Pēc kārtējā katastrofālā sezonas sākuma “McLaren” komandai izdevās gūt punktus pēdējā posmā pirms došanās vasaras pārtraukumā. Pēc atpūtas Vokingā bāzētā komanda ir gatava revanšam.

Fernando Alonso: “Ir patīkami atgriezties no vasaras pauzes. Esmu atpūties un uzņēmis svaigu enerģiju, pilnībā gatavs sezonas otrajai pusei. Pavadīju laiku ar ģimeni un draugiem, tai pat laikā kārtīgi trenējos un uzturēju formu, tā ka esmu pilnībā gatavs. Spa ir satriecoša – daudziem braucējiem tā ir mīļākā trase. Tai pelnīti ir leģendāra reputācija. Sajūtas, braucot caur ‘Eau Rouge’, nelīdzinās nevienam citam līkumam kalendārā. Īpatnēji piespiedējspēki un stāvais kalns, uz mirkli redzot tikai debesis, to padara pilnīgi neticamu. Sezonas gaitā esam palikuši arvien spēcīgāki, tādēļ ceru, ka sezonas otrajā pusē spēsim biežāk finišēt punktos. Šis posms gan būs pamatīgs izaicinājums visai komandai, it īpaši mehāniķiem un inženieriem, jo 3 ceturtdaļas apļa jāveic ar gāzes pedāli grīdā. Aplis ir sarežģīts gan braucējam, gan mašīnai. Būs jāstrādā smagi, lai sasniegtu labu rezultātu, tomēr aplis ir garš un apdzīšanas iespēju netrūkst, tādēļ cīnīsimies cik spēka.

Stofels Vandūrns: “Es ļoti ilgi esmu gaidījis to mirkli, kad beidzot varēšu startēt savā pirmajā Beļģijas Grand Prix izcīņā. Mājas posms katra braucēja kalendārā ir īpašs. Startēt savu fanu priekšā būs lieliski. Zinu, ka uz posmu atbrauks ne tikai mana ģimene un draugi, bet arī atbalstītāji no visas Beļģijas. Pēc sarežģīta sezonas sākuma vienmēr ir patīkami sagaidīt atpūtas periodu, tomēr jau pēc dažām dienām man atkal gribējās kāpt mašīnā. Tomēr pauze ir laba. Tā palīdz sakopot domas par pēdējo mēnešu notikumiem, izanalizēt visu labo un slikto, uztrenēt sevi un atgriezties vēl spēcīgākam kā līdz šim. Sezonas sākums bijis izaicinošs gan man, gan visai komandai. Vairākas problēmas ir nomākušas mūsu potenciālu, turklāt man vajadzēja vairāk laika, lai ar tām pilnībā aprastu, tomēr pēdējā laikā smagais darbs rūpnīcā un ar inženieriem sāk atmaksāties. Ceru, ka tuvāko sacīkšu laikā pozitīvās tendences varēs vērot arī rezultātos.

“F1LV

Ēriks Buljē: “Ir patīkami atgriezties pēc vasaras pārtraukuma. Mēs visi esam uzlādējuši savas baterijas, pavadījuši laiku ar tuviniekiem, un gatavi turpināt cīņu. Spa vienmēr ir īpašs posms, tomēr šogad tas mums būs vēl nozīmīgāks. Pirmkārt, tas ir Stofela māju posms. Viņam pirmo reizi būs iespēja sevi pierādīt savā mīļākajā trasē. Otrkārt, Spa ir vieta, kur komandas pirmo uzvaru 1968. gadā izcīnīja komandas radītājs Brūss Maklārens. Turklāt šī gada 30. augustā viņš atzīmētu savu 80. dzimšanas dienu. Centīsimies viņu pieminēt ar labiem rezultātiem trasē. Protams, šogad gājis visādi, tomēr mums joprojām ir mērķi, kurus vēlamies sasniegt, turklāt vēl ir veselas deviņas sacīkstes, kurās to pierādīt. Sezona ir gara ar daudz iespējām gūt vērtīgus punktus. Ceru, ka spēsim sniegt patīkamu nedēļas nogali visiem beļģu faniem.

Tikmēr “Honda” motorsporta nodaļas vadītājs Jusuke Hasegava norādījis, ka veiktas vairākas nozīmīgas izmaiņas dzinēju problēmu risināšanas pieejā, kā arī problēmām ar MGU-H komponenti vajadzētu būt atrisinātām, tomēr tam apstiprinājumu jāgūst trasē. Hasegava arī norādījis, ka Spa būs ļoti prasīga pret dzinēju, tomēr tic, ka smagajam darbam beidzot jāsāk atmaksāties.