Itāļu riepu ražošanas uzņēmuma “Pirelli” vadītājs Marko Trončeti Provera paziņojis, ka neiebilstu, ja F1 čempionātā parādītos vēl viens riepu ražotājs, pārtraucot septiņus gadus ilgstošo “Pirelli” monopolu.

Šobrīd “Pirelli” rīcībā ir līgums, kas paredz riepu piegādi F1 komandām līdz 2019. gada sezonas izskaņai, tomēr nesen veiktajā globālajā motorsporta fanu aptaujā 69.4% līdzjutēju atzinuši, ka vēlētos redzēt ‘riepu karu’ atgriešanos, kas nav pieredzēta kopš 2006. gada, kad tika izmantotas “Michelin” un “Bridgestone” riepas.

Trončeti Provera norāda: “Mēs sacenšamies visā pasaulē, gan vienatnē, gan cīnoties ar citiem. Mums patīk konkurence. Kad sacenšamies ar citiem, vienmēr uzvaram, tādēļ esam gatavi jaunam pārbaudījumam. Tomēr pēdējā laikā no komandām neesmu dzirdējis vēlmi ko mainīt. Tas ir ļoti dārgs bizness pat nekonkurējot.

Komentējot iespējamo sadarbības turpināšanu pēc 2019. gada Trončeti Provera ir noskaņots pozitīvi: “Pēc aptuveni pusotra gada lemsim, ko darīt tālāk, tomēr pagaidām nekādas problēmas nesaskatu.”