“Force India” komandas braucējs Estebans Okons slavējis “Mercedes” vienības vadītāju Toto Volfu, norādot uz viņa lielo lomu Okona karjeras veidošanā.

Okons sevi plašākai publikai pirmo reizi pieteica 2014. gadā, savā debijas sezonā uzvarot Eiropas F3 čempionātā, pārspējot citu debitantu Maksu Verstapenu, kam sekoja līgums ar “Mercedes” jauno braucēju programmu.

Ja starp 2014. un 2015. gada sezonām man nebūtu palīdzējis Toto Volfs, es šobrīd, visticamāk, ceptu burgerus McDonalds restorānā,” ironizē Okons. “Man tobrīd nebija līdzekļu, lai turpinātu savu karjeru. Ja tai brīdī Volfs nevēlētos ar mani aprunāties, es te neatrastos.”

Kopš pievienošanās “Mercedes” sistēmai Okona karjera straujiem soļiem gājusi uz augšu – uzvara GP3 čempionātā un pieredze DTM ļāva pērn debitēt “Manor” rindās, bet šogad pārvākties uz daudz konkurētspējīgāko “Force India”, kuras sastāvā šogad gūti 43 punkti ļauj ieņemt astoto vietu čempionāta kopvērtējumā.

Neraugoties uz saistībām ar “Mercedes”, francūzis ir atvērts arī iespējām pievienoties viņu konkurentiem. “Mans elks vienmēr ir bijis Mihaels Šūmahers. Izmantoju tādu pašu ķiveri kā viņš, kā arī tērpos sarkanā sacīkšu kombinezonā. “Ferrari” vienmēr ir bijusi mana sapņu komanda. Patīk viņu ideoloģija. 2014. gadā veicu testus Fiorano trasē, bet sajūtas joprojām tādas, ka tas būtu noticis tikai vakardien. Kādu dienu noteikti gribētu braukt pie viņiem.