Lidenhilas trasē aizvadīta FIA pasaules rallijkrosa čempionāta Lielbritānijas RX posma pirmā diena, kurā Jānis Baumanis ierindojās 10. vietā, kamēr Reinis Nitišs pēc divām neveiksmēm palika saraksta pašā lejas galā, 24. vietā.

Pirmajā kvalifikācijā Jānis Baumanis uzrādīja 11. rezultātu, kamēr Reinis Nitišs aizvadīja saspringtu cīņu ar konkurentu, kuras rezultātā aizmirsa veikt savu džokerapli. Tas, protams, rezultējās sodā, un jēkabpilietis tika atbīdīts uz vienu no pēdējām vietām.

Reinis Nitišs, foto: reinisnitiss.com
Reinis Nitišs, foto: reinisnitiss.com

Arī otrajā kvalifikācijā labākais no latviešiem bija Baumanis, kuram vēl viena 11. vieta, bet Nitiša braucienā jau pašā startā sākās grūstīšanās, kuras rezultātā mūsu sportists piedzīvoja avāriju, ieslīdot trases apmalēs.

Pēc pirmās dienas vadībā atrodas abi “Volkswagen PSRX Team Sweden” braucēji Peters Solbergs un Johans Kristofersons, kuri abās kvalifikācijās savai komandai nodrošināja dubultuzvaras. Nitiša komandas biedrs “EKS” vienībā Matiass Ekstrems tikmēr izcīnīja divas trešās vietas, un tādu pašu vietu ieņem arī pirmās dienas kopvērtējumā.

Jānis Baumanis pagaidām ir pusfinālu zonā (Top12), ieņemot 10. vietu, bet Reinis Nitišs atrodas noslēdzošajā, 24. vietā.

Reinis Nitišs par pirmo dienu Lidenhilā stāsta: “Lidenhilā ierados ar “nonullētu” skaitītāju – jauna nedēļas nogale, jaunas sacensības, jauni uzdevumi. Tomēr šodiena pierādīja – lai cik ļoti Tu gatavotos, ne vienmēr viss notiek kā plānots. Pirmajā braucienā man izvērtās spraiga cīņa ar Endrū Džordanu; biju tik ļoti koncentrējies uz braukšanu un domām par pozīcijas uzlabošanu, ka palaidu garām brīdi, kad jāveic Džoker-aplis. Protams, par to saņēmu sodu un kopvērtējuma tabulā tiku nobīdīts līdz pašai apakšai! Diemžēl ar to mani “piedzīvojumi” šodien nebeidzās! Otrajā braucienā, uzreiz pēc starta sākās pamatīga grūstīšanās, kā rezultātā tiku izstumts zālājā un taranēju trases barjeru. Bojājumi manam Audi S1 EKS RX quattro bija pietiekami nozīmīgi un braucienu vairs turpināt nevarēju! Mehāniķiem priekšā gara nakts, lai savestu auto kārtībā, un mēs rīt atkal varētu iziet uz starta un turpināt cīņu!”

Rīt paredzēta 3. un 4. kvalifikācijas kārta, kā arī pusfināli un fināli.