Foto: EDGARdaily.com

Šaurākā, īsākā, lēnākā un, iespējams, glamūrākā un leģendārākā trase F1 kalendārā arī šogad gatava uzņemt braucējus, komandas un, protams, skatītājus. Monako Grand Prix jau gadiem ilgi kļuvusi par vienu no čempionāta galvenajām ikonām. Kā viena no trim sacīkstēm, kas veido prestižo ‘Triple crown’, nav šaubu, mūs gaida aizraujoša nedēļas nogale, par ko šonedēļ ziņosim arī no klātienes.

Grafiks: FIA

Domājot par F1, Monako ir pirmā lieta, kas iešaujas prātā. Tās ir gada svarīgākās sacīkstes, kuras visi vēlas uzvarēt,” skaidro “Force India” braucējs Serhio Peress. “Par traukšanos cauri Monako ieliņām sapņoju, kad vēl biju mazs bērns, tādēļ sapņa piepildīšana sniedz satriecošas sajūtas. Goda pjedestāls pērn pierādīja, ka te viss ir iespējams. Monako ir pamatīgs izaicinājums. Domāju, ka šai trasē braucēja prasmēm ir lielāka nozīme kā citur. Nav iespēju kļūdīties, riskēt var tikai minimāli. Tas ir koncentrēšanās tests 2 stundu garumā. Trases ātrās daļas ir lieliska odziņa. Pie peldbaseina mēs traucamies pamatīgā ātrumā un ir jābūt ļoti precīzam uz apmalēm. Arī kazino segments ir ātrs un izaicinošs. Kļūdām nav vietas. Ir jābūt ļoti uzmanīgiem, lai neizbrauktu no ideālās trajektorijas.”

Savās pārdomās pirms Monako GP dalās arī F1.LV redaktors un “Viasat Sport Baltic” F1 pārraižu komentētājs Aldis Putniņš:

“F1LV

Monako GP – sezonas spilgtākais posms, kas piedāvā pilnīgi atšķirīgu un unikālu pieredzi komandām, pilotiem un skatītājiem. Arī šajā sezonā šo pieredzi izbaudīšu klātienē Monako paddokā un maksimāli centīšos to nodot skatītājiem Viasat Sport Baltic tiešraidēs, kas starp citu sāksies jau ceturtdien ar pirmajiem un otrajiem treniņiem. Tieši treniņi šogad būs īpaši svarīgi, jo pilotiem Monako ielas, kas ik vakaru tiek atvērtas satiksmei un gājējiem, jāizmēģina ar šī gada platajām mašīnām un jaunajām riepām. Tikmēr fonā – Monako paddokā norisināsies šovi un smalkas prezentācijas, jo uz šo posmu visas komandas ved savus svarīgākos (lasi naudīgākos) viesus un partnerus.

Grafiks: Petr Hlawiczka

Lai gan apdzīšana Monako vienmēr bijusi tikpat kā neiespējama un šī gada mašīnas optimismu šai ziņā nerada, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka viss izšķiras jau sestdienā. Pērn Luiss Hamiltons pie panākuma tika, neraugoties uz trešo starta vietu, bet drošības mašīnas došanās trasē, kas siltajā un saulainajā Monako ir tikpat kā neizbēgama, var ļaut paveikties kādam otrā ešalona braucējam.

“Ferrari” nav uzvarējuši Monako GP kopš 2001. gada, tomēr pozitīvais sezonas sākums ļauj Maranello vienības faniem cerēt uz tukšā perioda izbeigšanu, tomēr “Mercedes” ātrums viena apļa ietvaros spēlēs lielu lomu un var pamatīgi apgrūtināt Fetela un Raikonena izredzes. Dzinēja nozīme trasē nav tik izšķiroša kā ātrajās trasēs ar garajām taisnēm, tādēļ varam gaidīt mazāku atstarpi starp “Red Bull” un vadošajām komandām, kamēr cīņā par pēdējiem punktiem apņēmības pilni pārtraukt sauso sēriju ir “McLaren”, kas šajā nedēļas nogalē Fernando Alonso vietā izmantos 2009. gada pasaules čempionu Džensonu Batonu. Kas, tavuprāt, izvilks Monako lielo lozi? Piedalies F1.LV prognožu spēlē un pārspēj citus lasītājus!

Grafiks: Pirelli

Monako viss ir unikāls, tostarp arī treniņbraucieni, kas, kā ierasts, risināsies jau ceturtdien. Seko līdzi visiem notikumiem no Monako četru dienu garumā mūsu teksta tiešraidēs, kas noslēgsies ar sacīkstēm svētdien pl. 15:00. Nedēļas nogalē Monako būs iespēja sekot līdzi arī jaunajiem talantiem F2 un Formula Renault čempionātos, kamēr nedēļas nogālē autosporta faniem būs iespēja sekot līdzi arī Indianapolisas 500 jūdžu braucienam, WTCC posmam Nirburgringas Nordšleifē, kā arī turpat notiekošajām 24 stundu sacīkstēm. Tikmēr pasaules rallijkrosa čempionāts dodas uz sporta veida dzimteni Lidenhilu, Anglijā.

6 KOMENTĀRI

 1. Ja Luiss sestdien izcīnīs vismaz front row startu es būšu apmierināts, jo Ferrari ir šogad favorīti Monako!
  Вопрос: Кто выиграет в это воскресенье?
  Ники Лауда: Судя по всему, Ferrari в Монако получит преимущество, а у нас из-за длинной колесной базы могут возникнуть проблемы в тесных поворотах.
  Bet kvalenē 1. Kimis 2. Luiss 3. Valters 4. Rihards 5. Maksis 6. Sebastians būtu ļoti apmierinošs rezultāts. 🙂

   • Intervija ir pārtulkota uz krievu valodu, bet oriģināls ir no Šveices žurnāla vai laikraksta:
    В интервью швейцарской Blick Ники Лауда рассказал о впечатлениях от гонки в Испании и ожиданиях от Гран При Монако. 😉

 2. Mans subjektīvais viedoklis: kārtīgs mēsls (lai man piedod oponenti) ne trase !!! Ne tur apdzīt ne normāli pabraukt-īsts zosu gājiena cienīgs pasākums! Dažiem īpatņiem varbūt rodas pozitīvas emocijas no biežajiem Monako krašiem vai arī “”aizrautīgajiem boksu apmeklējumiem””,bet ātrumu un bezkompromisa cīņu cienītājiem šī “mestā” trase nav nekas vairāk kā prasta sezonas posma izniekošana kurā poles īpašnieks izceļot startu par ar McLaren lamatu varētu nobraukt visiem pa priekšu.
  Murgs…..