezonas pirmie posmi ir pierādījuši, ka tieši spēja labāk kontrolēt to sniegumu un ierobežot riepu nodilumu ir bijis panākumu pamatā.

Abas Sebastiana Fetela uzvaras ir atnesusi “Ferrari” komandas spēja labāk izmantot riepu sniegumu un samazināt to nodilšanas tempus, kas ir ļāvis itāļu vienībai izmantot agresīvākas sacīkšu stratēģijas. Tostarp pašam Valteri Botasam Bahreinā pēc pole izcīnīšanas nācās zaudēt vairākas pozīcijas tieši dēļ problēmām ar riepām. Tomēr soms ir pārliecināts, ka tas ir tikai laika jautājums līdz “Ferrari” un “Mercedes” iemācīsies strādāt ar 2017.gada “Pirelli” riepām un tad visu izšķirs mašīnas uzlabojumi.

“F1LV

“Šogad ir sarežģīti tikt galā ar riepu uzvedību uz dažādiem asfalta segumiem un pie dažādām temperatūrām,” skaidroja Botass. “Taču domāju, ka drīz mēs aizvien mazāk un mazāk runāsim par riepām. Tiklīdz visi iemācīsies kā noturēt riepas pareizā temperatūras logā, situācija riepu frontē izlīdzināsies un uzsvars atkal atgriezīsies uz mašīnas uzlabojumiem un regulējumiem.”

“Mēs negaidījām, ka “Ferrari” būs tik spēcīgi šajā jomā,” atzinās Botass. “Viņi bija pārsteidzoši labi. Viņiem ir izdevies veikt lielu soli uz priekšu mašīnas atīstībā un arī ziemas testi viņiem bija veiksmīgi un produktīvi. Turklāt pagaidām viņiem ir izdevies atrast pareizo pieeju riepām visās trasēs un jo īpaši sacīkstes dienā.”