Par vienu no galvenajiem Spānijas GP varoņiem kļuva Paskāls Verleins, kurš ar “Sauber” formulu, kas pēdējos gadus kļuvusi par peletona lejasgala vienību, visus pārsteidza ar lielisku pozīcijas aizsargāšanu pēc viena boksu apmeklējuma stratēģijas, finiša līniju šķērsojot 7. vietā. 5 sekunžu sods gan lika Verleinam vienu pozīciju zaudēt. “Sauber” komandas vadītāja Moniša Kaltenborna notikušajā Verleinu nevaino.

Sods Verleinam tika piešķirts par pārāk vēlu pārkārtošanos no trases uz boksu celiņu. Iemesls šādai rīcībai bija straujā situācijas maiņa, kas radās pēc Stofela Vandūrna sadursmes ar Felipi Masu, pēc kā iestājās virtuālās drošības mašīnas periods. Tā kā šai laikā mašīnu ātrumi ir ierobežoti, tad dodoties boksos tiek zaudēts ievērojami mazāk laika, jo ātruma starpība ar trasē esošajiem sarūk.

Tas bija lielisks brauciens. Mums nepaveicās, jo tai brīdī jau devāmies garām boksu celiņam, tādēļ Paskālam bija ļoti īss mirklis, lai pagūtu iebraukt boksos. Tomēr skumjām nav pamata, jo esam ļoti apmierināti ar rezultātu,” norāda Kaltenborna. Verleina sacīkšu inženieris Ksevi Pujolars piebilda, ka ap to laiku Verleinam bija paredzēts boksu apmeklējums, bet apjukuma rezultātā tā mēdz gadīties.

Es saņēmu ziņu, kad biju jau pēdējā līkumā,” norāda Verleins. “Nokavēju limitus, tomēr, ja nedotos boksos, aizmugurē esošās mašīnas būtu mani apdzinušas. Šī bija vienīgā iespēja gūt punktus. Jau tad zināju, ka varētu sekot sods.”

Šī bija otrā reize Paskāla Verleina karjerā, kad viņš sasniedz finišu punktos un arī pērn Austrijā tas nenāca viegli – Verleins, tolaik vēl “Manor” braucējs, startā nostājās nepareizā pozīcijā, bet paguva pabraukt atpakaļ pirms sarkanās gaismas sāka dzist, pārsteidzot daudzus ar savām zināšanām par noteikumu smalkākajām niansēm.