Kamui Kobajaši uzrādījis ātrāko apļa laiku aizvadītajā naktī notikušajā Lemānas 24 stundu brauciena pirmajā kvalifikācijas kārtā. Latviešu sportists Konstantīns Calko savā labākajā mēģinājumā apli veica 3m37.226s, kas ļāva ieņemt 19. vietu savā klasē.

Divu stundu kvalifikācijas sesija tika saīsināta par 20 minūtēm, jo trases darbiniekiem nācās salabot vienu no apmalēm. Otrā kvalifikācijas kārta tiks aizvadīta šovakar pl. 22:00 pēc Latvijas laika.

LMP1 klasē par pirmo nopietno mērauklu kļuva “Porsche” braucēja Timo Bernarda rezultāts, tomēr līdz sesijas beigām viņa ekipāža atkrita līdz trešajai vietai, ļaujot priekšgalā iekārtoties abām vadošajām “Toyota” vienībām. Vienīgā privātā vienība “ByKolles” japāņiem zaudēja 10 sekundes aplī, tomēr pārspēja vadošās LMP2 mašīnas.

LMP2 klasē lielisku ātrumu demonstrēja “Manor” ekipāžas, tomēr sesiju kā labākais noslēdza “TDS Racing” braucējs Vaksivjērs. Kā jau paredzēts, “Oreca” šasiju pārsvars bija nospiedošs – viņi aizņēma 12 vadošās pozīcijas (divas marķētas kā “Alpine”). Labākais no pārējiem bija “Racing team Nederland” veterāni Lammers, Barikello, Van Ērds ar “Dallara” šasijām.

Foto: kadrs no Eurosport video
“F1LV

Vairākām “Dallara” mašīnām gan radās tehniski sarežģījumi, no kuriem izvairījās “ARC Bratislava” ekipāžai. Miroslavs Konopka neradīja daudz cerības, zaudējot lielai daļai GTE klases braucēju, tomēr Konstantīns Calko nodemonstrēja “Ligier” patieso ātrumu kļūstot par ievērojamiem konkurentiem citiem “Ligier” pārstāvjiem. Vienā no mēģinājumiem uzlabot apļa laiku daugavpilietis nenovaldīja mašīnu un izslīdēja no trases, tomēr spēja izvairīties no bojājumiem. Kā pēdējais mašīnā kāpa Brekers, tomēr Calko rezultātu pārspēt neizdevās.

GTE Pro klasē nedaudz pārsteidzoši vāji izskatījās “Ford”, kas ļāva pie pirmās vietas tikt “Aston Martin” ekipāžai ar Sorensenu, Tīmu un Stenaveju, pārspējot abas “AF Corse” komandas “Ferrari” spēkratus. Arī GTE Am klasē “Aston Martin” palika nepārspēti, kur jau atkal savus spēkus apvienoja Lauda, Lamī un Dalla Lana.

Visus rezultātus var aplūkot šeit.