Neraugoties uz pavērsieniem, saskarsmēm un incidentiem bagātām sacīkstēm Katalonijā, sacensību tiesneši lielākajā daļā gadījumu nolēma neiejaukties braucēju cīņās un diskutablās situācijās nesodīt braucējus, tomēr šoreiz par izņēmumiem kļuvuši “McLaren” braucējs Stofels Vandūrns, kā arī “Force India” komanda.

Vandūrnam piešķirts 3 starta pozīciju sods uz nākamo posmu Monako par avārijas izraisīšanu ar vecmeistaru Felipi Masu trases pirmajā līkumā, pēc kā aizpagājušā gada GP2 čempions ar nolauztu riteni palika trases malā, kamēr Masas “Williams” mašīna netika bojāta. Papildus tam Vandūrnam piešķirti arī divi soda punkti. Beļģu braucējam tagad kopā ir 3 soda punkti. Šis bija Masas otrais incidents ar “McLaren” braucēju Spānijas GP laikā pēc caurdurtās riepas, saskaroties ar Alonso startā, kad abi braucēji centās izvairīties no Botasa, Verstapena un Raikonena sadursmes sekām.

Tikmēr “Force India” komanda sodīta ar 25 000 EUR pēc tam, kad FIA tiesneši lēma, ka Vīdžeja Maljas komanda nav ievērojusi jaunākos noteikumus, kas paredz numuru un braucēju uzvārdu izteiktāku atspoguļošanu. Serhio Peresa un Estebana Okona pārstāvētā vienība, kas Spānijā iekrāja 22 punktus gan pagaidām šo summu var paturēt, jo sods stāsies spēkā tad, ja noteikumi netiks ievēroti arī nākamajos posmos. “Force India” pārstāvji norādījuši, ka numurs atradies mazliet tālāk no purngala (un līdz ar to bijis grūtāk pamanāms), jo pārējos laukumos atrodas sponsoru logo, par ko līgumi tika noslēgti vēl pirms sezonas sākuma. Komanda gan ir gatava pieņemt noteikumus un veikt nepieciešamās izmaiņas.