Šajā nedēļas nogalē Vācijas Zaksenringa trasē norisināsies MotoGP sezonas 9. posms, kas būs sezonas pirmās puses pēdējais posms – pēc tam gaidāms mēneša pārtraukums.

Sezonas pirmie astoņi posmi sagādājuši ļoti daudz pārsteigumu. Iesākumā pārliecinoši labākais bija “Movistar Yamaha” komandas braucējs Maveriks Vinjaless, bet turpmākajos posmos pie uzvarām tika gan abi “Repsol Honda” braucēji Marks Markess un Danijs Pedrosa, gan “Ducati” pārstāvis Andrea Doviciozo, kurš pateicoties stabilam sniegumam sezonas garumā ir izvirzījies kopvērtējuma vadībā.

“F1LV

Pēdējo posmu Asenes trasē Nīderlandē uzvarēja leģendārais Valentīno Rosi, un nu čempionāta kopvērtējuma pirmo četrinieku šķir vien nieka 11 punkti. Aiz Doviciozo seko Vinjaless (-4), Rosi (-7) un Markess (-11).

Zaksenringa trase, foto: Movistar Yamaha
Zaksenringa trase, foto: Movistar Yamaha

Zaksenringa trases konfigurācija gan ir ļoti specifiska, un pēdējos gados tur labāk veicies “Honda” pārstāvjiem, jo īpaši Markesam, kurš MotoGP Vācijas GP ir ticis pie pole position un guvis uzvaru pēdējos septiņos gados pēc kārtas (2010., 2011., un 2012. gadā mazākajās klasēs).

Savas pārdomas pirms gaidāmā MotoGP Vācijas GP izsaka arī portāla F1.LV redaktors un “Viasat Sport Baltic” kanāla komentētājs Aldis Putniņš:

Starp Aseni un Zaksenringu ir 700km un trīs dienas pēc paddoka novākšanas Holandē tas atkal tika būvēts augšā Vācijas austrumos. Pamatīga slodze komandu darbiniekiem un arī braucējiem šis būs lielisks pārbaudījums – Zaksenringas trasi ir īpaši unikāla ar savu īpatnējo nesimetrisko konfigurāciju, kas riepu izmantošanu padara īpaši problemātisku. Turklāt organizatori ir uzlējuši jaunu asfaltu piemetot vēl vienu nezināmo šājā vienādojumā. Tas nozīmē, ka gaidāms ļoti neprognozējams posms un daudz kritienu, kas Zaksenringas trasē jau ir ierasta lieta. Labā ziņa skatītājiem – šajā sezonā ir ļoti neprognozējams čempionāts un līdz ar to arī visai negaidīts čempionāta līderis Andrea Doviciozo, kuram gan Vācijas GP posmā būs jāmēģina minimizēt zaudējums, jo šī nekad nav bijusi Ducati teritorija, kamēr Honda šeit pēdējā desmitgadē ir dominējusi.

Kā sportisti un komandas spēs pielāgoties īpatnējai Zaksenringa trasei varēsim vērot jau sestdienas kvalifikācijā pl. 15:00, bet svētdien gaidāmas sacīkstes visās trijās klasēs. Pl. 12:00 starts tiks dots mazākajai Moto3 klasei, bet pl. 15:00 galvenās klases starts.

Komentāros izsakiet savas prognozes posmam Zaksenringā!